--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oświetlenie bagażnika

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: Putridum » 24 lis 2017, o 10:12

Bo kupiłeś canbus a wystarczyło kupić zwykłe i nie mrugało by po za tym temat był już przerabiany na ICP.

Awatar użytkownika
Bolko
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2017, o 18:45
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bolków

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: Bolko » 4 gru 2017, o 13:26

Witam, u mnie też mruga w bagażniku, gdzie mogę poczytać o przyczynie?

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: Putridum » 4 gru 2017, o 15:36

Żarówki led z canbus'em grzeją się bardzo i po około 2 miesiącach się przepalają(tak było u mnie), wystarczy kupić zwykłe led i problem z głowy.

aldi53
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2014, o 18:58
Auto: opel
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: aldi53 » 30 sty 2018, o 13:47

Witam.
Chciałbym Was drogich forumowiczów prosić o pomoc.Jakiś czas temu przestało działać mi oświetlenie w bagażniku i nie wyskakuje komunikat na komputerze "Bagażnik otwarty".Lampka tez nie jest przepalona.Dodam ze oświetlenie w kabinie działa wiec bezpiecznik jest sprawny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: grzegorz13 » 30 sty 2018, o 14:36

za sygnalizację otwartego bagażnika odpowiada zamek klapy i to od niego idzie informacja by zapalić lampkę w bagażniku dlatego tam szukaj przyczyny lub ewentualnie wiązka klapy

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: spiryt4 » 30 sty 2018, o 16:59

!00% wiązka w przelotce nadwozie -klapa

aldi53
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2014, o 18:58
Auto: opel
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: aldi53 » 30 sty 2018, o 18:42

Po demontażu zamka i sprawdzeniu miernikiem styków okazało sie że to wina zamka, który powinien wysyłać, czy odbierać elektroimpuls o otwarciu klapy a tego nie robi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: grzegorz13 » 30 sty 2018, o 19:38

W VC było tak iż do zamka szły 4 przewody dwa do otwierania na tzw. elektromagnes oraz dwa odpowiedzialne za sygnalizację otwarcia bagażnika i zapalenia lampki w bagażniku i tu będzie pewnie tak samo
rozbierz zamek i sprawdź taki mały mikro-styk
w VC lubiły gnić styki w wtyczce może tu jest podobnie

Awatar użytkownika
Piotr
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 11:38
Auto: Top-Cosmo/SE/Elite
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warmińsko-Mazurskie

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: Piotr » 28 wrz 2019, o 07:23

Witam
Mam Pytanie jakie żarówki są w oświetleniu w osłonach przeciwsłonecznych ?
Chciałbym wymienić je na Led ,mile widziane linki do tych żaróweczek :-)
Znalazłem takie ,czy ktoś je zakładał jeśli tak czy warto je kupić ?
https://allegro.pl/oferta/zarowka-rurka ... 7572018520
https://allegro.pl/oferta/c5w-c10w-fest ... 8011337534
Z góry Dziękuję

Awatar użytkownika
bani010
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 18 sie 2019, o 14:28
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Koło
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: bani010 » 28 wrz 2019, o 07:40

Żarówki, chinole z allegro daruj sobie . Ja kupiłem takie wprawdzie nie w słoneczniki ale tam gdzie w5w , rejestracja , oświetlenie wnętrza są super, te które pokazałeś grzeją się...
Przepalają po tygodniu...Obrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: xul » 28 wrz 2019, o 08:55

Każde żarówki CAN BUS będą się grzały jeżeli nie ma w zestawie dodatkowego rezystora, który robi za ominięcie "zabezpieczenia". Żeby żarówka nie wywaliła błędu CAN to musi wykazać pewien pobór prądu, oczywiście żarówka może być mocniejsza, ale jest pewne minimum, poniżej którego nie da się zejść bez błędu i taka moc (P=U*I, gdzie U=const) musi zostać wydzielona przez żarówkę (+ rezystor) w postaci ciepła lub światła.
Osobiście używam chińczyków prosto z za wielkiego muru, z 10% od początku mrugało (niektóre LED'y), ale z resztą nie mam problemu. Rurki mam z radiatorami oparte o 12x SMD 4014, a W5W bez radiatorów na 8x SMD 5730. Koszt zestawu na całe auto poniżej 30zł wysyłką, a i kilka zostało na zapas.

albert
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 16 maja 2020, o 11:07
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 3 razy

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: albert » 4 wrz 2020, o 20:10

Właśnie przymierzam się do założenia Ledów w kabinie. Dzięki za informacje o żarówkach.

Wojciech94
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2024, o 18:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Poznań

Re: Oświetlenie bagażnika

Post autor: Wojciech94 » 30 paź 2024, o 20:36

aldi53 pisze:
30 sty 2018, o 13:47
Witam.
Chciałbym Was drogich forumowiczów prosić o pomoc.Jakiś czas temu przestało działać mi oświetlenie w bagażniku i nie wyskakuje komunikat na komputerze "Bagażnik otwarty".Lampka tez nie jest przepalona.Dodam ze oświetlenie w kabinie działa wiec bezpiecznik jest sprawny.
Pozdrawiam
Udało ci się to naprawić ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”