--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Głośna praca turbiny

ODPOWIEDZ
lgruszkos

Głośna praca turbiny

Post autor: lgruszkos » 7 cze 2013, o 11:48

Nie wiem czy to jest normalne, ale jak rano zapalam auto po nocy to jak przyśpieszam to w zakresie obrotów 1500-2000 słychac taki świst turbiny, i to bardzo krótko może jakieś 200-300m i wszystko sie uspokaja. Jak silnik zagrzany tego nie mam.
Świst całkiem przyjemny dla ucha ale czy bezpieczny :) Silnik 2.0CTDI 131km

blade2

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: blade2 » 7 cze 2013, o 12:13

czołem igruszkos, ma identyczny objaw, i jak już ruszy temperatura i już jest powiedzmy tak na 60-70 stopni nie ma problemu,
a jaki masz przebieg? ja mam teraz 143tyś , - myślę żeby się tym nie martwić ponieważ ja ten świst zauważyłem przy przebiegu 110tyś , - i wszystko hula już tyle czasu bez problemu, - może taka uroda tej turbinki jak jest zimna,

lgruszkos

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: lgruszkos » 7 cze 2013, o 12:22

290tys i ciągle rośnie :)

kiego

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: kiego » 7 cze 2013, o 22:45

lgruszkos pisze:290tys i ciągle rośnie :)
A podobno nowe auta to 150kkm wytrzymują ...

blade2

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: blade2 » 7 cze 2013, o 23:01

ale to tylko te egzemplarze wyprodukowane na nocnej zmianie,jak majstra nie ma na hali ,bo siedzi na forum i klepie posty xdxd ( tak jak teraz właśnie) xd

lgruszkos

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: lgruszkos » 8 cze 2013, o 23:02

Spoko, insignia wytrzymuje dużo, mam znajomego który ma od nowości w Niemczech Isie 2.0CDTI w automacie i ma zrobione 462 tyś i jedynie co się dzieje to czuć zużycie na automacie, czasami lubi szarpnąć przy zmianie biegów.

Ja jak kupowałem to się śmiałem bo wiedziałem ile ma przebiegu czyli 277tyś a w Polsce wszystkie sprowadzone mają od 130-160 tyś :). Ludzie zejdzcie na ziemie, handlarz który kupuje w Niemczech samochód to ma albo przebieg bliski 300 tyś i go kręci na 160 tyś albo auto było tak uszkodzone że go w Niemczech nie chcieli i ma mały przebieg.:-)

Mnie zależało na aucie serwisowanym i bezwypadkowym i taki egzemplarz znalazłem i wiem jaki jest przebieg mimo że na liczniku mam teraz 140 tyś i cały czas folie na nakładkach dzrwi czy w bagażniku :-)

lgruszkos

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: lgruszkos » 9 cze 2013, o 21:37

wojtassss film jest dobry, lae i tak Polaczki nie uwierzą:)

lgruszkos

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: lgruszkos » 10 cze 2013, o 09:55

Spoko, nie wziołem to do Siebie:-)
Ja wiem jaki mam przebieg i nie kryje tego, a że na liczniku jest inny to tylko po to że jak kiedys trzeba będzie sprzedać, to niestety taka jest Polska że jak powiesz komus prawdę to nie sprzedaż.

Sprzedawałem kiedys z Polskiego salonu Mercedesa E320CDI i auto miało 268 tys km, udokumentowany. Jednak sprzedawałem go ponad pół roku bo co klient przyjechał to słyszałem że inne mają mniejszy przebieg wiec jesli mam taki przebieg to duzo taniej abym sprzedał, wiec odsyłałem ludzi aby kupili gdzie indziej. Po pół roku znalazł sie koles który przyjechał i powiedział tak " zjezdziłem troche Polski za takim Mesiem i widze że ten przebieg jest prawdziwy patrzać na zużycie auta i pełna historie potwierdzona fakturami, jednak on wezmie go ale jak mu w cenie cofniemy licznik na około 140 tyś, aby go to nie raziło". Zapłacił zaliczke i za dwa dni przyjechał po auto z przebiegiem 142 tyś. Wieć jaki wniosek, auta powyżej 200tys sie nie sprzedają, i tak dlatego odrazu u mnie sie stało z Isią juz na zaś...

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: Cinek » 28 gru 2013, o 14:57

Ja mam 20 tys km dopiero, i tez juz ja slychac na zimnym silniku, bedzie dzwieka narastal to auto do serwisu i niech naprawiaja.Bo w poprzednich moich autach nie bylo takiego czegos.

-- 28 gru 2013, o 14:57 --
Cinek pisze:Ja mam 20 tys km dopiero, i tez juz ja slychac na zimnym silniku, bedzie dzwieka narastal to auto do serwisu i niech naprawiaja.Bo w poprzednich moich autach nie bylo takiego czegos.

No i bylem w 2 serwisach i jednego mechanika, z dzwiekem turbiny i powiedzieli ze to nic groznego, i nie wiem co mam myslec o tym :-/
W poniedzialek jade na wgranie nowego softu dla ukladu wtryskowego, i sprawdzenie tego ukladu kierowniczego, bo nie mieli czasu na przegladzie okresowym.

bolek

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: bolek » 28 gru 2013, o 16:33

W co drugiej Insigni gwiżdże turbina.Moja przejechała ponad 115tyś.km gwizdając bo poprzedni właściciel mi powiedział że jemu po 7tys.km też zaczęła pogwizdywać i odrzucił Opel gwarancje tłumacząc że to norma a turbina nie wykazuje luzów :D żyje dalej ,i gwiżdże świszczy jęczy dalej :D Po chipie jeszcze bardziej gwiżdże ,prawdziwa suszara nie ma to tamto ;)
W motoremo powiedzieli mi że turbina która gwiżdże jest uszkodzona i nadaje się do regeneracji,tylko że kiedyś kolega zregenerował turbawke w Vectrze C 1.9XDTI i dalej gwizdała więc temat olałem ,póki nie ma oleju w dolocie i nie ubywa oliwy moim zdaniem można spokojnie latać 8-)

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: alex_k » 17 mar 2014, o 08:38

Czytam właśnie w amis, że gwizd podobny do turbosprężarki może również wydawać kolektor ssący, a konkretnie niesprawne klapki w nim.

Wysłane z mojego GT-I9505
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

blade2

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: blade2 » 17 mar 2014, o 19:55

a u mnie nie czyszczony od nowości, zero oleju 2t, zero v-powera, i pękło dziś 200tyś , i "znany wszystkim charakterystyczny dźwięk turbiny od 120tyś na tym samym poziomie ;;) jak kogoś to denerwuje to radyjko na 33 i po kłopocie xdxd

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: alex_k » 17 mar 2014, o 23:34

Powietrze przepływa przez nierówne szczeliny w nadwoziu? ;)

Wysłane z mojego GT-I9505
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: Luk » 27 mar 2014, o 11:41

W amis z kwietnia wyczytałem że gwizd turbiny to nie wina turbiny lecz klapek w kolektorze ssącym

bolek

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: bolek » 27 mar 2014, o 16:23

Cinek założył nowe turbo w ASO i mu nie gwiżdże ,i co ty na to? ;)

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: Luk » 27 mar 2014, o 16:28

Nic :D mnie też na początku nie gwizdało od przebiegu ok. 8 kkm zaczęło :(. Napisałem to jako ciekawostka jaką przeczytałem.

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: Cinek » 27 mar 2014, o 18:21

bolek pisze:Cinek założył nowe turbo w ASO i mu nie gwiżdże ,i co ty na to? ;)
Poki co 4 tys km zrobione i turbo cicho caly czas.

Awatar użytkownika
hajt
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 10 gru 2014, o 21:23
Auto: insignia cosmo
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: hajt » 26 sty 2015, o 16:19

Panowie czy gwiźdze wam turbina tzw. ''karetka''??

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: Mario » 26 sty 2015, o 16:49

Moja pogwizduje


Wysłane z iPhone 5

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Głośna praca turbiny

Post autor: Engine » 26 sty 2015, o 16:59

U mnie też karetka

Wysłane przez Tapatalk z Sony Xperia Z1

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”