--------------------------Wielkopolskie Spotkania - spot 19.10 - dołącz
----------------------------------
-------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku Obrazek

Osłona silnika diesel Insignia B

ODPOWIEDZ
JaMi
Forumowicz
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Osłona silnika diesel Insignia B

Post autor: JaMi » 9 wrz 2019, o 10:31

Z tego co widziałem, a raczej nie widziałem Insignia B w dieslu 2.0 nie posiada fabrycznej osłony dolnej silnika. Nie wiem czy wynika to z oszczędności, czy z faktycznej potrzeby chłodzenia silnika, ale zauważyłem na portalach aukcyjnych metalowe osłony dolne do silników, w tym także do Insigni B.
Macie jakieś zdanie w tym temacie? Warto zakładać? A może jest to niewskazane?
Przykładowa aukcja na allegro (cena niestety słaba):
https://allegro.pl/oferta/opel-insignia ... 7433128104

Awatar użytkownika
IrekB
Nowicjusz
Auto: Insgnia B CT 4x4
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Osłona silnika diesel Insignia B

Post autor: IrekB » 9 wrz 2019, o 22:36

Osłonę silnika Insignia B ma tylko w wersji CT (Country Tourer). Oryginalna jest inna niż ta do której podałeś linka.
Mam taką osłonę u siebie, lecz z tego co pamiętam jak kiedyś zaglądałem przez silnik w dół - to ma podłużne duże otwory z przodu - podejrzewam że do wlotu powietrza chłodzącego silnik.
Zauważyłem, że jadąc szybko na autostradach temp. oleju rośnie.... Pewnie by wzrosła bardziej jak by taką osłonę z małą ilością otworów zamontował :?
Ale osłona jest faktycznie mocna - zapobiega np. uderzeniom kamieni w silnik jadąc po jakiejś szutrowej drodze (choć przez te otwory też coś może tam wpaść :? )
Może lepiej poszukać używanej z CT i taką zamontować ;) - pewnie cena przez pół jak wspomniana nowa.

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Auto: InsigniaII ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Osłona silnika diesel Insignia B

Post autor: etac » 10 wrz 2019, o 20:27

Od paru lat osłona silnika nie występuje. Spowodowane to było kilkoma pożarami samochodów GM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”