--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Twinster to sprzęgła takie same jak ma Haldex, więc ten sam olej BW nie dziwi. Konstrukcja Twinstera jest specyficzna, ale oba sprzęgła w nim to przecież „haldexy”.
M.
M.
-
sayanx
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 10 lis 2019, o 22:45
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Limanowa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Ok już wszystko wiem! Na stornie ravenola - dobierz olej mieli błąd, polecali olej RAVENOL AWD‑H Fluid ten sam, który po wpisaniu polecają też to insigni a. Dzwoniłem dziś do firmy Ravenol i gość to potwierdził, że jest błąd, wyszukał w katalogu, że olej do TwinStera ma być ten oplowski Nr OE : 1940715 olej do wspomagania układu kierowniczego. Zamienniki to - Ravenol SSF lub FEBI 06161. Całkiem inny olej niż ten, który polecali na stronie. dodał ze zgłosił sprawę do centrali i maja to poprawić.
czyli podsumowując
Oleje do układu TWINSTER do Insignia B, lejemy tylko takie
- Oplowski OE : 9316548
- Ravenol SSF
- FEBI 06161
czyli podsumowując
Oleje do układu TWINSTER do Insignia B, lejemy tylko takie
- Oplowski OE : 9316548
- Ravenol SSF
- FEBI 06161
-
CODY
- Forumowicz
- Posty: 90
- Rejestracja: 28 sty 2019, o 15:27
- Auto: INSIGNIA automat 4x4
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Kraków
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Jesteś w błędzie . Może tarcze są podobne , może zasada jest podobna ale tarcze , które załączają napęd na L/P stronę są w tym samym oleju co koła zębate prekazujące napęd z wału napędowego . Oddzielny olej jest do sterowania załączaniem sprzęgieł .Więc olej do Twinsera inaczej zwany dyfrem to olej przekładniowy 75W90 z dodatkiem LS , drugi do sterowania sprzęgłami to hydrauliczny jak do wspomagania kierownicy .wassermann pisze: ↑1 gru 2024, o 16:55Twinster to sprzęgła takie same jak ma Haldex, więc ten sam olej BW nie dziwi. Konstrukcja Twinstera jest specyficzna, ale oba sprzęgła w nim to przecież „haldexy”.
M.
-
Czakee
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 lis 2024, o 19:46
- Auto: Opel
- Kod silnika: B20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Gorlice
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Mam pytanie a trzeba odpowietrzać uklad czy tylko zalać i ma jezdzic
- Nwk
- Nowicjusz
- Posty: 11
- Rejestracja: 10 lis 2024, o 14:35
- Auto: Opel Insignia GSI
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2021
- Miasto: Kędzierzyn-Koźle
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Jest cała procedura odpowietrzenia. Trzeba mieć do tego komputer.
-
sayanx
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 10 lis 2019, o 22:45
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Limanowa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
dokładnie dlatego poruszyłem ten temat bo ludzie leją zły olej do twinstera w poradach na fb jak i na stronie revanol mieli błąd i chyba dalej mają po konsultacji z kilkoma serwisami opla i telefoniczną rozmowa z serwisem ravenola wszystcu potwierdzili ze do twinstera lejemy olej hydrauliczny, taki sam jak do wspomagania. czyli jeszcze raz
Dyfer 75w90 LS
Twinster hydrauliczny
- Oplowski OE : 9316548
- Ravenol SSF
- FEBI 06161
żaden BW ! BW tylko do insigni A
Dyfer 75w90 LS
Twinster hydrauliczny
- Oplowski OE : 9316548
- Ravenol SSF
- FEBI 06161
żaden BW ! BW tylko do insigni A
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Dziękuję za wyklarowanie i przyznaję Ci całkowitą rację! Wczoraj wymieniono olej przekładniowy u mnie. 870 ml wchodzi do "Twinstera", olej obsługuje koło zębate przeniesienia napędu z wału oraz sprzęgła wielotarczowe półosi.CODY pisze: ↑20 gru 2024, o 11:55Jesteś w błędzie . Może tarcze są podobne , może zasada jest podobna ale tarcze , które załączają napęd na L/P stronę są w tym samym oleju co koła zębate prekazujące napęd z wału napędowego . Oddzielny olej jest do sterowania załączaniem sprzęgieł .Więc olej do Twinsera inaczej zwany dyfrem to olej przekładniowy 75W90 z dodatkiem LS , drugi do sterowania sprzęgłami to hydrauliczny jak do wspomagania kierownicy.
Wymiana po prawie 7 latach i 95,000 km. Odczuwalna poprawa płynności pracy napędu przy ruszaniu oraz przejściu z hamowania silnikiem do rozpędzania. Poprawa odczuwalna szczególnie przy umiarkowanym sposobie jazdy.
Zdaniem mechanika olej wizualnie w dobrym stanie, tak więc mimo ostrego stylu jazdy sprzęgła jak dotąd nie zużyły się w sposób powodujący widoczną degradację oleju.
Co ważne dla użytkowników 2.0T 4x4: Dwa razy w życiu miałem komunikat "Napęd AWD wyłączony".
Raz przed laty, gdy po chwili pojawiły się inne błędy i silnik zatrzymał się - wówczas w krótkim czasie posypała się cewka zapłonowa jednego z cylindrów i samochód odłączał "zbędne" układy, począwszy od AWD.
Teraz ostatnio miałem po raz drugi ten niepokojący komunikat. Raz mi się pojawił i to wszystko, a od kolejnego włączenia zapłonu już się nie pojawiał i napęd działał. Po diagnozie - żadnych błędów układu AWD, ten jest sprawny. A co było? Znowu cewka! Kolejna zaczęła się sypać i komputer zapisał ponad 6000 wypadniętych zapłonów. Jeździłem "na włosku", a pojedynczy komunikat o wyłączeniu AWD był *jedynym* dostrzegalnym symptomem tego, że coś się dzieje z cewką i silnik lada chwila może odmówić posłuszeństwa.
Zatem - jak tylko zobaczycie w 2.0T LTG komunikat o wyłączeniu napędu AWD - kierujcie się do serwisu i proście o diagnozę cewek. Nie martwcie się tym, że "Twinster" być może mówi do widzenia, bo raczej nie. Martwcie się tym, że zaraz skończycie na lawecie po tym, jak poleci głupia cewka.
M.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Ja wymieniałem przy 100k ale już czułem że coś się dzieje , Trochę był ponoć przypalony. Po wymianie 30k i działa jak nowy . Może nadmiar momentu i ciężka noga zmęczyły olej 
-
Czakee
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 lis 2024, o 19:46
- Auto: Opel
- Kod silnika: B20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Gorlice
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Witam
Mam problem zmienilem oleje dyfer, sprzęgła oraz skrzynka rozdzielacza pytam się mechanika czy jest jakaś opcja odpowietrzania on mówi że w jego kompie nie pokazuje mu takiej opcji. Po całej tej procedurze przejechałem 25 km i wyskoczył mi komunikat UKLAD NAPEDU AWD i za każdym razem jak odpalam auto wyswietla sie i jest brak napedu na tylna os. Pojechałem do innego mechanika podpiął kompa i mówi że ms procedurę odpouwtrzania zrobil ja dwukrotnie ale cały czas pokazuje ten błąd posprawdzał i mówi że raczej wszystko jest ok o co może chodzić
Mam problem zmienilem oleje dyfer, sprzęgła oraz skrzynka rozdzielacza pytam się mechanika czy jest jakaś opcja odpowietrzania on mówi że w jego kompie nie pokazuje mu takiej opcji. Po całej tej procedurze przejechałem 25 km i wyskoczył mi komunikat UKLAD NAPEDU AWD i za każdym razem jak odpalam auto wyswietla sie i jest brak napedu na tylna os. Pojechałem do innego mechanika podpiął kompa i mówi że ms procedurę odpouwtrzania zrobil ja dwukrotnie ale cały czas pokazuje ten błąd posprawdzał i mówi że raczej wszystko jest ok o co może chodzić
-
btmkce
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 10 paź 2024, o 05:38
- Auto: Insignia B ST
- Kod silnika: D20DTH
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Altenkunstadt
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Hej,
czy ktoś wie dokładnie jaki ma być zastosowany olej w reduktorze skrzyni biegów (skrzynia kątowa, skrzynia transferowa, nie wiem która nazwa jest używana profesjonalnie. Nr części: 84079003. Ma bardzo duże wątpliwości co do oleju polecanego przez Ravenol (RAVENOL Transfer Fluid DTF-1) oczywiście nie jestem specjalistą więc jak najbardziej mogę się mylić i olej może być prawidłowy. Wracając do meritum, reduktor w Insignii B (84079003) jaki i również Insignii A (24265864) patrząc na schematy jest praktycznie identycznych (chodzi mi tu o budowę przekładni w środku) naturalnie obudowa delikatnie różni się ponieważ są w obu modelach inne rozwiązania podwozia oraz elementów przez nie biegnących. Mam nadzieję że obrazki się załadują
Przeszukuję internet około 3 dni, zagraniczne/polskie fora, może źle szukam
. Napisałem do obsługi klienta, niestety...
poradzili mi żebym pomocy szukał w ASO (pracuję poza granicami kraju), także postaram się w poniedziałek wykonać telefon.
Co do oleju DTF-1, widzę że Ravenol w opisie zaleca stosowanie tego oleju do "gwarantują doskonałe działanie aktywnej skrzynki transferowej, opracowany do zastosowania w elektronicznie sterowanych aktywnych przekładniach (skrzynkach) rozdzielczych (Active Transfer Case)."
Sugeruje się tym, że przeglądają zdjęcia tego podzespołu nie widzę nigdzie żadnego kabla/wtyczki, jest tylko wąż odpowietrzający. Na schematach też brak jakiejkolwiek elektroniki. Nie wiem czy jest to Active Transfer Case, nie mam co do tego żadnej wiedzy. Idąc tym tropem może powinien być stosowany olej ten z Insignii A (bodajże to ten? 93165383)
Od siebie dodam, przy pierwszej wymianie oleju w reduktorze, wymieniłem go na 75W90 do przekładni. Różnica była zauważalna. Posiadam pojazd ze skrzynią manualną i przy obciążeniu pojazdy, np. podjazdu pod stromą górkę, w chwili wciśnięcia do końca pedału sprzęgła, wydobywał się dźwięk mocnego strzału/stuku o sprężynującym charakterze dochodzącego z tyłów pojazdu. W pierwszej kolej myślałem że to TwinSter, wymieniłem w nim oleje lecz nie za bardzo to pomogło. Następnie wymieniłem olej w reduktorze i było to strzał w 10. Po parudziesięciu km przypadłość przestała występować, bajka. Drążąc inne tematy dotyczące modelu tego samochodu natrafiłem na informację, że jednak powinien iść ten cały DTF-1. Jeżdżę na nim około 2 tysiące km i mogę stwierdzić że jest coraz gorzej, a wyżej wymieniona przypadłość wróciła.
W skrócie, czy ktoś ma jakąś konkretną informację jak powinna iść tam oliwa
czy ktoś wie dokładnie jaki ma być zastosowany olej w reduktorze skrzyni biegów (skrzynia kątowa, skrzynia transferowa, nie wiem która nazwa jest używana profesjonalnie. Nr części: 84079003. Ma bardzo duże wątpliwości co do oleju polecanego przez Ravenol (RAVENOL Transfer Fluid DTF-1) oczywiście nie jestem specjalistą więc jak najbardziej mogę się mylić i olej może być prawidłowy. Wracając do meritum, reduktor w Insignii B (84079003) jaki i również Insignii A (24265864) patrząc na schematy jest praktycznie identycznych (chodzi mi tu o budowę przekładni w środku) naturalnie obudowa delikatnie różni się ponieważ są w obu modelach inne rozwiązania podwozia oraz elementów przez nie biegnących. Mam nadzieję że obrazki się załadują
Przeszukuję internet około 3 dni, zagraniczne/polskie fora, może źle szukam
poradzili mi żebym pomocy szukał w ASO (pracuję poza granicami kraju), także postaram się w poniedziałek wykonać telefon.
Co do oleju DTF-1, widzę że Ravenol w opisie zaleca stosowanie tego oleju do "gwarantują doskonałe działanie aktywnej skrzynki transferowej, opracowany do zastosowania w elektronicznie sterowanych aktywnych przekładniach (skrzynkach) rozdzielczych (Active Transfer Case)."
Sugeruje się tym, że przeglądają zdjęcia tego podzespołu nie widzę nigdzie żadnego kabla/wtyczki, jest tylko wąż odpowietrzający. Na schematach też brak jakiejkolwiek elektroniki. Nie wiem czy jest to Active Transfer Case, nie mam co do tego żadnej wiedzy. Idąc tym tropem może powinien być stosowany olej ten z Insignii A (bodajże to ten? 93165383)
Od siebie dodam, przy pierwszej wymianie oleju w reduktorze, wymieniłem go na 75W90 do przekładni. Różnica była zauważalna. Posiadam pojazd ze skrzynią manualną i przy obciążeniu pojazdy, np. podjazdu pod stromą górkę, w chwili wciśnięcia do końca pedału sprzęgła, wydobywał się dźwięk mocnego strzału/stuku o sprężynującym charakterze dochodzącego z tyłów pojazdu. W pierwszej kolej myślałem że to TwinSter, wymieniłem w nim oleje lecz nie za bardzo to pomogło. Następnie wymieniłem olej w reduktorze i było to strzał w 10. Po parudziesięciu km przypadłość przestała występować, bajka. Drążąc inne tematy dotyczące modelu tego samochodu natrafiłem na informację, że jednak powinien iść ten cały DTF-1. Jeżdżę na nim około 2 tysiące km i mogę stwierdzić że jest coraz gorzej, a wyżej wymieniona przypadłość wróciła.
W skrócie, czy ktoś ma jakąś konkretną informację jak powinna iść tam oliwa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- unreax
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 14 sie 2025, o 08:33
- Auto: Insignia B 2.0T 260
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Bulgaria, Varna
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Według instrukcji serwisowej olej PTU ma numer 19351882, czyli 75W90 GL-4 i różni się od DTF-1. Osobiście wymieniłem stary olej na DTF-1 15 000 km temu, ponieważ Ravenol zalecał taki olej. Jak dotąd nie mam żadnych problemów, nie sądzę, żeby to był duży problem, że nie użyłem 75W90, ponieważ DTF-1 jest w pełni syntetyczny i może nawet być lepszy od tego drugiego.
W odniesieniu do Twinstera 4x4: Czy komuś udało się pomyślnie odpowietrzyć układ przez GDS2, ponieważ u mnie pojawia się taki komunikat:
W odniesieniu do Twinstera 4x4: Czy komuś udało się pomyślnie odpowietrzyć układ przez GDS2, ponieważ u mnie pojawia się taki komunikat:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- opc
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
- Auto: insignia GSI
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Puławy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Odpowietrzenie można bez problemu wykonać autelem, tylko trzeba na chwilę uruchomić silnik żeby procedura ruszyła.
- AndrzejMT
- Nowicjusz
- Posty: 23
- Rejestracja: 2 paź 2020, o 19:41
- Auto: Insignia GSi F20SHT
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2022
- Miasto: Maków Nowy
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
75W90 to do dyferencjału, do Twinster powinien być zalany Ravenol SSF lub FEBI 06161, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.unreax pisze: ↑14 sie 2025, o 11:49Osobiście wymieniłem stary olej na DTF-1 15 000 km temu, ponieważ Ravenol zalecał taki olej. Jak dotąd nie mam żadnych problemów, nie sądzę, żeby to był duży problem, że nie użyłem 75W90, ponieważ DTF-1 jest w pełni syntetyczny i może nawet być lepszy od tego drugiego
- unreax
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 14 sie 2025, o 08:33
- Auto: Insignia B 2.0T 260
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Bulgaria, Varna
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
W Twinsterze są dwa rodzaje płynów: jeden to Pentosin CHF11S (Ravenol SSF), a drugi to sam olej do mechanizmu różnicowego (ja używam Ravenol MDL)AndrzejMT pisze: ↑1 paź 2025, o 13:0975W90 to do dyferencjału, do Twinster powinien być zalany Ravenol SSF lub FEBI 06161, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.unreax pisze: ↑14 sie 2025, o 11:49Osobiście wymieniłem stary olej na DTF-1 15 000 km temu, ponieważ Ravenol zalecał taki olej. Jak dotąd nie mam żadnych problemów, nie sądzę, żeby to był duży problem, że nie użyłem 75W90, ponieważ DTF-1 jest w pełni syntetyczny i może nawet być lepszy od tego drugiego
Dodano po 5 minutach 22 sekundach:
Przepraszam, korzystam z tłumacza i nie mogę zrozumieć, co dokładnie oznacza „autelem”. Czy możesz to wyjaśnić bardziej szczegółowo?
Ile płynu udało Ci się wlać, zanim zaczął wyciekać przez korek? Spuściłem około 350 ml, ale potem udało mi się wlać około 300 ml i zaczęło wyciekać. Czy zebrałeś jeszcze trochę płynu po odpowietrzeniu?
-
CODY
- Forumowicz
- Posty: 90
- Rejestracja: 28 sty 2019, o 15:27
- Auto: INSIGNIA automat 4x4
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Kraków
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
W skrzynce kątowej ma być olej 75W85 ( syntetyczny ) i zalewa się do przelania . Odpowietrzanie Twinstera to odpowietrzanie układu sterowania sprzęgłami L i P koła ( np. po wymianie oleju w tym układzie - mniejsza komora )
https://zapodaj.net/plik-TdAfwGR3OE
-
Czakee
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 lis 2024, o 19:46
- Auto: Opel
- Kod silnika: B20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Gorlice
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Witam
Wracam do mojego problemu wymieniłem oleje dyfer, skrzynka rozdzielcza w twinsterze na olej Ravenol SSf po przejechaniu 25 km wyświetlił się błąd brak usługi AWD byłem w serwisie rozkładają ręce elektryk posprawdzał prądu mówi że są ok. Pokazuje blad C0407 czy miał ktoś podobny problem i co można z tym zrobić
Wracam do mojego problemu wymieniłem oleje dyfer, skrzynka rozdzielcza w twinsterze na olej Ravenol SSf po przejechaniu 25 km wyświetlił się błąd brak usługi AWD byłem w serwisie rozkładają ręce elektryk posprawdzał prądu mówi że są ok. Pokazuje blad C0407 czy miał ktoś podobny problem i co można z tym zrobić
Ostatnio zmieniony 1 gru 2025, o 18:50 przez Czakee, łącznie zmieniany 1 raz.
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Dobrze, że nie wlałeś Rivanolu… Co to jest Revanol?
Napisz przynajmniej gdzie, jakiego i ile tego RAVENOLu weszło. Bo ten SFF jest *tylko* do układu ciśnienia hydraulicznego, a nie do przekładni czy tarczek „dyfra”.
M.
Napisz przynajmniej gdzie, jakiego i ile tego RAVENOLu weszło. Bo ten SFF jest *tylko* do układu ciśnienia hydraulicznego, a nie do przekładni czy tarczek „dyfra”.
M.
-
Czakee
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 lis 2024, o 19:46
- Auto: Opel
- Kod silnika: B20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Gorlice
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Pierwszym razem zalałem Twinstera olejem Febi 06161 wyszło ok 350 ml u wtedy wyskoczył blad brak usługi AWD
Drugim razem zalałem Twinstera Ravenol SSF i też ok 350 ml ale blad pojawia się cały czas
Drugim razem zalałem Twinstera Ravenol SSF i też ok 350 ml ale blad pojawia się cały czas
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Wymiana oleju w układzie sprzęgieł 4x4 Twinster
Ale co to znaczy „zalałem Twinstera”?
Twinster to generalnie „napęd” - przekładnia i dwa zestawy tarczek. Jego napełnia się olejem przekładniowym, bodajże 890 ml.
Naromiast sterowanie tarczek w sprzęgłach Twinstera (ich ściskanie) odbywa się z użyciem ciśnienia hydraulicznego, w którym cieczą roboczą jest olej, np. ten SSF. Jego się raczej nie wymienia, to nie jest olej zużywający się czy zanieczyszczony od tarcia. Bardziej płyn hydrauliczny, taki jak do wspomagania.
Jeśli wlałeś taki płyn do układu sprzęgieł, no to sprawa jasna. Doprecyzuj co zrobiłeś.
M.
Twinster to generalnie „napęd” - przekładnia i dwa zestawy tarczek. Jego napełnia się olejem przekładniowym, bodajże 890 ml.
Naromiast sterowanie tarczek w sprzęgłach Twinstera (ich ściskanie) odbywa się z użyciem ciśnienia hydraulicznego, w którym cieczą roboczą jest olej, np. ten SSF. Jego się raczej nie wymienia, to nie jest olej zużywający się czy zanieczyszczony od tarcia. Bardziej płyn hydrauliczny, taki jak do wspomagania.
Jeśli wlałeś taki płyn do układu sprzęgieł, no to sprawa jasna. Doprecyzuj co zrobiłeś.
M.

