--------VI Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska - 06.2019 - fotorelacja
----------------------------------
-------------------------------------Śląski spot - 30.06 - zapraszamy
----------------------------------
--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Spryskiwacze szyby przedniej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
etac
Forumowicz
Auto: InsigniaII ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 5 razy
Kontakt:

Spryskiwacze szyby przedniej

Post autor: etac » 11 cze 2019, o 16:19

Próbował ktoś wymienić te trójpunktowe dysze, na coś mgiełkowatego w Insignia B?

Nie dość ze kiepsko psika, to jeszcze ten 2 litrowy zbiornik nawet na tydzień nie starcza.

Awatar użytkownika
IrekB
Nowicjusz
Auto: Insgnia B CT 4x4
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Spryskiwacze szyby przedniej

Post autor: IrekB » 11 cze 2019, o 18:08

Ja się zastanawiam nad powrotem do starych sprawdzonych dysz z Insigni A.
Nieźle ogarniały wodą szybę, i nie były montowane na masce, tylko na zewnętrznym plastiku podszybia.
Szkoda, że Opel taka zmianę wprowadził - moim zdaniem na gorsze.

Co do mocowania - pewnie miejsce się znajdzie - trzeba będzie zrobić jakiś adapter mocujący dysze do otworu w plastiku podszybia (wydrukować na drukarce 3D).
Pewnie zakupię dysze - koszt ok 25-30 zł oryginał GM. i w wolnym czasie coś podziałam.

Choć zerkając na inne dysze to widziałem do Audi - są regulowane i z mgiełką - tu koszt już wyższy po około 120- 140 zł.

Szkoda, że tak jak we wcześniejszej Insigni wycieraczki nie mają opóźnienia, lecz ciągną po suchej szybie.
Na dodatek płyn spływa z rurek, i zanim pompka wypcha powietrze to chwilka mija.
Pewnie temu mankamentowi można by zaradzić - dodając zaworek zwrotny na rurce zasilającej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”