--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuRura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
A nie jest to powiązane z pracą turbiny czym więcej dmucha tym twardsza rura się robi ?
No chyba że się mylę ? 
-
Mariusz1245
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 25 maja 2020, o 08:58
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: KONSTANCIN JEZIORNA - CHYLICE
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Pytanie czy jeśli się rozciąga od pracy turbiny czy to ok?
czy po prostu coś co ja usztywnia pękło w środku i zmienia odczyty
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
czy po prostu coś co ja usztywnia pękło w środku i zmienia odczyty
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
@ Mariusz1245
Ty tak na poważne się pytasz ? Albo do tej pory URSUSEM śmigałeś ?
Ty tak na poważne się pytasz ? Albo do tej pory URSUSEM śmigałeś ?
-
Mariusz1245
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 25 maja 2020, o 08:58
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: KONSTANCIN JEZIORNA - CHYLICE
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Widać nie rozumiesz mojego pytania- Prośba już nie odpowiadaj
Trudno Może ktoś inny potrafi odpowiedzieć na pytanie czy rura ma prawo się odkształcać podczas pracy czy powinna działać na sztywno.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trudno Może ktoś inny potrafi odpowiedzieć na pytanie czy rura ma prawo się odkształcać podczas pracy czy powinna działać na sztywno.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Dokładnie trafiłeś w samo sedno nie ma co Ci odpowiadać bo najwyraźniej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a szkoda 
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Nikomu nie odkształca się, -nie kręci jej nic i nie rozciąga ani nie "nadyma". Nie zachowuje się jak wąż ogrodowy do podlewania trawnika. Jest sztywna jeśli jest szczelna, nie ma innej opcji. Jeśli u Ciebie ona kręci się i nadyma to zrób film, bardzo fajnie byłoby to zobaczyć. Bo aż się boję rury, która mogłaby żyć własnym życiem pod maską i na swojej drodze zaczepiać inne elementy. Pokaż tą swoją rurę tańczącą.Mariusz1245 pisze: ↑14 wrz 2021, o 13:59Widać nie rozumiesz mojego pytania- Prośba już nie odpowiadaj
Trudno Może ktoś inny potrafi odpowiedzieć na pytanie czy rura ma prawo się odkształcać podczas pracy czy powinna działać na sztywno.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
MBJ
- Forumowicz
- Posty: 53
- Rejestracja: 28 gru 2020, o 13:04
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Zastanawiam się czy nie rozsądniej jest trochę zmodyfikować dolot i użyć innego materiału, np odpornego na 6-7 barów.
Na przykład czegoś takiego:
https://fmic.pl/laczniki-silikonowe/924 ... -60mm.html
Wielu osób dotknął ten problem z tą "power rurą".
... czyli problem jest nagminny. 
Na przykład czegoś takiego:
https://fmic.pl/laczniki-silikonowe/924 ... -60mm.html
Wielu osób dotknął ten problem z tą "power rurą".
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Parę lat temu kupiłem jakaś wzmacnianą wersję, była trochę grubsza i id czasu spokój.
Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
- Pro
- Klubowicz
- Posty: 714
- Rejestracja: 9 paź 2020, o 19:46
- Auto: Insignia B ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Legionowo
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 43 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Nie dogniesz tej rury. Musisz użyć łączników aluminiowych i kolanek silikonowych.MBJ pisze:Zastanawiam się czy nie rozsądniej jest trochę zmodyfikować dolot i użyć innego materiału, np odpornego na 6-7 barów.
Na przykład czegoś takiego:
https://fmic.pl/laczniki-silikonowe/924 ... -60mm.html
Wielu osób dotknął ten problem z tą "power rurą".... czyli problem jest nagminny.
-
MBJ
- Forumowicz
- Posty: 53
- Rejestracja: 28 gru 2020, o 13:04
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Tak, ale opaski nie są drogie. Rura Alu też nie będzie. Efekt końcowy nienaganny, tj. prawie św spokój.
Będę robił cały dolot z nowym FMICiem pod duże turbo.
P. S. Dogiąć, dognę ale straci przekrój.
P. S. 2. Czasami niestety trzeba ponieść dodatkowe nakłady, żeby poprawić fabrykę.
Będę robił cały dolot z nowym FMICiem pod duże turbo.
P. S. Dogiąć, dognę ale straci przekrój.
P. S. 2. Czasami niestety trzeba ponieść dodatkowe nakłady, żeby poprawić fabrykę.
-
grzegorzpich
- Nowicjusz
- Posty: 6
- Rejestracja: 4 wrz 2020, o 09:37
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Warszawa
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Zamontowałem zamiennik z firmy turborury na opaski zaciskowe i wszystko jest ok już kilka tys. km. Koszt zamiennika 230zł, wcześniej koszt oryginalnej rury był większy i strzelał zamek co kilkadziesiąt tys. km, aczkolwiek mechanik mówił, że ponoć teraz jest w innym nr i może zrobili poprawkę.
- rafalekjan
- Forumowicz
- Posty: 57
- Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wrocław
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Czesc.
Panowie wymieniałem dzisiaj rurę od intercoolera (od strony kierowcy). Rura pęknięta, cała w oleju, przy obciążeniu isia traciła moc i błąd związany z przepustnica.
Przy wymianie trochę za mocno dokręciłem obejmę przy kolanku i ukręciłem śrubę. Wiecie może jakiś numer seryjny żebym wiedział jak szukać w sklepie?
https://opelczesci.com/opaska-spinka-ru ... p-615.html
Panowie wymieniałem dzisiaj rurę od intercoolera (od strony kierowcy). Rura pęknięta, cała w oleju, przy obciążeniu isia traciła moc i błąd związany z przepustnica.
Przy wymianie trochę za mocno dokręciłem obejmę przy kolanku i ukręciłem śrubę. Wiecie może jakiś numer seryjny żebym wiedział jak szukać w sklepie?
https://opelczesci.com/opaska-spinka-ru ... p-615.html
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Siemka, a czy ktoś może myślał nad wzmocnieniem tej rury? Właśnie wracam z majówki i strzeliła mi ta rura na autostradzie, na szczęście szara taśma wzmacniana poratowała i jest spokoj a jeszcze 800km przede mną. Tak myślę czym owinąć nową rurę by jej nie rozsadziło...
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
tu poszukaj
https://opel-vdopel-ru.translate.goog/g ... ax,nv,elem
taśma zbrojona + metalowe opaski skręcane / awaryjnie zestaw trytytek
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Właśnie tak myślałem, jako, że rura się rozpręża i pęknięcia są zawsze wzdłuż, gdyż zbrojenie jest góra dół a nie siatkowane to myślałem by już nową rurę owinąć taśmą zbrojoną, następnie dodać poprzeczne zbrojenie drutem 0,3mm i zakleić to zbrojenie. Powinno być niezliszczalne... a rurę na górze mam na klamrę wciskową a na dole na jakąś poyebaną opaskę sprężynową a nie na ślimakową. Dopiero nakładam opaskę na opaskę
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Te poyebane opaski sprężynowe są bezpieczniejsze od skręcanych - nie kaleczą gumy i w efekcie jej nie przetną.
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Nora rura przybyła. Założyłem NTY i jest sztywniejsza niż ta co była wcześniej. Zwróciłem uwagę że moje pęknięcie było w miejscu gdzie rura styka się z obudową wentylatora i opiera się o jakiś metalowy dzyndzel który zaczął także przecierać naprawioną starą rurę którą owinąłem i uszczelniłem taśmą zbrojoną...
Nową rurę także wzmocniłem 3 warstwami taśmy zbrojonej oraz w miejscu gdzie dotyka ona obudowy wentylatora dałem filc samoprzylepny o grubości 5mm i dodatkowo złapałem go opaskami zaciskowymi. Na trochę zapewne starczy
Nową rurę także wzmocniłem 3 warstwami taśmy zbrojonej oraz w miejscu gdzie dotyka ona obudowy wentylatora dałem filc samoprzylepny o grubości 5mm i dodatkowo złapałem go opaskami zaciskowymi. Na trochę zapewne starczy
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Nie chciałeś kupić od turborury?
Te Nty chce robić wszystko a wtedy jest do d....
Te Nty chce robić wszystko a wtedy jest do d....
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)
Oni także mają zbrojenie wzdłużne zamiast siatkowanego a rurę musiałem mieć już dziś na aucie
... czyli problem jest nagminny. 
