--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny OP-COM

ODPOWIEDZ
P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: P405 » 29 lip 2015, o 19:09

Raczej nic nie daje, bo wszystko zależy od programu. To jest tak jak w komputerze jeden ma windows Vista inny 7, a inny 8. Program chodzi tak samo. Ja przynajmniej nie zauważyłem w różnicy działaniu.

palec

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: palec » 29 lip 2015, o 20:55

Bardzo dziekuję "titanium" 3 miechy leżał op-com bo na win8.1 nieszło nic zrobić a teaz ten manual i jesz up softu działa. Bardzo dziękuje i pozdrawiam

Pobo1315

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Pobo1315 » 30 lip 2015, o 20:07

Panowie szybkie pytanie. Podłączam klona i wyskakuje mi info ze mam podłączyć usb i nie wykryto interfejsu. Wczesniej wszystko było ok. To samo dzieje sie przy dwóch autach. Co moze byc ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Dan » 30 lip 2015, o 20:09

Sterowniki - sprawdzales czy w menedżerze urządzeń masz pokazany opcom v2 usb gdzies?

Od ja tego bym zaczął.

Wysłane przez tapatalk

Awatar użytkownika
SRD77
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 paź 2014, o 19:28
Auto: Insignia 2.0T
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: SE,Łask,Żory

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: SRD77 » 30 lip 2015, o 20:27

Pobo1315 pisze:Panowie szybkie pytanie. Podłączam klona i wyskakuje mi info ze mam podłączyć usb i nie wykryto interfejsu. Wczesniej wszystko było ok. To samo dzieje sie przy dwóch autach. Co moze byc ?
nie zwawsze ale czasem mi tez nie wykrywa interfejsu,test interfejsu nie prawidłowy .
Jest tak jak odpale program a potem podłącze interfejs.
Jak w pierwszwej kolejnosci podłącze interfejs do USB i potem odpalę program jest OK.Test przechodzi poprawnie

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Dan » 31 lip 2015, o 21:20

Sprawdzał ktoś działanie fejsa pod Windowsem 10? Microsoft juz rozsyła darmowe aktualizacje z win 8 do win 10

Wysłane przez tapatalk

palec

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: palec » 1 sie 2015, o 15:47

Dan pisze:Sprawdzał ktoś działanie fejsa pod Windowsem 10? Microsoft juz rozsyła darmowe aktualizacje z win 8 do win 10

Wysłane przez tapatalk
Działa bez problemu nawet łatwiej instalować niż 8.1

Wysłane z mojego LG-D855

evolution1
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 15:10
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: evolution1 » 19 sie 2015, o 14:38

Mam takie pytanie, posiadam opcomy 1.45, 1.59 i vauxcom 120309 china oraz GB. Mogę rozszerzać kompa, sprawdzać błędy ale wchodząc na silnik żeby sprawdzić bloki pomiarowe wyskakuje że nie widzi ECM lub nr VIN. Co jest nie tak? Jak i gdzie właściwie wejść żeby zobaczyć nasycenie DPF'a?

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: P405 » 19 sie 2015, o 20:30

Bloki pomiarowe i dolna zakładka. Tam jest nasycenie i ile km od ostatniego wypalania.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Putridum » 21 sie 2015, o 15:01

czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją:

fejs za 1 razem śmigał bezbłędnie na XP, trwało to 1 dzień, zwróciłem się do kolegi P405 o pomoc i odesłałem fejsa, okazało się że faktycznie coś się stało z nim ale po aktualizacji do 1.59 wsio było ok z tym że nie u mnie tylko u kolegi P405, u mnie jak przed odesłaniem fejsa - bez znaczenia jakie stery i jaka winda za cholerę op-com/vaux-com(program) nie widzi go. Poprostu już mi ręce opadają.

evolution1
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 15:10
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: evolution1 » 21 sie 2015, o 20:56

Aby wejść w bloki pomiarowe musiałem wybrać inny silnik w Vaux-com'ie, teraz wszystko śmiga jak należy. Pozdrawiam i dziękuje.

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: nowakgti » 21 sie 2015, o 21:14

Witam dostałe op coma od kolegi ale nie mogę właczycnim dodatkowych funkcji kompa. jak uruchamiam vaux com i robie test to pisze że wersja 1.45 i że test sukces. a nie chce sie połczy z autem pisze ze interfejs nie podłaczony albo kluczyk nie przekrecony co robić???

-- 28 sie 2015, o 14:09 --

Nikt nie pomoże?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, o 21:38 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

frembud
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 21 lut 2015, o 07:13
Auto: sport tourer 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: frembud » 30 sie 2015, o 09:33

witam. dwie sprawy:
po pierwsze wcześniej na win 8.1 i teraz na windows 10 mam problem z vauxcomem 12. uruchamia się, łączy z autem, pokazuje bloki pomiarowe, blędy, itp, ale jak chcę włączyć nagrywanie bloków pomiarowych, albo zapisać listę blędów, albo zrobić cokolwiek z wejściem do plików, wywala program. Na opcom 10 prof nagrywanie parametrów chodzi bez problemu.
próbowalem już z instalacją pogramu z innych źródeł i zawsze to samo. czy jest to problem programu, czy też to wina mojego komputera Fejsa mam od p405 z 1.45, tak że to nie tutaj szukał bym blędu.

po drugie, borykam się od kilku miesięcy z przeładowaniem turbohttp://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 0&start=20, czy mogę prosić o pliki z nagranych w czasie jazdy bloków pomiarowych silnik -dane dolotu powietrza, abym mógł porównać odchylenia w sprawnych autach

marcin27061979
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
Auto: Astra J SPORT 140KM
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: marcin27061979 » 30 sie 2015, o 10:19

A masz interfejsa zaktualizowanego do wersji 1.59 ? Może tu leży problem.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: yerry » 30 sie 2015, o 10:20

Jeśli chodzi o nagrywanie czy zapis to zwróć uwagę na uprawnienia systemowe konta którego używasz, czy masz uprawnienia administratora. Brak może blokować programowi dostęp do dysku.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

frembud
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 21 lut 2015, o 07:13
Auto: sport tourer 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: frembud » 30 sie 2015, o 11:49

mam wersję 1.45 sprawdzona, uprawnienia administratora. vauxcom mogę uruchomić tylko jako administrator

SQ9KRD

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: SQ9KRD » 3 wrz 2015, o 19:04

Witam
I ja dorzucę się do pytań .
Na początku P405 -pracuje wielkie DZ.
Łączy się z każdą wersją oprogramowania lecz tylko z wersją Vaux-com 120309a daje możliwość programowania i tu moje pytanie. Czy odpalił ktoś chinczyka na polskim op-comie z możliwością programowania?? Jeśli tak to na ktorej wersji ?? ( moj soft OPka to 1.59 )

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Engine » 4 wrz 2015, o 00:45

Na polskim op-comie (mówimy o oprogramowaniu) nie da się włączyć opcji programowania. Taka opcja jest dostępna tylko w vaux-com.

radekz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: radekz » 8 wrz 2015, o 11:01

Witam.
Wczoraj przyszedł opcom z chin ver. 1.45. Nie mogę go zainstalowac na komputerze. najpierw wyskakiwało że sterownik nie podpisany cyfrowo to zmieniłem na uprawnienia administraatora i wyłączyłem to a teraz po prostu nie powodzenie w instalacji opcom usb.
Windows 7 64bit.
Miał ktos ten sam problem?
Co robic eby zainstlowac. prosze o podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2015, o 16:19 przez radekz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Luki » 8 wrz 2015, o 11:43

Wyłączyć cyfrowe podpisywanie sterowników

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”