--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zamek klapy bagażnika

ODPOWIEDZ
pryskawka

Zamek klapy bagażnika

Post autor: pryskawka » 12 wrz 2014, o 20:46

Witam,
Mam problem z zamkiem klapy bagażnika w Kombiaku, a konkretnie nie mogę otworzyć klapy. Jet to model bez elektrycznego podnoszenia klapy, ale za to z elektrycznym dociskiem i otwieraniem, o zgrozo... ]:-< Nie mam również możliwości otwarcia bagażnika "z pilota", gdyż zwyczajnie nie ma takiego przycisku na kluczyku.
Co zrobiłem/sprawdziłem:
- bezpieczniki - wszystkie 3 skrzynki, wszystkie OK.
- mikroswitch - w ST jest dość łatwa możliwość wydłubania tego przycisku. Sprawdziłem go jest OK. Do tego na krótko zwierałem te dwa przewody ze sobą, również bez efektu.
- udało mi się częściowo od środa rozebrać tapicerkę, wizualnie zamek wygląda OK.

Co tu jeszcze można zrobić? Przede wszystkim strasznie mnie denerwuje, że nie mogę otworzyć tej klapy, żeby mieć swobodny dostęp do zamka i coś tam przy nim "pogmerać". W jaki sposób można otworzyć tą klapę? Może gdzieś trzeba podać napięcie, coś zewrzeć, coś odkręcić, etc. Przy otwartej klapie jest już spore pole manewru. Dzwoniłem dziś do ASO w jaki sposób można awaryjnie otworzyć tą klapę (jak np. w Vectrze C, jest taki otwór w klapie, w który można włożyć śrubokręt i przekręcając go otworzyć klapę). Uzyskałem odpowiedz, że nie ma takiej możliwości, gdyż inżynierowie tego nie przewidzieli... No ręce opadają. Coś tam mówił, że trzeba podać gdzieś napięcie na silniczek i można otworzyć klapę, na moje pytanie, że jak padnie silniczek, albo coś będzie z przewodem doprowadzającym napięcie, stwierdził, że trzeba rozebrać tapicerkę i dobrać się do zamka, ale jak od środka ściągnąć tapicerkę, jak część śrub jest pod klapą? Poza tym żeby zamek wykręcić trzeba otworzyć klapę. Dalej serwisant już nie był taki pewny siebie... No nie wierze, że nie ma jakiegoś "beznapięciowego" sposobu na otwarcie bagażnika. Liczę na jakieś :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: nika84-24 » 14 wrz 2014, o 11:29

Jesteś pewny że wszystkie bezpieczniki sprawdziłeś? U mnie był podobny objaw jak wyjąłem jeden z bezpieczników w bagażniku i zamknąłem bagażnik ]:-> też nie mogłem otworzyć klapy ale dostałem sie do bagażnika przez siedzenia i po włożeniu bezpiecznika na miejsce mogłem już otworzyć normalnie :D

Może faktycznie u Ciebie padł silniczek lub uszkodzony jest przewód w między budą a klapą bagażnika w tej osłonie gumowej. Mówisz że zwierałeś kable przy przycisku wydłubanym z klapy i nic się nie działo, a sprawdziłeś czy dochodzi do niego napięcie? Jeśli dochodzi napięcie to coś nie tak przy silniczku/zamku. Jeśli nie dochodzi to bezpiecznik lub kable buda>klapa.

pryskawka

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: pryskawka » 14 wrz 2014, o 20:05

Hey,
bezpieczników nie wyciągałem, więc nie miałem co tam wkładać. ;) Wydaje mi się, że sprawdziłem wszystkie. Nie tylko te w bagażniku. Nie wiedziałem, że na tym switchu ma być napięcie. To równie dobrze może być po prostu styk zwierny do jakiegoś kontrolera. Sprawdzę to, jednak dalej nie wiem jak tą cholerną klapę otworzyć... Może ktoś posiada jakiś schemat elektryczny instalacji otwierania bagażnika? Kurczę jakbym tylko mógł to jakoś otworzyć to już bym miał dużo większe pole manewru... ]:-<

wojtas79
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2016, o 20:19
Auto: opel insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: wojtas79 » 22 lut 2016, o 21:06

Witam.
Mam taki sam problem jak ty czy mógłbyś mi napisać jaka przyczyna była u ciebie.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: profek » 22 lut 2016, o 22:35

Proszę w tym temacie napisane i pokazane co należy zrobić.
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f ... 7&start=20

wojtas79
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2016, o 20:19
Auto: opel insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: wojtas79 » 24 lut 2016, o 21:00

profek dzięki za linka ale chyba będę musiał podjechać do ASO ponieważ odciąłem kable od mikrostyku i po złączeniu ich klapa się nie otworzyła.Sprawdzałem miernikiem napięcie na odciętych kablach i prąd w nich jest.

Awatar użytkownika
Piotr_Mk
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: 12 lut 2015, o 23:12
Auto: brak
Rok produkcji: 2020
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: Piotr_Mk » 24 lut 2016, o 22:26

wojtas79 ale klapę mechanicznie otworzyłeś ? Akumulator próbowałeś odłączyć na 30 min ?

dosia

Re: Zamek klapy bagażnika w ST

Post autor: dosia » 24 lut 2016, o 23:15

Można do ASO, ale większą frajdę będziesz miał gdy sam się z tym zmierzysz, miernikiem widzę potrafisz się posługiwać. ASO włoży nowe części i wystawi taki rachunek że zbaraniejesz na jego widok, zaryzykuj i potem pochwal się na forum że sam to opanowałeś. Przede wszystkim powinieneś dostać się do elementu wykonawczego czyli do zamka, zobacz na allegro jak on wygląda. Napisz czy po zwarciu tych przewodów słychać jakiś dźwięk czy nic nie słychać. Mikrostyk można wymienić samemu jest to opisane na forum. Jak chcesz jeździć do ASO to po co piszesz na forum że masz problem, jak nie chcesz nawet spróbować.

mikefish

Uszkodzony zamek klapy bagażnika

Post autor: mikefish » 6 sie 2016, o 20:03

Witam serdecznie,
kilka dni temu padł mi mikrostyk zamka klapy bagażnika w mojej Insigni 2010 HB. Kupiłem nowy mikrostyk, wymieniłem, działało pół dnia :-( Przy próbie otwarcia klapy pojawia się 1-2 sek turkot w zamku. Otwarłem awaryjnie zamek - zauważyłem że taka biała część - ślimak czy siłownik (czy jak się to nazywa) jest złamany w połowie. Czy można wymienić sam ten ślimak czy od razu trzeba cały zamek wymieniać. Swoją drogą próbowałem odkręcić śruby mocujące zamek (torx) strasznie ciężko idzie- boję się że je zerwę.
Za nowy zamek chcą 470zł, nie wiem czy warto bawić się w używki (ok 170zł)
Zastanawiam się czy to tylko koincydencja dwóch awarii, czy mikrostyk niewłąściwy (zamówiony w autoryzowanym serwisie Opla)

justyna2388
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2 paź 2016, o 08:27
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Po wymianie zamka klapy miga dioda alarmu

Post autor: justyna2388 » 28 cze 2017, o 06:49

Witam wymienilem nowy zamek klapy bagażnika HB 2009, numer czesci identyczny, i po zamknieciu auta centralnym zamkiem od razu szybko miga dioda alarmu na podszybiu. Jakieś pomysly? moze trzeba zalogować do nowego auta. Lampka bagażnika świeci więc czujnik sprawny

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 140 razy
Kontakt:

Re: Po wymianie zamka klapy miga dioda alarmu

Post autor: Ping » 28 cze 2017, o 06:55

Zrób reset akumulatora.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

krizBstok
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2018, o 19:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Zamek klapy bagażnika

Post autor: krizBstok » 27 cze 2020, o 15:30

Witam. Dziś miałem też problem z tylna klapą bagażnika. Insignia 1.8 2009r. Przestała się otwierać i z pilota i z przycisku w drzwiach i ręcznie. Zero reakcji. Pod maską sprawdziłem bezpieczniki i z tyłu w bagażniku też ale o dziwo tam nr 10 i 15 nie było może w 2009 nie było. Sprawdziłem na szybkiego to co z neta to pod maską bezpiecznik nr 34 i 35 był ok. Zamiast grzebać się śrubokrętem w bagażniku przez zaślepkę to z prawej strony w boczku gdzie jest sterownik (chyba, albo moduł) to wypiąłem wtyczki. Odpaliłem auto potem zgasiłem na nowo wpiąłem wtyczki i klapa działa. A czemu tak wyszło nie wiem. Może coś się zblokowało jak używałem obd2 i różnych aplikacji.

lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zamek klapy bagażnika

Post autor: lukisczest » 29 cze 2020, o 00:03

Hejka wszystkim,
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Insignii B 2017/2018 kombi. Jak ją kupowałem to po przełączeniu przełącznika w drzwiach kierowcy na "3/4" klapa otwierała sie tylko czesciowo. Teraz zawsze otwiera i zamyka się całkowicie. Czy ktoś wie co się stało???
Dodam, że w międzyczasie sprzedawca podpiał do niej KTS 250 boscha zeby sprawdzic czy moduly samochodu nie maja zapisanych bledów. Byl tam jakis blad zamka klapy, ktory skasowal i blad juz nie wrocil. czy mozliwe ze KTS cos namieszal i przeprogramowalo sie otwieranie bagaznika???

Jak wrócic do dzialajacej opcji otwierania na 3/4 wysokosci???
Ostatnio zmieniony 29 cze 2020, o 00:20 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zamek klapy bagażnika

Post autor: lukisczest » 20 wrz 2020, o 06:06

ok. już wiem jak ustawić położenie 3/4 wysokości. Wskazówki podałem w osobnym temacie

Awatar użytkownika
smogf
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Słubice
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Zamek klapy bagażnika

Post autor: smogf » 24 wrz 2020, o 07:35

lukisczest pisze:
20 wrz 2020, o 06:06
Instrukcja Str. 31. Co tu opisywać?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”