--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuFelgi 18"
-
FT1920
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 16 wrz 2021, o 10:34
- Auto: Opel Inisgnia
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Siemianowice Śląskie
Re: Felgi 18"
Siemka. Mam w furce felgi 18 i mam dylemat z doborem stalowki pod zapasowe kolo. Bo na 18' bede zakladac caloroczne opony. A zapas chcialbym tez na feldze najlpeiej stalowej tylko ze chyba stalowka do inisgni to najwieksza jest 17 i pytanie czy da sie to jakos wyrownac opona albo moze ja chce prxekombinowac i ktos ma latwiejsze rozwiazanie :)Albo moze dojzadowke?
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Felgi 18"
Przecież zapas nie jest do jeżdżenia tylko do dojechania do wulkanizacji/domu. Nawet jak będziesz jeździł dzień czy dwa na mniejszej feli, ale z odpowiednio dobraną oponą, to chyba Ci z głowy nic nie spadnie? 
Przy czym pamiętaj, że jak masz nagłośnienie Infinity i podniesioną podłogę, a pod nią ten schowek, to nie wejdzie Ci koło pełnowymiarowe (na wysokość).
Przy czym pamiętaj, że jak masz nagłośnienie Infinity i podniesioną podłogę, a pod nią ten schowek, to nie wejdzie Ci koło pełnowymiarowe (na wysokość).
-
konrado30
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 21 mar 2021, o 13:29
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Felgi 18"
Witam forumowiczów. Mam pytanie, kupiłem felgi 18" o szerokości 9" ET 38 czy wszystko będzie ok? Chodzi mi o to czy nie będą ocierać o nadkole i przy skręcie. Będę wdzięczny za pomoc.
-
Tibul
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 24 mar 2023, o 16:20
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Szczecin
Re: Felgi 18"
Witam. Insignia A 1.8 140km, sedan
Felga or18 8j,5x120, ET 42
Opona 245/45/18
Chciałem zapytać czy ktoś z was zmieniał opony na 225/50/18 lub 235/45/18 i jakie macie odczucia względem komfortu i spalania.
Chciałbym zmniejszyć szerokość opony bo 245 wydaje mi się za szeroka do tego silnika i jego mocy.
Felga or18 8j,5x120, ET 42
Opona 245/45/18
Chciałem zapytać czy ktoś z was zmieniał opony na 225/50/18 lub 235/45/18 i jakie macie odczucia względem komfortu i spalania.
Chciałbym zmniejszyć szerokość opony bo 245 wydaje mi się za szeroka do tego silnika i jego mocy.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Felgi 18"
Spokojnie wchodzi et20. Takie miałem zimowe.konrado30 pisze:Witam forumowiczów. Mam pytanie, kupiłem felgi 18" o szerokości 9" ET 38 czy wszystko będzie ok? Chodzi mi o to czy nie będą ocierać o nadkole i przy skręcie. Będę wdzięczny za pomoc.
Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
-
maciekpkow
- Użytkownik
- Posty: 286
- Rejestracja: 16 lut 2022, o 13:59
- Auto: Insignia opc
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Pruszków
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Felgi 18"
Tu bardziej chodzi o mase auta a ta w IA jest spora.Tibul pisze: ↑18 paź 2023, o 09:43Witam. Insignia A 1.8 140km, sedan
Felga or18 8j,5x120, ET 42
Opona 245/45/18
Chciałem zapytać czy ktoś z was zmieniał opony na 225/50/18 lub 235/45/18 i jakie macie odczucia względem komfortu i spalania.
Chciałbym zmniejszyć szerokość opony bo 245 wydaje mi się za szeroka do tego silnika i jego mocy.
- Maq
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 5 lis 2021, o 09:36
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Katowice
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Felgi 18"
Ja jeżdżę na 225/55R18. Jak się nie oczekuje od auta mistrza startu spod świateł to jest idealnie. Na przelotowych prędkościach mam niższe obroty, auto jeździ bardziej momentem obrotowym zamiast mocą.Tibul pisze: ↑18 paź 2023, o 09:43Witam. Insignia A 1.8 140km, sedan
Felga or18 8j,5x120, ET 42
Opona 245/45/18
Chciałem zapytać czy ktoś z was zmieniał opony na 225/50/18 lub 235/45/18 i jakie macie odczucia względem komfortu i spalania.
Chciałbym zmniejszyć szerokość opony bo 245 wydaje mi się za szeroka do tego silnika i jego mocy.
Felgi mam 8 calowe z ET24 (BMW).

