--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny OP-COM

ODPOWIEDZ
marus78

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: marus78 » 11 lip 2015, o 18:27

nie no jak w innych autach można wyłączyć w vectra c tez było można więc i w insigni będzie można wyłączyć, kwestia programu zapewne w op-com ori lub waux-com nie potrafi

-- 11 lip 2015, o 19:36 --

kmy a powiedz mi porównywałeś twój op-com do klona czy waux-coma ? jest warty zakup do domowego użytkowania ? uprzedzam pytanko jestem mechanikiem z zawodu. w domu robie swoje 2 ople i czasami znajomych wiec jestem ciekaw czy warto wydać na ori czy lepiej zostać przy klonie i napije chmielowe dokupić :lol:

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 11 lip 2015, o 19:29

Nie porównywałem, nie mam pod ręką nikogo z clonem.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: norbi333 » 11 lip 2015, o 20:13

W Insigni op comem czy vaux comem zwłaszcza w benzynie praktycznie nic nie zrobisz poza odczytem i kasowaniem błędów oraz odblokowaniem kompa

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 11 lip 2015, o 20:23

Dużo się zmieniło w najnowszym sofcie z kwietnia 2015. Na swoim silniku sprawdzałem, to dołożyli sporo funkcji programowania. W benzynach tez się poprawiło.
Były te:
• Insignia A 18 XER engine code, Measuring blocks added.
• Insignia A 20 DTR engine code, Trouble codes and Measuring blocks added.
• Insignia A 20 NHT engine code, Measuring blocks added.
• Insignia A 20 NFT engine code, Measuring blocks added.
• Insignia A 28 DTR engine code, Measuring blocks added.
• Insignia A 28 NET engine code, Measuring blocks added
a doszły te:
Insignia A16XHT fault codes / measuring blocks are added.
Insignia A16SHL fault codes / measuring blocks are added.
Insignia A16SHT fault codes / measuring blocks are added.
Insignia B16DTH fault codes / measuring blocks are added.

Awatar użytkownika
Robson_GDN
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 20:28
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Robson_GDN » 19 lip 2015, o 12:12

Cześć
Czy gniazdo diagnostyczne w naszych Insigniach posiada jakąś zaślepkę / osłonę? Jestem od 2ch tygodniu właścicielem autka i u mnie gniazdo to jest odkryte. Wydaje mi się, że tak być nie powinno. Ma to jakąś fachową nazwę ? :) szukałem na allegro ale bezowocnie. dziękuję

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Dan » 19 lip 2015, o 12:17

Producent auta uznał że zaślepka gniazda obd2 do auta klasy premium będzie zbyt premium, tak wiec nie było, nie ma i chyba nie będzie:)

Wysłane przez tapatalk

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: k.olix » 19 lip 2015, o 12:18

Nie posiada żadnej zaślepki.
Krzysztof

Awatar użytkownika
Robson_GDN
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 20:28
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Robson_GDN » 19 lip 2015, o 12:29

Dzięki :)

marcin27061979
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
Auto: Astra J SPORT 140KM
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: marcin27061979 » 26 lip 2015, o 20:28

Koledzy proszę was o pomoc. Chciałbym zakupić interfejs diagnostyczny op-com. Oryginał odpada bo jest jak dla mnie za drogi, a ja chciałbym odblokować sobie ukryte funkcje wyświetlacza między zegarami i może od czasu do czasu podejrzeć błędy. Może polecicie mi jakiegoś clona op-coma działającego na 100%, chciałbym podpiąć go do mojej Astry J z 2013 roku. Podeślijcie mi jak możecie linki do stron z takimi pewnymi ofertami. Wiem że idę na łatwiznę prosząc was o pomoc, ale chcę kupić coś sprawdzonego i godnego polecenia. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2015, o 20:52 przez marcin27061979, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 26 lip 2015, o 20:32

Odblokować Ci mogę, jak podjedziesz do Mochowa, daleko nie masz. Jak się zdecydujesz pisz na PW.
A interfejsu szukaj u kolegi P405
http://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 574#p44574

marcin27061979
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
Auto: Astra J SPORT 140KM
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: marcin27061979 » 26 lip 2015, o 20:50

@kmy
Dzięki wielkie. Na pewno skorzystam z twojego info, chyba że nic nie wyjdzie z tego zakupu to poproszę Cię o pomoc.

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Pruski » 27 lip 2015, o 16:24

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy zakupie OP-COMa na własną rękę, nie chodzi tu o zakup od kolegi z forum lub wgl z PL, to zapraszam na PW.
Mogę przekazać swoją wiedzę w zakresie zakupu, ostatnio zamówiłem dla siebie, czas oczekiwania ~tydzień, koszt całkowity 54,11 zł, wersja v5, czyli ta którą da się bez problemu aktualizować do 1.59, wszystko działa jak należy, jak będzie duże zainteresowanie to mogę napisać dokładną poradę co i jak odnośnie tego zakupu, nie ma co ukrywać, wychodzi o ponad połowę Taniej niż zakup u nas :D

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 27 lip 2015, o 16:31

Jak ja uwielbiam takie posty:
"wiem, ale nie powiem, chyba, że mnie będziecie prosić"

Jak duże musi być to zainteresowanie, abyś łaskawie opisał, jak zakupić interfejs u chińczyków?

marcin27061979
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
Auto: Astra J SPORT 140KM
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: marcin27061979 » 28 lip 2015, o 07:32

@Pruski. Opisz na forum gdzie kupić i jak używać tego chińskiego Op-Coma, aby było można programować niektóre opcje oprogramowania. Przyda się to mi jak również innym kolegom z forum.

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Pruski » 28 lip 2015, o 12:41

@kmy, skoro nikt nie będzie tym zainteresowany to jest sens się rozpisywać? :| na PW wyjaśnię to w jednej wiadomości bez spinania, zredagowanie porady, zajmie trochę więcej czasu, dlatego prosiłem pierw o ewentualne PW, no ale widocznie nie jestem taki wspaniałomyślny jak inni forumowicze o>

@marcin, oczywiście postaram się dziś coś przygotować

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 28 lip 2015, o 14:03

Taki przewodnik zawsze się przyda, także pisz. Jest wielu chętnych na interfejs.

titanium
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 18 cze 2015, o 21:01
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: titanium » 29 lip 2015, o 00:19

Cała ta wiedza przeprogramowania opiera się na dwóch linkach jeden to strona z Chińskiego Aledrogo z opcomen z odpowiednim chipem pic18f458 http://www.aliexpress.com/item/with-PIC ... 40338.html
a następnie link do strony towarzyszy z Rosji którzy opisują procedurę programowania OP-COM do FW 1.59
http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search
oczywiści podanej tłumaczeniu na polski.
Ot i cała sztuka
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, o 19:03 przez titanium, łącznie zmieniany 1 raz.

Bart

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Bart » 29 lip 2015, o 12:55

Cześć,

niestety ostatnimi dniami mnie także dopadł błąd z "francuzem" na wyświetlaczu...
drugie niestety- nie mam op coma - jeszcze.
W związku z tymi dwoma przykrymi incydentami zapytam się szanownych kolegów czy ktoś z Torunia posiada owo pudełeczko i mógłby mi pomóc w odczycie błędów?

Pozdrawiam

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Pruski » 29 lip 2015, o 15:07

Koledzy, instrukcja zakupu OP-COMa prosto z Chin tutaj:
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=2021 :D

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: radkor » 29 lip 2015, o 17:33

Bez problemu zrobiłem aktualizację mojego chińskiego klona OpComa (OPCOM.5 2010-04-17) z wersji 1.45 do 1.59. :)

PS. Co nam daje aktualizacja do v1.59 w przypadku korzystania z Vaux-COM'a?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”