--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuInterfejs diagnostyczny OP-COM
-
Bielowski
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Wydaje mi się, że pomiędzy opkiem a samochodem, ponieważ gdy daję test interfejsu w programie, zapala się żółta lampka na fejsie, a gdy daję diagnostyka i wybieram typ auta itd. wyskakuje błąd połączenia.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, o 17:26 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie się do regulaminu forum - §5 pkt 8.
Powód: Proszę o stosowanie się do regulaminu forum - §5 pkt 8.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
A test interfejs przechodzi?
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Czyli sterowniki dobrze zainstalowane. Zależy co masz jeszcze w środku, bo jeżeli dobry chip to można mu wgrać 1.59 i może ruszy.
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Jutro weekend, mam nadzieję, że znajdę chwilę aby wreszcie przetestować OP-COM.
To jak to było?
Najpierw wgrywać stery z płyty czy najpierw podłączyć interfejs do kompa i poczekać aż sam zainstaluje co trzeba?
(system win 7/64)
pozdro.,
mxw.
Wysłano z 1050L za pomocą Tapatalk2.
To jak to było?
Najpierw wgrywać stery z płyty czy najpierw podłączyć interfejs do kompa i poczekać aż sam zainstaluje co trzeba?
(system win 7/64)
pozdro.,
mxw.
Wysłano z 1050L za pomocą Tapatalk2.
-
dittos
- Nowicjusz
- Posty: 47
- Rejestracja: 20 wrz 2015, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
U mnie na win7 64 system nie wołał żadnych sterów z płyty, zainstalował sobie wszystko sam i komunikacja z interfejsem oraz autem jest bezbłędna.
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Dobrze wiedzieć, dzięki za info - czyli nie muszę szukać stacji CD, bo w lapku już nie mam.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z 1050L za pomocą Tapatalk2.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z 1050L za pomocą Tapatalk2.
-
Niedzwiedz
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Chodzi sprawdzałem.
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Senderos
Re: Sprzedam Opcom
Panowie ja mam tylko jedno pytanie czy Opcom powie mi jaki mam faktyczny przebieg w samochodzie ? Chciałbym prześwietlić moją insignię 2.0T
-
Pobo1315
Re: Sprzedam Opcom
Niestety nie. Poza tym nie należało zrobić tego przed zakupem ?;)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Opcom
O ile nie był wymieniany ECU silnika to tak:Senderos pisze:Opcom powie mi jaki mam faktyczny przebieg w samochodzie ?


Jakie Wy macie te op-comy?Pobo1315 pisze:Niestety nie.
Dodam, że wartość na liczniku jest inna. Ta pochodzi z ECU i stanowi wyliczoną ilość km wg danych z ECU.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, o 05:51 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Z ciekawości: jaka jest różnica i w którą stronę?kmy pisze:Dodam, że wartość na liczniku jest inna.
Pytam, bo jeżeli uda mi się odczytać ODO z "op-coma" to chciałbym wiedzieć czy to co mam na blacie jest w granicach błędu.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Za normalną odchyłkę można przyjąć do 2%. Przynajmniej tyle bywało w autach z pewnym przebiegiem. W tych autach, które sprawdzałem z ECU zawsze było więcej niż na liczniku. Czasem bywało nawet 90 i więcej tys. km 
Ale do 2 % to normalne odchylenia.
Ale do 2 % to normalne odchylenia.
-
kaitracid
Kabel obdII
Witam, czy ktoś mógłby mi poradzić jaki konkretnie kabel mógłbym kupić np na allegro do mojej insigni? Nie znam się na tyle a chciałbym mieć pewność, że będzie działał. Z góry dziękuje
-
kaitracid
Re: Kabel obdII
ok, a robi różnice jaki? Np czy taki odpali?
http://allegro.pl/interfejs-icar4-vgate ... 09972.html
http://allegro.pl/interfejs-icar4-vgate ... 09972.html
- hajt
- Użytkownik
- Posty: 311
- Rejestracja: 10 gru 2014, o 21:23
- Auto: insignia cosmo
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
-
kaitracid
Re: Kabel obdII
super, o to mi chodziło, dzięki, że chciało się odpowiedzieć bo ja jestem zielony
pozdrawiam i miłego wieczoru

