--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Spalanie ON w CDTI

ODPOWIEDZ
Henioo93
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 8 lut 2019, o 19:46
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Radom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Henioo93 » 7 mar 2019, o 20:15

Najważniejsze ze udało się rozwiązać problem i to wlansie but był największym problemem to po pierwsze a po drugie to jednak czołgiem w automacie trzeba się nauczyć jeździc :lol: :lol:

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: tomek evo » 7 mar 2019, o 23:39

norbi333 pisze:
5 mar 2019, o 21:37
tomek evo pisze:
5 mar 2019, o 10:26
No i fajnie. :D
Co możesz powiedzieć na temat tego oleju i czego po nim mam się spodziewać w stosunku do oleju GM ?

LIQUI MOLY 5W30 SPECIAL TEC DX1
Fakt,ze benzyna
Chyba nie ten temat ale odpowiem.
Szczerze powiedziawszy nie mam na tyle danych aby coś konkretnego móc powiedzieć. Po Liqui Moly należy spodziewać się tradycyjnie wysokiej jakości i tradycyjnie za wygórowaną cenę - niestety za tą markę się sporo płaci (zwłaszcza w PL). W każdym razie można taniej i niekoniecznie gorzej. Nie znam tego oryginalnego oleju GM-a z Dexos 1 gen 2 i nie mam o nim wyrobionej opinii. Nie spodziewam się po nim fajerwerków ale różnice w stosunku do innych olejów z dexos 1 gen2 w lepkości 5W30 pewnie będą dużo mniejsze niż w przypadku oryginalnego oleju z dexos 2 w stosunku do niektórych "konkurentów".

Paweł Piotrowski
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2019, o 05:45
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Paweł Piotrowski » 13 mar 2019, o 09:14

W jaki sposób mogę wyzerować średnie spalanie ?

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: kecraminsignia » 13 mar 2019, o 09:21

Przytrzymując przycisk 2-3 s w lewej manetce

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka



Paweł Piotrowski
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2019, o 05:45
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Paweł Piotrowski » 13 mar 2019, o 09:49

Dzięki wielkie

Dodano po 3 godzinach 7 minutach 46 sekundach:
No i tak uczyniłem , ale kilometry sie zredukowały do zera , ale spalanie do nominalnego , czyli do 8 litrów na setkę - czy dobrze to zrobiłem ?

Awatar użytkownika
Cassiopeia
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 1 lip 2018, o 18:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Cassiopeia » 13 mar 2019, o 12:59

redukuje się do 8. Jest OK

Paweł Piotrowski
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2019, o 05:45
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Paweł Piotrowski » 13 mar 2019, o 13:31

Uuuffff .... dziękuję

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Bartol » 13 mar 2019, o 23:46

Mam nadzieję, że za dużo w temacie nie zaśmiecam VAGiem... ponownie TDI w trasie ;D
Ostatnio trochę wiało w plecy, więc dla kontrastu wrzucam fotkę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Rooff_ » 24 mar 2019, o 23:18

Trasa ok. 2x160 km, 2 os/1 os. bez bagażu. Przed startem było spalanie 6,6 i odpowiednio mniej km ;)
Trasa generalnie po pipidówach, prędkości przelotowe 105 km/h, po obsz. zab. nie wiecej niż 60 km/h. W drugą stronę pipidówy i DK1. Prędkości j.w.
DSC_0189s.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: kecraminsignia » 25 mar 2019, o 07:52

Bartol pisze:Mam nadzieję, że za dużo w temacie nie zaśmiecam VAGiem... ponownie TDI w trasie ;D
Ostatnio trochę wiało w plecy, więc dla kontrastu wrzucam fotkę ;)
Obrazek
No pewnie. Przecież można wjechać też na autostradę. Skasować licznik i jechać za tirem. Będzie bez oporów, prędkość wysoka, a spalanie powinno być jeszcze niższe.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: tomek evo » 25 mar 2019, o 21:15

Pewnie komp coś tam przekłamuje (co częste w VAG-ach) ale takie spalanie to już czapki z głów. Nigdy na dystansie ponad 100 km nie miałem poniżej 4,0 w żadnym aucie. Raz miałem po 70 km jazdy drogami lokalnymi w Megane 3 1.9 DCI średnie 3,8 (rzeczywiste jeszcze niższe) ale potem średnia wzrosła. Znajomy znajomego miał (podobno) na trasie do Włoch średnie spalanie 3,5 l w 1.5 DCI ale podobno generalnie nie przekraczał 100 km/h wiec masochista jakiś.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Bartol » 25 mar 2019, o 23:00

Miałem spory zapas czasu na dojazd, więc pojechałem dla wyniku. 10 minut po mieście i reszta w trasie 90-95km/h. Tir mnie żaden nie wyprzedził ;)
Licznika nie kasowałem co widać na zdjęciu, widoczne dane "Od uruchomienia".

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: mazmarcin » 26 mar 2019, o 19:37

Wypad za miasto na A1. Obrazek

30 % z tego miasto

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: supi » 7 kwie 2019, o 11:08

W moim przypadku czyszczenie kolektora i EGR spowodowało spadek spalania o ok. 0,5 litra. Obecnie traski po kraju bez autostrad z prędkością 70-110 to około 5,4 l/100.
Czyszczenie było ze względu na kontrolę stanu przed ewentualnym dalszym wyjazdem, a nie że względu na spalanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Kondor888
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:14
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Lublin

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Kondor888 » 20 maja 2019, o 20:02

No to i ja się wypowiem gdyż jezdze regularnie tą samą trasą Lublin Wuppertal. Do Piotrkowa trybunalskiego drogi krajowe (ok 300 km), reszta autostrady ( 1000 km).
Spalanie przy predkosci przelotowej na tempomacie z całej trasy tj. 1300km.
Ok. 110 kmh momentami wolniej śnieg 5,7
140 kmh 6,1
150 kmh 6,3
160 kmh 6,5
170 kmh 6,8
180 kmh 7,1
160 i uszkodzony termostat przy temp 2st. 8l po prowizorycznym zasłonieciu atrapy 7,1.
190 i szybciej troche na wariata 8,5

Wskazanie komputera pokladowego zgadza sie co do 0,1 l/100km. Pomiar za każdym razem w podobnych warunkach tą sama trasa. Jezdze 2 razy w miesiacu wiec przez te 12 czy 13 godzin mam dużo czasu aby obserwować spalanie. Jazdaw nocy więc ruch znikomy.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: tomek evo » 20 maja 2019, o 22:17

Nie kwestionuje tego co podałeś ale nie bardzo chce mi się wierzyć w tak niskie spalanie przy wyższych prędkościach. Przy 140 km/h spalanie 6,1l wydaje mi się realne do osiągnięcia ale wybacz - 7,1 przy 180 km/h już nie bardzo. Różnica tylko 1 litr i aż 40 km/h wyższa prędkość. Kwestia tego czy faktycznie utrzymujesz tą prędkość przez dłuższy czas bo nawet w Niemczech nie da się wbrew pozorom jechać tak szybko non stop (roboty, ograniczenia itp.). Jaką masz średnią przy 140 na tempomacie a jaką 180 km/h?

Kondor888
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:14
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Lublin

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Kondor888 » 21 maja 2019, o 07:04

Myśle że 70 do 80 % jade na tempomacie. Najczesciej jade 170 na tempomacie i zawsze wtedy wychodzi max 6,6 minimum 6,4. To że przez niemcy przejechać jest tragedią to dokładnie wiem, dlatego jezdze w nocy.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: tomek evo » 21 maja 2019, o 08:57

Lecisz na A8 -A4 -A14 -A38 -A44 -1 ? Czy może trzymasz się A4 i przeskakujesz na A7 ? Podejrzewam, że wolniejsza jazda ciągnie Ci mocno średnie spalanie w dół ale nawet wtedy masz naprawdę b. dobre rezultaty. Myślę, że kluczem do tego jest płynna jazda bo najwięcej się traci na szarpanej jeździe. I gór na tej trasie też specjalnie dużych nie ma (choć płasko tez nie jest) wiec nocą faktycznie można jechać dość płynnie. Swoja drogą osobiście uważam, ze dobry kierowca jest w stanie spalić mniej nie jadąc na tempomacie - szczególnie w pagórkowatym terenie.

morrow
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 12:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdynia

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: morrow » 21 maja 2019, o 09:42

te spalania spoko ale na płaskim i po rozbujaniu i co ważne bez cykly wypalania DPF - dość mocno zawyża spalanie.
u mnie trasa 280km s7 średnia 120km/h splanie 6.5 ( bez wypalania po drodze dpf ) , natomiast miasto pod górę i w dół w gęstym ruchu ( średnia prędkość 20km/h ) wychodzi spalanie 9,6L/100km

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: xul » 21 maja 2019, o 11:13

Przy takiej trasie, to myślę, że w wydechu jest taka temperatura, że wypalanie raczej nie będzie potrzebne, bo się naturalnie wypali

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”