--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

...na tematy kwadratowe i podłużne
Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: peja-1991 » 9 sie 2019, o 22:05

Mycie + woskowanie +czyszczenie i impregnacja skór ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Mario » 10 sie 2019, o 05:15

Cascada ?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: peja-1991 » 10 sie 2019, o 07:34

Tak
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 554
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 31 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: jotef » 11 sie 2019, o 08:53

wymieniłem silnik wycieraczki klapy tylnej > GM 13227418.
koszt nowego około 1000 pln o:o
część w kwocie zakupu j/w nie ma nawet uszczelki pokrywy przekładni z silnikiem :oops:
w środku korozja zaszalała > 'sterowanie blaszkowe' do doopy, a przecież produkcja 2014 :
stara_przekładnia.JPG
stary_silnik.JPG
sterowanie_wycieraczki.JPG
udało mi się zakupić na szrocie używkę z bolidu MY 2012 > tylko 20 pln'ów ;D :
nowa_przekładnia.JPG
nowy_silnik.JPG
no ja nie wiem czy zanim skasowali to auto to ono stało tylko w garażu
ale środek napędu tylnego wycieraka szyby > nówka nie śmigana :D
... jak tu się nie cieszyć z darów losu 8-)
i jeszcze kamerka rejestratora wjechała na pokład :
mini_one.jpg
mini_one1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Zbyszek01 » 11 sie 2019, o 10:34

Jak nakręcisz jakiś filmik tą kamerą to pochwal się :)
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
ZiGi
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 25 mar 2015, o 09:35
Auto: Insignia ST 130KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Dębe Wielkie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: ZiGi » 23 sie 2019, o 18:55

Dziś tylko wymieniłem żarniki xenonów bo jeden skończył żywot. Zamówiłem dokładnie ten sam model który, był od nowości czyli OSRAM D1S XENARC przejechały 193000km.
Na zdjęciu od lewej: spalony, niespalony, nowy. Obrazek

Wysłane z Tapatalka


Pozdrawiam ZiGi

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: mazmarcin » 23 sie 2019, o 19:10

Nie chciałeś innej barwy?

Awatar użytkownika
ZiGi
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 25 mar 2015, o 09:35
Auto: Insignia ST 130KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Dębe Wielkie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: ZiGi » 23 sie 2019, o 20:16

Nie ma to dla mnie, aż takiego znaczenia, a zapłacenie 600zl za komplet zamiast 300zl już tak.

A tak przez chwilę świecił ten umierający prawy.
Obrazek

Wysłane z Tapatalka

Pozdrawiam ZiGi

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: mazmarcin » 23 sie 2019, o 20:21

He he prawa prawie jak stop świeci ;)

Awatar użytkownika
szynok
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 16:15
Auto: Insignia sedan 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: szynok » 24 sie 2019, o 21:44

Może nie dziś, chociaż dziś też. Wygłuszenie drzwi + Hetrz dsk 165 z przodu. Wymiana IC na fmic, stacja android 9.0 + kamerka cofania, malowanie zacisków, malowanie grilla. Wszystko samodzielnie, zatem jak ktoś ma pytania, to służę pomocą. Teraz czekam na mapkę coś pod 280/300KM i będzie git. Jeszcze zostaje przyciemnić szyby i chyba koniec inwestycji. :D Czekać aż pęknie blok :P

Awatar użytkownika
liTai
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 07:37
Auto: Insignia Sedan
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: liTai » 25 sie 2019, o 10:03

Pokaż efekty malowań.
Jak gra nowy zestaw?

Awatar użytkownika
szynok
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 16:15
Auto: Insignia sedan 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: szynok » 25 sie 2019, o 16:26

Grill malowałem plastidipem i w sumie wyszło ładnie. Po fakturze ciężko rozróżnić co było malowane, a co jest fabrycznie czarne. Tu na zdjęciu już trochę zakurzone.
Clipboard01.jpg
Zaciski malowałem zestawem foliateca, kolor: midnight black. Biorąc pod uwagę rozmiary tych zacisków pomyślałem, że nie ma co iść w kierunku krzykliwych kolorów, a czarny i ładnie wygląda i nie kłuje w oczy.
20190825_145247.jpg
Co do grania. Powiem tak. Większą różnicę zrobiło wyciszenie drzwi niż wymiana głośników, jeśli chodzi o CD400. Dopiero wymiana radia na stacje z androidem sprawiła, że zestaw hertza zaczął grać jak należy, bo cd400 ze swoimi 20W na wyjściu nie bardzo potrafiło to napędzić. Moim zdaniem wymiana głośników pod cd400 mija się z celem, bo różnica była bardzo niewielka. Za to wyciszenie drzwi pozwoliło nawet z seryjnych pierdziawek coś tam wycisnąć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: mazmarcin » 27 sie 2019, o 18:17

Wymieniłem hmi na 2,5ObrazekObrazek

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: dokia » 27 sie 2019, o 19:58

i będziesz prezentował obecnym na spocie? Czirliderki zatańczą? :P
Radio 357 :)

maciejjernas
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2019, o 21:12
Auto: country tourer
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Poznań

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: maciejjernas » 31 sie 2019, o 16:16

Marcin, sam to wymieniałeś czy Yerry wszystko ogarnął?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: mazmarcin » 31 sie 2019, o 16:24

Sam wymieniłem :D

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
Jest fajny poradnik oczywiście tu na forum ;)
https://insignia-club.pl/viewtopic.php?t=5786#p135263

Awatar użytkownika
dante83pl
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 19:16
Auto: Insignia Elite
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Horley, UK

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: dante83pl » 31 sie 2019, o 22:24

Niedawno dość paskudnie otarłem felgą o krawężnik. Uznałem to za dobry moment na zmianę koloru felg, czarne chodziły za mną już od jakiegoś czasu.
Jedna gotowa, na kolejnej schnie podkład czyli zostało dwie i pół ;)
Obrazek

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Bartol » 1 wrz 2019, o 06:20

Ładnie. Czy napiszesz wskazówki czym to malowałeś i jak przygotowałeś powierzchnię?
Planuje odświeżyć stalówki strukturalne przed zimą...

Awatar użytkownika
patryk78
Użytkownik
Posty: 246
Rejestracja: 1 paź 2018, o 12:19
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gniezno
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: patryk78 » 1 wrz 2019, o 07:50

A ja sobie wymieniłem diodę. Miałem zwykłą i mam jakby też zwykłą ale za to ładniejszą. To tyle w niedzielny poranek a teraz muszę zawieźć dzieciaki do kościoła a ja na myjnie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Dan » 1 wrz 2019, o 22:07

Fajna gdzieś taką znalazl?

Ja kiere sobie obszyłemObrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”