--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWymiana tarcz hamulcowych
-
milyjarek
- Forumowicz
- Posty: 92
- Rejestracja: 17 gru 2018, o 21:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: D20DTH
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Wrocław
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Dzięki za wyjaśnienie, w takim razie nie kupię tego zestawu tylko zlęcę w zaprzyjaznionym serwisie aby dobrali odpowiedni zestaw. Jak pylą to dobrze, znak że hamują ale piszczenia to ja nie chcę. Wassermann ; Mi z przodu na wysokość jest ok ale od kiepskiej pozycji za kierownicą nie pasuje tak jak bym chciał, oczywiście trzymanie boczne i lędzwie bajka. Nie patrz że tobie jest wygodnie z przodu, usiądz z tyłu , będziesz skulony jak kłębek włóczki lub dziadek 80 letni. Oceniaj auto ogólnie pod pryzmat komfortu pasażerów, rodziny no chyba ze jej nie masz i jesteś sam, ewentualnie na tyle masz dzieciaki. Ja od dziesięciu lat trzymam się marki i nic poza filtrami i olejami oraz klockami nie wymieniam. A ty jak wierzysz w niemiecką jakość to jesteś naiwny. Tylko czekać na twój post że rozsypała się skrzynia , silnik lub itp. czego mimo wszystko nie życzę. Wracając do chevy to mam inny starszy model gdzie z tyłu jak i z przodu mogę się wyprostować i nie dotknę włosami a wyciągając rękę siedząc z tyłu wyprostowaną nie jestem w stanie dotknąć kierowcy. Zrób to w Insignii , przy komplecie pasażerów nie ma żadnej swobody przejazdu.
-
tomio
- Użytkownik
- Posty: 120
- Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Olkusz, Chechło
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Ja po przejechaniu ponad 4000km jestem nadal (a nawet bardziej niż na początku) zadowolony z mojego zestawu tarcze EBC Standard + klocki Galfer. Nic nie piszczy nie ma pylenia i przedewczystkim nawet po konkretnych kilku hamowaniach nic się z tarczami i klockami nie dzieje, zero bicia.
Skuteczność hamulców też jest nieporównywalnie lepsza od rok zestawu.
To były dla mnie najważniejsze czynniki przy doborze ponieważ mam najmniejszy rozmiar tarcz, które są jak wiadomo podatne na skrzywienie i przypalenie.
Jedyny minus to wysoka cena, ale nie żałuję wydania ani zł.
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Skuteczność hamulców też jest nieporównywalnie lepsza od rok zestawu.
To były dla mnie najważniejsze czynniki przy doborze ponieważ mam najmniejszy rozmiar tarcz, które są jak wiadomo podatne na skrzywienie i przypalenie.
Jedyny minus to wysoka cena, ale nie żałuję wydania ani zł.
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
- jotef
- Użytkownik
- Posty: 554
- Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
- Auto: eSTe
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 31 razy
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Oj, zapewne się kolega pomylił
ojojoj
R18 to koła 18calowe przecież 
Radio 357 :)
- pondek91
- Użytkownik
- Posty: 269
- Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
- Auto: Opel Insignia COSMO
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Chorzów
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Tarcze Ziemmerman Standard + klocki Galfer Sport
czy
Tarcze EBC Standard + Galfer Sport
?
układ j60 , w cenie tych tarcz EBC w sumie są Zimmermany Sport ale tylko na przód, na tył nie widziałem a nie chce mieć nawiercanych na jedną oś a na drugą pełne...
czy
Tarcze EBC Standard + Galfer Sport
?
układ j60 , w cenie tych tarcz EBC w sumie są Zimmermany Sport ale tylko na przód, na tył nie widziałem a nie chce mieć nawiercanych na jedną oś a na drugą pełne...
-
tomio
- Użytkownik
- Posty: 120
- Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Olkusz, Chechło
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Ja wybrałem EBC bo mają wyższą wytrzymałość termiczną a co za tym idzie są mniej podatne na skrzywienie
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
-
milyjarek
- Forumowicz
- Posty: 92
- Rejestracja: 17 gru 2018, o 21:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: D20DTH
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Wrocław
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Nie pomyliłem się. Rozmiar opon mam taki jak ma Dokia 245/45 R 18 i przy doborze tarcz i klocków konsultant zapytał które mam felgi 16 czy 17 cali , powiedziałem że 17 bo te większe. Nie dał mi innego wyboru z większym rozmiarem. Wtedy powiedział że tarcze będą największe czyli 321mm a klocki 142mm. W takim razie nie kupuję na allegro aby nie zostać z tym. Oddam samochód na warsztat i sami niech dobierają.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
To chyba nie felgi a zestawy hamulcowe.
W głowie mi się miesza
bo opony R18 to pasują tylko i wyłącznie na felgi 18" ale to tyle ja kumam jako kobieta.
Pewnie, że lepiej dać do dobrania, zwłaszcza gdy jest jakaś zniżka w danym warsztacie to mniej roboty z wybieraniem, zamawianiem, odbieraniem, zwracaniem. Można w tym czasie zająć się czymś ciekawszym a mechanikom pracy nie odbierać- oni też potrzebują z czegoś żyć.
W głowie mi się miesza
bo opony R18 to pasują tylko i wyłącznie na felgi 18" ale to tyle ja kumam jako kobieta.
Pewnie, że lepiej dać do dobrania, zwłaszcza gdy jest jakaś zniżka w danym warsztacie to mniej roboty z wybieraniem, zamawianiem, odbieraniem, zwracaniem. Można w tym czasie zająć się czymś ciekawszym a mechanikom pracy nie odbierać- oni też potrzebują z czegoś żyć.
Radio 357 :)
-
milyjarek
- Forumowicz
- Posty: 92
- Rejestracja: 17 gru 2018, o 21:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: D20DTH
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Wrocław
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Warsztaty też maja zapewne rabaty na części więc chyba nie wyjdzie drożej. Nie wiem jak dobierają tarcze do cali. Opony 18ki ale sprzedawca powiedział ze tylko 2 rodzaje 16 lub 17 cali a auto jest na fabrycznych oponach. Zacisk na pewno RPO J61
- jotef
- Użytkownik
- Posty: 554
- Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
- Auto: eSTe
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 31 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
milyjarek, faktycznie nie pomyliłeś się > Ty po prostu nie masz bladego pojęcia o czym piszesz
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Jarek, już mi tak namieszałeś w głowie, że ktoś musi odmieszać
Ale zaraz pewnie ktoś wytłumaczy.
Ja wiem, że mam felgi i opony 18", a zestawy hamulcowe 17" Na zimę mam felgi i opony 17" a zestawy hamulcowe przecież zostają, nie mam dwóch kompletów zestawów hamulcowych. Mam też te duże zestawy hamulcowe, bo na tych małych to bym pewnie nie wyhamowała
Ale zaraz pewnie ktoś wytłumaczy.
Ja wiem, że mam felgi i opony 18", a zestawy hamulcowe 17" Na zimę mam felgi i opony 17" a zestawy hamulcowe przecież zostają, nie mam dwóch kompletów zestawów hamulcowych. Mam też te duże zestawy hamulcowe, bo na tych małych to bym pewnie nie wyhamowała
Radio 357 :)
-
milyjarek
- Forumowicz
- Posty: 92
- Rejestracja: 17 gru 2018, o 21:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: D20DTH
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Wrocław
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Jotef , nie mądruj się bo sam nie wiesz o co chodzi. Jak mogą być tarcze do 18 ek skoro są z wyboru tylko 16 lub 17? Pomyśl i nic nie pisz jak masz przeszkadzać tylko. Burdel tu niezły macie na forum.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, o 18:26 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o trzymanie się tematu dyskusji.
Powód: Proszę o trzymanie się tematu dyskusji.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
@milyjarek
Kurde człowiecze - słuchaj co Ci się piszę!
Jak możesz założyć na felgi 16 czy 17 calowe opony R18, czyli 18 calowe? Wytłumacz proszę..
Napisano Ci wyżej, że w Insigniach rozróżnia się układy hamulcowe (tarcze) m.in. 16'' i 17'' (dla Twojego modelu, bo są też układy 17+ oraz 18, ale to w Insigniach OPC). I że to nie ma wiele wspólnego z felgami (przynajmniej nie wprost).
Możesz mieć założone koła z felgami 17 czy 18 calowymi, a układ hamulcowy 16'' (calowy). A możesz mieć 17''. Jedyne czego się nie da to wepchać układu hamulcowego (tarcz) 17'' do felg 16''.
Dociera o co chodzi, czy nie?
Kurde człowiecze - słuchaj co Ci się piszę!
Jak możesz założyć na felgi 16 czy 17 calowe opony R18, czyli 18 calowe? Wytłumacz proszę..
Napisano Ci wyżej, że w Insigniach rozróżnia się układy hamulcowe (tarcze) m.in. 16'' i 17'' (dla Twojego modelu, bo są też układy 17+ oraz 18, ale to w Insigniach OPC). I że to nie ma wiele wspólnego z felgami (przynajmniej nie wprost).
Możesz mieć założone koła z felgami 17 czy 18 calowymi, a układ hamulcowy 16'' (calowy). A możesz mieć 17''. Jedyne czego się nie da to wepchać układu hamulcowego (tarcz) 17'' do felg 16''.
Dociera o co chodzi, czy nie?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2019, o 18:19 przez Rooff_, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
- jotef
- Użytkownik
- Posty: 554
- Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
- Auto: eSTe
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 31 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
bezapelacyjnie zasłużyłeś tym kolejnym wpisem na miano 'Wielkiego Konfabulatora' forum
p.s. czy Twoja osoba czasem nie zalicza się do grupy społecznej nazywanej nastolatkami
EOT z mojej strony.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
czyli masz takie jak ja:
J61 Układ hamulcowy 17 z hamulcami tarczowymi
to z mojego VIN po zdekodowaniu. Dekodowałeś swój VIN? Tam to będzie rozpisane podobnie jak u mnie
Układ hamulcowy masz 17CALOWY, a felgi i opony masz 18CALOWE.
To tak działa i ja to tak ogarnęłam. I rzeczywiście masz podobnie jak w Insigni, czyli w tym modelu będą albo 16calowe albo 17calowe układy hamulcowe- czyli to co tam na tarczy masz pozaczepiane w tej chwili bo masz 17calowy układ hamulcowy. Natomiast same koła, czyli felgi są dalej i niektórzy to mają nawet 20calowe jak nie lepiej, ale nie zmieniają wtedy do tego uładów hamulcowcych- mają takie na ile zabezpieczy to ich zestaw hamulcowy.
Radio 357 :)
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Zimmerman oraz EBC nie mają w ofercie nawiercanych tylnych tarcz przy tak małym układzie hamulcowym.
Napiszę po raz enty co u mnie się sprawdziło również przy tym rozmiarze układu hamulcowego:
Przód Zimmermann Sport + Galfer Sport, tył Zimmermann + Galfer Sport
Przód Zimmermann Sport + EBC Yellow Stuff, tył Zimmermann + EBC Yellow Stuff
Przejeździłem sporo na obu zestawach i złego słowa powiedzieć nie mogę jeśli chodzi o efektywność.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
No jak? Ja mam nawiercane i nacinane EBC na tył przy małym zestawie hamulcowym.
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka
- pondek91
- Użytkownik
- Posty: 269
- Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
- Auto: Opel Insignia COSMO
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Chorzów
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Ja też widziałem do rozmiaru J60 tylko pelne tarcze na tył. Ate robi jakieśnacinane ale nei na wylot.
Dzięki za pomoc. Wybiorę w takim razie
Przód
Zimmermany Sport + Galfer Sport
Tył
Zimmerman Standard + Galfer Sport
Póki co na breakparts zestaw wychodzi 1545PLN , polecacie jakieś inne stronki ?
Na aparts i hamulcesklep nie mają Galferów
Dzięki za pomoc. Wybiorę w takim razie
Przód
Zimmermany Sport + Galfer Sport
Tył
Zimmerman Standard + Galfer Sport
Póki co na breakparts zestaw wychodzi 1545PLN , polecacie jakieś inne stronki ?
Na aparts i hamulcesklep nie mają Galferów
-
tomio
- Użytkownik
- Posty: 120
- Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Olkusz, Chechło
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
Ja kupiłem na topbrakes
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wymiana tarcz hamulcowych
292 mm tak ? Nie pamiętam już, na eBay sa
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka

