--------------------------
----------------------------------
-------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku Obrazek

Spryskiwacze szyby przedniej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Auto: InsigniaII ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Spryskiwacze szyby przedniej

Post autor: etac » 11 cze 2019, o 16:19

Próbował ktoś wymienić te trójpunktowe dysze, na coś mgiełkowatego w Insignia B?

Nie dość ze kiepsko psika, to jeszcze ten 2 litrowy zbiornik nawet na tydzień nie starcza.

Awatar użytkownika
IrekB
Forumowicz
Auto: Insgnia B CT 4x4
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Spryskiwacze szyby przedniej

Post autor: IrekB » 11 cze 2019, o 18:08

Ja się zastanawiam nad powrotem do starych sprawdzonych dysz z Insigni A.
Nieźle ogarniały wodą szybę, i nie były montowane na masce, tylko na zewnętrznym plastiku podszybia.
Szkoda, że Opel taka zmianę wprowadził - moim zdaniem na gorsze.

Co do mocowania - pewnie miejsce się znajdzie - trzeba będzie zrobić jakiś adapter mocujący dysze do otworu w plastiku podszybia (wydrukować na drukarce 3D).
Pewnie zakupię dysze - koszt ok 25-30 zł oryginał GM. i w wolnym czasie coś podziałam.

Choć zerkając na inne dysze to widziałem do Audi - są regulowane i z mgiełką - tu koszt już wyższy po około 120- 140 zł.

Szkoda, że tak jak we wcześniejszej Insigni wycieraczki nie mają opóźnienia, lecz ciągną po suchej szybie.
Na dodatek płyn spływa z rurek, i zanim pompka wypcha powietrze to chwilka mija.
Pewnie temu mankamentowi można by zaradzić - dodając zaworek zwrotny na rurce zasilającej :)

szejk__
Nowicjusz
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 5 razy

Post autor: szejk__ » 23 paź 2019, o 18:59

Przyznaje, że to jak spryskiwacze ochlapują szybe to jakiś mały dramat. Zamiast zrosić tą szybe a potem przemyć to można powiedziec, że ją punktowo ochlapują a potem wycieraczki przemywają.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2019, o 20:48 przez szejk__, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Otrzymał  piwo: 6 razy

Post autor: dare50 » 23 paź 2019, o 19:41

To widać że wrócili znaczy się cofnęli do rozwiązania z VC , gdzie nie było opóźnienia wycieraczek i płyn się cofał i wszyscy montowali dysze mgłowe z Insigni i montowali zaworki zwrotne

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Nec temere, nec timide
Otrzymał  piwo: 7 razy

Post autor: wassermann » 24 paź 2019, o 23:17

Przyznam, że po początkowym rozczarowaniu, nie mam problemów z tymi spryskiwaczami. Ustawiłem je tak, by na postoju równomiernie i wysoko tryskały na szybę, do krawędzi bocznych i górnej. Podczas jazdy strumienie są krótsze (pęd powietrza je dusi). Płynu na szybę leci pod dostatkiem i równimiernie.
Mgłowych wcale nie lubię (mam w drugim aucie od >10 lat i miałem w poprzedniej Insignii), bo ich użycie pod słońce powoduje chwilowe olśnienie. Do tego przy dużej prędkości ledwo co lały na szybę.
Co do opóźnienia ruchu wycieraczek, to np. w Skodzie jest tak zrobione, że faktycznie najpierw zrasza szybę, a po sekundzie dopiero ruszają wycieraczki. Ale tylko do 120 km/h. Powyżej jest już tak, że wycieraczki startują od razu wraz z pociągnięciem dźwigni i spryskaniem szyb.

M.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”