--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Światła - reflektory przód

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8985
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: mazmarcin » 11 kwie 2021, o 19:17

Styki we wtyczce żarówki przeczyść albo wtyczkę lampy. Jak świeci po uderzeniu to czemu winien bezpiecznik?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Rooff_ » 11 kwie 2021, o 19:47

Gniazda przeczyść kontakt sprayem lub czymś bardziej inwazyjnym np. papier ścierny. Sprawdź czy blaszki dobrze podoginane są.

Achal
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2020, o 15:29
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łom

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Achal » 12 kwie 2021, o 14:08

Od jakiegoś czasu borykam się z AFL w mojej Insignii 2.0 CDTI 160km A20DTH problem zaczął się od wyświetlonego komunikatu dotyczącego błędu systemu poziomowania świateł na wyświetlaczu między zegarami, po paru dniach do błędu dołączyła żółta kontrolka. Raz gasło, raz się zapalało i trwało to przez dobry tydzień. Obecnie od 2 tygodni zarówno komunikat jaki kontrolka palą się nieprzerwanie. Po zapaleniu samochodu światła opadają robią lewa prawa i się unoszą, brak jest doświetlania zakrętów. Po wizycie u znajomego i podłączeniu do kompa pokazuje raz dwa błędy raz tylko ten dotyczący kalibracji układu. Czujnik przekładałem z innej Insigni kontrolka i błąd na chwilę zgasły przy próbie adaptacji wyskoczył błąd połączenia z tylnym czujnikiem. Kostki i przewody za nadkolem sprawdzone wszystko jest w jak najlepszym porządku. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie jeszcze można zajrzeć, może ktoś miał już podobny przypadek. Chciałbym sprawdzić co się da przed zamówieniem nowego czujnika. Pozdrawiam. Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stecboss
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2021, o 12:15
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Brzeg

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: stecboss » 6 paź 2021, o 06:15

Cześć, jestem nowy i to mój pierwszy post. Jestem posiadaczem insignii po lekkiej stłuczce poprzedniego wlaściciela prawy przód - uszkodzony lekko zderzak. Po rozebraniu lampa wymaga uszczelnienia. Auto mam pół roku i nie było problemów. Po jeździe w czasie ulewy na następny dzień zaparował reflektor i zaczęły migać światła mijania aż zgasły. Kupiłem nowe żarniki - nie pomogło. Zgodnie z radami na forum wyjąłem lampę i zainteresowałem się przetwornicą - kupiłem i zamontowałem taką . Niestety dalej nie świeci żarówka. Wymieniłem bezpiecznik od lampy bo był spalony. Mam lampę AFL bi xenon.
Wyczułem woń przepalenia na starej przetwornicy oraz tej kostce od lampy <-> przetwornica i 1 jakby przepalony pin.
Co radzicie abym mógł jeszcze zrobić własnymi siłami lub gdzie wysłać lampę gdzie naprawią(lub zawieźć okolice Brzeg opolski).
Pozdrawiam Serdecznie :D

sz_toma
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2020, o 15:07
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Piekary Śląskie
Postawił piwo: 1 raz

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: sz_toma » 15 kwie 2022, o 09:08

Achal pisze:
12 kwie 2021, o 14:08
Od jakiegoś czasu borykam się z AFL w mojej Insignii 2.0 CDTI 160km A20DTH problem zaczął się od wyświetlonego komunikatu dotyczącego błędu systemu poziomowania świateł na wyświetlaczu między zegarami, po paru dniach do błędu dołączyła żółta kontrolka. Raz gasło, raz się zapalało i trwało to przez dobry tydzień. Obecnie od 2 tygodni zarówno komunikat jaki kontrolka palą się nieprzerwanie. Po zapaleniu samochodu światła opadają robią lewa prawa i się unoszą, brak jest doświetlania zakrętów. Po wizycie u znajomego i podłączeniu do kompa pokazuje raz dwa błędy raz tylko ten dotyczący kalibracji układu. Czujnik przekładałem z innej Insigni kontrolka i błąd na chwilę zgasły przy próbie adaptacji wyskoczył błąd połączenia z tylnym czujnikiem. Kostki i przewody za nadkolem sprawdzone wszystko jest w jak najlepszym porządku. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie jeszcze można zajrzeć, może ktoś miał już podobny przypadek. Chciałbym sprawdzić co się da przed zamówieniem nowego czujnika. Pozdrawiam. Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam. Rozwiązałeś już ten problem? Mam to samo.

Rafał 1981
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2022, o 11:48
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chełm

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Rafał 1981 » 31 maja 2022, o 11:43

Witam wszystkich. Panowie i panie jestem świeżym posiadaczem Insignia A przed lift i mam problem ze światłami dziennymi. Zwykły reflektor, komunikaty że obie strony awaria i co najważniejsze że grzeją się niesamowicie a wręcz topią oprawki które są nie oryginalne. Co w tym temacie począć ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć oprawek OE i przez same oprawki nie chcę kupować całych reflektorów. Z góry przepraszam jeśli temat był już maglowany i bardzo liczę na pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Rooff_ » 31 maja 2022, o 21:10

Nie przypuszczam, żeby reflektory do przedlifta i to zwykłe kosztowały zbyt dużo. Może wystarczy pogrzebać na grupie na fb z częściami do insignii i tam ktoś Ci będzie w stanie sprzedać albo same oprawki, albo może lampy w jakiejś dobrej cenie. Wydaje się, że nawet jakieś wnętrzności z takich z rozbitymi kloszami byłyby ciekawym pomysłem ;)

Rafał 1981
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2022, o 11:48
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chełm

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Rafał 1981 » 31 maja 2022, o 21:30

Rooff dziękuję za podpowiedź, zapytam na dziale części na FB może ktoś ma coś po rozbitku.

dudus950
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2016, o 21:27
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: OPO

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: dudus950 » 4 cze 2022, o 10:49

Witam grupowiczów.Mam problem z przednią lampą bi ksenon w mojej Isi z 2010r.-mianowicie zaczęła parować.Po pewnym czasie bi ksenon zgasł i wywaliło błędy.Po wymontowaniu lampy okazało się,że jest pęknięta obudowa,a totalnie zalana wodą jest przetwornica.Lampe wysłałem do wymiany klosza i obudowy.Pytanie moje brzmi-czy jeśli kupię zamiennik przetwornicy to będzie walić błędy?I czy wystarczy tylko przetwornica,czy trzeba też wymienić żarnik?Pozdrawiam wszystkich.

Dodano po 19 sekundach:
Witam grupowiczów.Mam problem z przednią lampą bi ksenon w mojej Isi z 2010r.-mianowicie zaczęła parować.Po pewnym czasie bi ksenon zgasł i wywaliło błędy.Po wymontowaniu lampy okazało się,że jest pęknięta obudowa,a totalnie zalana wodą jest przetwornica.Lampe wysłałem do wymiany klosza i obudowy.Pytanie moje brzmi-czy jeśli kupię zamiennik przetwornicy to będzie walić błędy?I czy wystarczy tylko przetwornica,czy trzeba też wymienić żarnik?Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
rube.dt
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 13 maja 2015, o 21:01
Auto: vectra b
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: rube.dt » 4 cze 2022, o 12:42

Kupiłem, takie coś za 140 zł
Na postoju tylko komunikat że światło mijania nie działa, ale wszystko działało tzn mijania, długie.
Jak ruszyłem wyskoczył błąd na zegarze od AFL i długie już nie działają... Mijania świeci dalej...

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka



dudus950
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2016, o 21:27
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: OPO

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: dudus950 » 4 cze 2022, o 20:55

Dzięki za informacje.Czyli wniosek taki,że lepiej zainwestować w oryginał...

stecboss
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2021, o 12:15
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Brzeg

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: stecboss » 6 cze 2022, o 11:03

Hej, parę postów powyżej opisałem mój problem. Okazało się, że 1 pin w przetwornicy był uszkodzony - po wymianie na nowa przetwornicę działało aż przyszly kolejne deszcze i znowu pojawiła się woda w lampie 😠. Macie może do polecenia zaklad, który naprawia reflektory biXenon skrętny do Insignii 2011r. Mam lekko pęknięty klosz i pewnie jakieś uszczelnienie trzeba wykonać. Widzę, dudus950, że wysylales swoją lampę do naprawy. Możesz podzielić się opinią?

NicponUK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2019, o 15:24
Auto: Insignia a przedlift
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: W-ch

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: NicponUK » 23 cze 2022, o 00:51

Witam. Czy ktoś poleci firmę na dolnym Śląsku która profesjonalnie uszczelni parujące lampy ?!
Z góry dziękuje bardzo za pomoc.

Awatar użytkownika
rube.dt
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 13 maja 2015, o 21:01
Auto: vectra b
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: rube.dt » 26 cze 2022, o 18:49

Wracam z dobrym newsem, kupiłem auto po stłuczce, reflektor składał się z puzzli woda w środku i to samo w przetwornicy, odesłałem przetwornice do pewnego pana który ją naprawił...
Stara była totalnie zalana, chlupało wodą, ja ja tylko wysuszyłem osusaczem pokojowym i słońcem. Wczoraj odebrałem paczkę z paczkomatu dzisiaj założyłem... Działa

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


NicponUK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2019, o 15:24
Auto: Insignia a przedlift
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: W-ch

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: NicponUK » 30 cze 2022, o 13:50

Jakby ktoś szukał przetwornicy oryginalnej to najlepsza cena jaką znalazłem :
HELLA 5DV 009 720-001 Obciążenie - ksenon - 12V https://www.amazon.pl/dp/B00FAJETHG/ref ... YTBX9J20PC
Z Amazon Prime wysyłka w 1 dzień roboczy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”