--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Fotele elektryczne regulacja ustawienie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Pokrywa regulacji elektrycznej fotela kierowcy

Post autor: rataj73 » 19 lut 2015, o 19:03

Ja wymieniałem, koszt części w aso to 91 zł tyle że to nie zmieni ,,wariacji" twojego fotela bo nie jest to element nośny a jedynie maskownica.

yarek82

Re: Pokrywa regulacji elektrycznej fotela kierowcy

Post autor: yarek82 » 19 lut 2015, o 19:59

wiem tylko że jak przytrzymam ręką żeby się nie odkształcało to fotel chodzi normalnie.
dlatego wydaje mi się ze w jakiś sposób to pęknięcie ma wpływ na to. wcześniej było ok ale to pęknięcie się powiększyło i nagle fotel nie chodzi ;)
zamówię i jak będę rozbierał to zobaczę czy coś jeszcze w środku nie jest uszkodzone

pawi

Re: Pokrywa regulacji elektrycznej fotela kierowcy

Post autor: pawi » 20 lut 2015, o 12:38

Ja co prawda mam całą ta maskownicę a fotel przestał podnosić. Raz na miesiąc ruszy ale tylko przez krótki czas. Myślę, że u mnie uszkodził się silniczek od podnoszenia fotela. Swojego czasu był mocno goracy. Musze wyjąc fotel i dostać się do tego silniczka. Gdzieś na forum były zdjęcia jak wymontowac fotel, ale nie moge tego znaleźc ?

pawi

Re: Fotel kierowcy nie działa przycisk góra-dół

Post autor: pawi » 20 lut 2015, o 16:10

W końcu znalazłem czas i wymontowałem silniczek spod fotela. O dziwo po wymontowaniu i podłaczeniu do kostki trzymając w ręku obraca tą śrubę z gwintem, która podnosi i opuszcza fotel. Wygląda na to, że pod obciążeniem nie daje rady ? CZy możliwe, że jest za słaby, czy gdyby padł to by w ogóle nie kręcił ?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Fotel kierowcy nie działa przycisk góra-dół

Post autor: peja-1991 » 20 lut 2015, o 16:54

nie używany pada - tak samo jest z podnośnikami szyb - czasami wystarczy stuknięcie młotkiem ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

yarek82

Re: Pokrywa regulacji elektrycznej fotela kierowcy

Post autor: yarek82 » 24 lut 2015, o 13:46

Nie jestem pewien ale chyba z tyłu masz 2 śruby i jak je odkręcisz to wysuwając do tyłu fotel wyjdzie sam. Przynajmniej tak było w VC. Ale mogę się mylić :?
Jedno jest pewne, trzeba wypiąć wiązkę :D

zdjąłem tą maskownicę i wtyczki były poluzowane.
wyczyściłem poprawiłem i niby chodzi, zobaczymy jak dlugo

asthor
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2015, o 23:31
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Gliwice
Otrzymał  piwo: 1 raz

fotele elektryczne, podswietlenie

Post autor: asthor » 7 sie 2015, o 21:29

mam takie pytanie, czy u Was są podświetlone przyciski ustawiena fotela: "mem" oraz "1" i "2"???

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: fotele elektryczne, podswietlenie

Post autor: rataj73 » 7 sie 2015, o 21:42

U mnie nie, i patrząc na konstrukcję klawiszy pewnie u nikogo.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2015, o 06:26 przez rataj73, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: fotele elektryczne, podswietlenie

Post autor: KenyBDG » 8 sie 2015, o 08:43

W moim przypadku tez nie sa podswietlane

vinisurf
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: fotele elektryczne, podswietlenie

Post autor: vinisurf » 8 sie 2015, o 18:57

Na tych przyciskach brak jest podświetlenia.

Bonito17

Nie działa regulacja forela góra dół

Post autor: Bonito17 » 7 wrz 2016, o 19:03

Witam, podczas jazdy obiżyłem sobie fotel i za chwile uznałem, że mam za nisko i podwyższyłem. Dojechałem do domu i na parkingu chciałem jeszcze raz skorygować wysokość ale fotel już się nie rusza. Dodam, ze przy przyciskaniu strzałki słychać cyknięcie ale silniczek nie kręci.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Nie działa regulacja forela góra dół

Post autor: peja-1991 » 7 wrz 2016, o 19:39

Zawiesił się, stuknij w niego młotkiem delikatnie i się odwiesi
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: szogi84 » 2 lis 2016, o 11:02

Witam jakiś czas temu miałem insignie ale sprzedałem teraz żonie kupiłem i chce dołożyć elektryczny fotel pasażera w poprzedniej tak zrobiłem. Może mi ktoś podesłać schemat zasilania fotela kierowcy tak żeby pociągnąć do fotela pasażera, bo wcześniej tak miałem a nie mogę tego znaleźć. Ewentualnie inne pomysły.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: szogi84 » 2 lis 2016, o 20:05

Nieaktualne dałem radę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: Sizon » 20 sty 2017, o 12:03

Ktoś może podrzucić rozpiskę podpięcia elektryki fotela pasażera? Chcę podpiąć regulację lędźwi i góra-dół.

joovie
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 9 cze 2017, o 10:29
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: joovie » 3 lut 2017, o 08:49

Dopiszę się tutaj z moim pytaniem, bo w temacie ustawień foteli elektrycznych...

Mam fotele regulowane elektrycznie z pamięcią. Czy da się wyregulować jak bardzo fotel odjeżdża do tyłu ułatwiając wysiadanie? Jak mam fotelik dla dziecka z tyłu to po cofnięciu fotela dobija lekko. Interesuje mnie żeby fotel przy wysiadaniu cofał się tylko trochę.
U mnie obecnie jedzie do tyłu tak daleko, że mało to wygodne i póki co wyłączyłem tą opcję. Doradzicie co począć?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: norbi333 » 3 lut 2017, o 08:57

Nie ma takiej możliwości. Odjeżdża tylko do końca

joovie
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 9 cze 2017, o 10:29
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: joovie » 3 lut 2017, o 19:45

Szkoda, dzięki za info.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: wassermann » 4 lut 2017, o 07:25

Ogólnie trzeba uważać przy pamięci foteli.
Z żoną mamy bardzo różne ustawienia - ona niska, ja wysoki, tak w skrócie. Mamy zaprogramowanie nie tylko pod przyciskami pamięci, ale i w kluczykach. Aktywna opcja ustawiania fotela po otwarciu drzwi kierowcy (nie, że ułatwianie wsiadania tylko że ustawia się pod kierowcę).
No i ja muszę pamiętać, żeby przy wysiadaniu cofnąć kierownicę (bo żona nie wsiądzie, jak jej fotel podjedzie do wysuniętej kiery) - kierownica też powinna być elektrycznie regulowana, tak na marginesie. Może w nowej Insi będzie, bo Buick Lacrosse to otrzymał ;)
A jeszcze bardziej muszę pamiętać o tym, żeby przy moim wsiadaniu zajrzeć najpierw za fotel kierowcy - czy żona niczego tam nie zostawiła (jest sporo miejsca za nią, więc wozi różne rzeczy). Gdybym zapomniał, to po otwarciu drzwi kierowcy (moim kluczykiem) fotel automatycznie rusza "pode mnie", odsuwa się na max i jedzie w dół, przy okazji zgniatając ewentualnie pozostawione za nim rzeczy.
Wygoda nie zwalnia od myślenia, niestety :/

M.

gosc
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 6 maja 2016, o 12:06
Auto: opel
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Koszalin

Re: Fotele elektryczne regulacja ustawienie

Post autor: gosc » 4 lut 2017, o 15:31

To jak mam dwa kluczyki to fotel zapamięta ustawienia tego kluczyka, z którym jestem w aucie?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”