------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska - 15-17 maja - zapraszamy
--------------------
---------------------------Zapraszamy na naszą nową stronę klubową https://portal.insignia-club.pl
--------------------
-------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku --------------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

System monitorowania strefy bocznej

ODPOWIEDZ
Burned123
Nowicjusz
Auto: Opel insignia 2.0
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Krzywiń

Re: System monitorowania strefy bocznej

Post autor: Burned123 » 26 mar 2020, o 17:05

Witam, u mnie okazał się uszkodzony prawy moduł, lewy jest w środku igiełka, a prawy był w stanie krytycznym, kupiłem używke i ruszyło, lusterka przy starcie migają lecz komunikat wyskakuje więc potrzebuje zaprogramowania. Sytuacja wygląda dość dziwnie bo przy diagnostyce komunikat o niezaprogramowanym czujniki wylatuje z lewej strony, a wymieniany był prawy. Jest ktoś w stanie pomóc, okolice Leszno, Poznań. Pozdrawiam serdecznie

Edit /ogólnie czujnik niby używany lecz nie ma na sobie żadnych śladów użytkowania, mocowanie itp jak nowka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, o 17:09 przez Burned123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 34 razy

Post autor: mazmarcin » 26 mar 2020, o 17:07

W Lesznie masz przecież wojtasa69
Napisz do niego.

Burned123
Nowicjusz
Auto: Opel insignia 2.0
Rok produkcji: 2015
Miasto: Krzywiń

Post autor: Burned123 » 26 mar 2020, o 17:18

Nie mam niestety jak się skontaktować, lecz dzięki za odpowiedź. Na forum jestem raczej za krótko aby móc napisać wiadomość, bo jeśli wchodzę w użytkownika nie mam nic tam do wybrania. W takim razie czekam na odzew w temacie.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 34 razy

Post autor: mazmarcin » 26 mar 2020, o 17:21

No to udzielaj się pisząc posty i będziesz mógł pisać PW.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 72 razy
Kontakt:

Post autor: Ping » 26 mar 2020, o 22:54

darekk pisze:Rozebrałem dziś oba moduły, jeden czysty , a drugi zaatakowany przez wilgoć ale od strony wtyczki a nie odpowietrznika. Piny wtyczki nie były polutowane od góry więc je polutowałem do płytki. Ciekawe czy to coś pomoże. Na razie nie zakładałem bo silikon musi wyschnąć.
Nie wiem czy potrzebie to lutowałeś, bo to taki system złącza. Teraz płytki nie wyjmiesz.
Wojtas69 mówił mi kiedyś że tedy też może dostawać się wilgoć bo obudowa w okolicach wtyczki w jakiś sposób koroduje i może pojawić się nieszczelnosc.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
darekk
Użytkownik
Auto: ST OPC Line 195PS
Kod silnika: A20DTH
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Post autor: darekk » wczoraj, o 23:20

Założyłem moduły, na razie wszystko OK

rad_x
Nowicjusz
Auto: Insignia
Miasto: Wroclaw

Post autor: rad_x » dzisiaj, o 09:05

darekk pisze:
wczoraj, o 23:20
Założyłem moduły, na razie wszystko OK
Też zrobiłem januszerkę na silicon. Rozebrałem obydwa moduły. Ten pod rurą wydechową w miarę czysty, powoli zbierał się osad przy wtyku i odpowietrzniku. Drugi jak u większości uwalony pin.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od początku.
Jakby ktoś nie wiedział jak się do tego zabrać.
Moje auto to kombi 2014r. Do demontażu wystarczy koc i nasadowa 7 krótka (idealna jest do kół od modeli RC). Nie trzeba podnosić auta.

Do otwarcia puszki pewnie trzeba było kupić rozpuszczalnik do silikonu, ale na siłe też się da śrubokrętem płaskim na narożnikach. Śruby psiknąć kontaktem i puszczają; potrzebny torx 8.
Płytka górna schodzi łatwo, dolna uszkodzona przykleiła się i pin się wyrwał z gniazda przy wyciąganiu.
Koło resztki pinu nawierciłem otwór i przylutowałem drucik taki jak przy diodach. Przylutowałem do płytki. Dodatkowo urwał się kondensator przy tym pinie i zaginął (masakra), wlutowałem jakikolwiek podobny rozmiarem z innej elektroniki.

Po założeniu błąd zniknął działa wykrywanie obiektów przy cofaniu, nie działają lusterka nie świecą. Nie podłączałem pod komputer więc nie wiem co jest grane. Czy mogły się rozprogramować. Czy jednak to moje lutowanie, czy uszkodzona płytka. Kiedyś będę u mechanika to sprawdzę

Zależy mi głównie na cofaniu i braku błędu na konsoli, więc jest ok. Teraz i tak nie ma gdzie jeździć. Wygląda nie najlepiej, ale działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”