--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ciśnienie oleju

ODPOWIEDZ
Pałasz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Pałasz » 12 paź 2015, o 20:12

Aso nie wyjmuje skrzyni tylko nawiercają 2 otwory i zdejmują miskę olejową.

Kot

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Kot » 12 paź 2015, o 21:05

Pierwsze słyszę u nas zawsze ściągają w Tisie nic nie pisze aby wiercić, poza tym jak przewiercisz w obudowie otwory obudowa skrzyni przy niższych temperaturach oraz pod obciążeniem może pękać od tamtej strony.
Z ciekawości gdzie praktykują taką wymianę ?

daro112

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: daro112 » 13 paź 2015, o 15:04

Panowie piszecie o różnym zakresie prac w modelach do 2011 i po. Mam pytanie, czy 2010, lecz MY2011 podchodzi pod wersję "droższą" z szerszym zakresem prac czy może tą "tańszą"?

-- 13 paź 2015, o 19:32 --

Jestem po wizycie w ASO Opel Auto Żoliborz i chyba już wiem czemu są dwie różne ceny za wymianę uszczelki. W przypadku skrzyń F40 konieczny jest demontaż skrzyni, w przypadku F32 nie. W ASO powiedzieli 1200 zl za wymiane w przyadku skrzyni F32 i 1800 zl przy F40... czy znacie kogoś w okolicy W-wy, kto zrobi to względnie tanio? Motoricus powiedział odpowiednio 350/700 zł.

Pałasz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Pałasz » 13 paź 2015, o 21:35

Kot pisze:Pierwsze słyszę u nas zawsze ściągają w Tisie nic nie pisze aby wiercić, poza tym jak przewiercisz w obudowie otwory obudowa skrzyni przy niższych temperaturach oraz pod obciążeniem może pękać od tamtej strony.
Z ciekawości gdzie praktykują taką wymianę ?
W Warszawie znam min dwa serwisy które tak robią ( odrazu powiem, że nie wiem w czym wiercą lub powiększają otwory)

Kot

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Kot » 13 paź 2015, o 23:23

Czas zgłębić temat dzięki ;)

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Luk » 14 paź 2015, o 13:52

daro112 pisze:Panowie piszecie o różnym zakresie prac w modelach do 2011 i po. Mam pytanie, czy 2010, lecz MY2011 podchodzi pod wersję "droższą" z szerszym zakresem prac czy może tą "tańszą"?

-- 13 paź 2015, o 19:32 --

Jestem po wizycie w ASO Opel Auto Żoliborz i chyba już wiem czemu są dwie różne ceny za wymianę uszczelki. W przypadku skrzyń F40 konieczny jest demontaż skrzyni, w przypadku F32 nie. W ASO powiedzieli 1200 zl za wymiane w przyadku skrzyni F32 i 1800 zl przy F40... czy znacie kogoś w okolicy W-wy, kto zrobi to względnie tanio? Motoricus powiedział odpowiednio 350/700 zł.
Kolego skrzynia M32 a nie F32.

daro112

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: daro112 » 14 paź 2015, o 19:19

To pewnie źle usłyszałem - nie mniej różnica cenowa może wynikać z typu skrzyni.

I pomyśleć, że miesiąc temu zapłaciłem 700zl za wymiane sprzęgła.... horror jakiś :-/

cardriveros

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: cardriveros » 16 paź 2015, o 20:59

Czy pojawieniu się sygnalizacji niskiego ciśnienia (nawet chwilowemu przy nizszych temperaturach) towarzyszy u Was dodatkowo hałas/stukot góry silnika, co wskazywałoby na słabe smarowanie?

daro112

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: daro112 » 17 paź 2015, o 01:16

U mnie nie.

Pałasz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Pałasz » 17 paź 2015, o 12:45

cardriveros pisze:Czy pojawieniu się sygnalizacji niskiego ciśnienia (nawet chwilowemu przy nizszych temperaturach) towarzyszy u Was dodatkowo hałas/stukot góry silnika, co wskazywałoby na słabe smarowanie?
Nie bagatelizuj tego bo się to zemści - jedź napraw i ciesz się samochodem.

Kot

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Kot » 20 paź 2015, o 17:41

cardriveros pisze:Czy pojawieniu się sygnalizacji niskiego ciśnienia (nawet chwilowemu przy nizszych temperaturach) towarzyszy u Was dodatkowo hałas/stukot góry silnika, co wskazywałoby na słabe smarowanie?
O to powoli coś się zaciera ....

daro112

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: daro112 » 21 paź 2015, o 14:25

Ja już odebrałem auto od mechaniora (400zł + wymiana oleju) i powiem szczerze, że jak usłyszałem, że zgłosił się do niego gościu z tym samym problemem, tyle że już było za późno... i poznałem koszta naprawy..... to powiem tak - nie bagatelizujcie tego problemu, bo wymiana nawet w norauto to koszt 700zł + 60zł uszczelka - niema co oszczędzać, bo silnik do Iśki 160KM to wydatek rzędu 10k pln....

mario2009
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2015, o 19:17
Auto: opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: mario2009 » 30 paź 2015, o 10:45

Witam. Ostatnio również mnie to spotkało. Wymiana uszczelki i naprawa to koszt 210zł(uszczelka w ASO 60zł)w moim przypadku. 2.0 cdti 160 km, skrzynia F40.

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: fuli » 30 paź 2015, o 11:38

ASO wymiana uszczelki. 1250 z częściami. W tym robocizna ustalona z góry 975. Uszczelka 55. Reszta masa uszczelniająca. Dolewka płynu wspomagania. Płyn chłodnicy. Płyn do przekładni. Normalna cena 1700. Dla auta 2011r i 4x4. Trzeba cofnąć skrzynie. Wał.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Mnichu

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Mnichu » 30 paź 2015, o 17:46

W moim przypadku ASO AutoWola wyceniło wymianę uszczelki w 2011 2.0cdti ASB na 1800zł (z uszczelką, masą uszczelniającą i olejem). Wycena opierała się na ich instrukcji/procedurze gdzie mowa była o demontażu skrzyni biegow. Podczas wymiany w znajomym warsztacie okazało się, że w rzeczywistości wystarczy wykręcić wydech aby uzyskać dostęp do miski.

Awatar użytkownika
dragi
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 18 lip 2014, o 21:04
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: dragi » 31 paź 2015, o 19:19

W Gdańsku moje Aso Konocar krzyknęli za czyszczenie miski i wymianę uszczelki od 350zl do 780zl.
Dowiadywałem się zapobiegawczo, jeszcze nic się nie dzieje i mam nadzieje ze tak zostanie, ale wymienić i tak zamierzam tak na wszelki wypadek.

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: fuli » 31 paź 2015, o 19:28

Ja wymieniałem przy okazji wycieku z uszczelki przy czujniku poziomu oleju. Uszczelka silikonowa stwardniala. W ASO koszt 270 zl czujnik na nim na koncu o-ring. Bo samego o-ringa nie wymieniają oczywiście Obrazek A że mieli czujnik poprosiłem o niego ściągnąłem zmierzyłem suwmiarka, kupiłem za 1 zł taki sam. A żeby to wymienić to cała operacja ze skrzynią itd to od razu uszczelka smoka, od razu wymyli miskę, poleciał nowy filtr i MOTUL 8100 X-Clean FE 5W30 :)

O-ring silikonowy
Obrazek

Wyciek
Obrazek

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

luki21

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: luki21 » 18 lis 2015, o 22:51

Hmm nie czytałem nigdy tego tematu bo myślałem, że to nic takiego. Od kilku tygodni a może miesięcy pojawia mi się też komunikat o niskim ciśnieniu bez zapalania kontrolki i zaraz sam gaśnie. Do tej pory to bagatelizowałem bo myślałem, że jak gaśnie to ok. Może też pojadę...

marcinisko

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: marcinisko » 19 lis 2015, o 08:13

Noo lepiej to zrób.

luki21

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: luki21 » 19 lis 2015, o 19:20

Umówiłem się na wymianę w ASO na następny czwartek. Po krótkim opisie problemu koleś od razu wiedział o co chodzi. Koszt 650zł. Nie wiem tylko co z olejem. Trochę mi szkoda mojego millersa.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”