--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

ODPOWIEDZ
Jaackx
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2020, o 18:54
Auto: Opel Insignia CT 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Lublin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: Jaackx » 14 kwie 2021, o 21:19

mam permanentne przeciągnięcie z 3 na 4 bieg. ale tylko raz przy pierwszej zmianie . ostatnio samochodem jeździła moja córka , wróciła ze skrzynią w trybie awaryjnym. błąd U0705. problem z 5 biegiem. zwiastuje to jakieś większe kłopoty?

camil9
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2021, o 13:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: camil9 » 25 kwie 2021, o 17:56

Witam ponownie

Samochód odebrany 2 dni temu z naprawioną skrzynią biegów.
Teraz opisze jak sie skończyło z moim problemem .

Pisownia oryginalna z dokumentu gwarancji ,
"Elementy wymienione:regeneracja konwertera ,sterownik hydr., tarcze ,kpl tłoczków,taśma, filtr,olej ."
Gwarancja na rok bez limitu km, warunkiem przegląd po przejechaniu 10 000 km.

Skrzynia pracuje ładnie ale czasami są szarpnięcia przy zwalnianiu . Po wyjeździe z serwisu w korku kilka razy dość mocno szarpneło podczas ruszania ale zanim dojechałem do domu (50km) ustało .Cena dość wysoka ,ale może było warto to się okaże w dalszej eksploatacji .

dedevil
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Włocławek
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: dedevil » 26 kwie 2021, o 15:31

A ile zapłaciłeś za naprawę?

camil9
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2021, o 13:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: camil9 » 27 kwie 2021, o 17:27

Cena zawrotna 9300zł, ale za to dość tanio kupiłem swoją iske .

dedevil
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Włocławek
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: dedevil » 29 kwie 2021, o 04:57

Rzeczywiście cena robi wrażenie. Najważniejsze by była naprawiona porządnie i i długo służyła bezawaryjne.

dawdun
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 1 maja 2021, o 20:52
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: dawdun » 4 maja 2021, o 22:08

Dario1234 pisze:
6 cze 2015, o 08:54
Witam. Dopisze jeszcze cos od siebie.

Insignia 2.0 130KM 11.2010 Automat

Objawy - stukanie (metaliczne klikniecie) przy kazdym dodaniu / puszczeniu gazu. Czasem tez przy zapieciu D lub R

Lekkie drgniecie po zapieciu D i R

Lekki poslizg na 2.

Z uwagi na to, ze to moj pierwszy automat toche bylem moze przewrazliwiony co do skrzyni, ale stukania byly bardzo wyrazne, nawet zona zauwazyla.

Naczytalem sie sporo o tych skrzyniach - i az mi sie wlosy jezyly na mysl o wymianie sterownika. Koszt spory nie ma co ukrywac. No coz, ale jak sie chce wozic Insignia...

Pomyslalem, i mnie dopadlo - trzeba wymienic.

Jako ze mam przykre doswiadczenia z mechaniorami - specami, cwaniakami i oprychami - postanowilem umowic sie na termin w Zielonej Gorze. Oczywiscie do konca pozostajac sceptykiem.

Dodzwonic sie troche trudno, ale udalo sie - i od razu bylem pozytywnie zaskoczony. Rozmowa o konkretach. Na poziomie. Zadnych tekstow typu ''zostaw pan auto na tydzien to cos znajdziemy''

Okazalo sie, ze jestem posiadaczem auta z konca 2010, ktory juz jest modelowym rocznikiem 2011 (jak wynika z winu) i posiada organy montowane od konca 2010, 2011, 2012 itd. (sterownik skrzyni w czarnej plastikowej obudowie)

Super pomyslalem - jednak nie do konca. W tych autach, jak wytlumaczyl Pan Kamil, montowano poprawione sterowniki, ktore juz nie cierpia na choroby wieku mlodzienczego naszych opli. Jednak sa one drozsze niz te z poczatku produkcji. Jednak fachowiec poddal w watpliwosc usterke tej skrzyni. Chyba ze mamy do czynienia z przebiegiem auta dwukrotnie wyzszym niz na zegarach. Co raczej nie bylo mozliwe w zwiazku z tym ze auto kupione od os. prywatnej w de z wszystkimi papierami i sprawdzone na diagnostyce przebiegi pozostalych urzadzen w aucie. Wiec jak mowie, tez raczej nierealne. Ale ok, postanowilem podjechac do goscia, bo wydal mi sie konkretny i dowiedziec sie na miejscu co jest mojej isi. Umowilsmy sie, ze gosc zdiagnozuje auto, w razie koniecznosci zamontuje NOWY STEROWNIK, olej. W razie koniecznosci podkreslam, a wiec byla alternatywa, ze moge sie rozmyslic na miejscu bo mam do tego prawo jako klient. Wszystkie czesci mialy byc na miejscu w warsztacie.

Na miejscu w Zielonej:

Gosc punktualny. Rzeczowy. I co najwazniejsze nie jest cwaniaczkiem. Tego k.... nienawidze najbardziej.

Po jezdzie probnej - gosc przetestowal skrzynie w roznych warunkach - uslyszalem, ze moge zabrac zone spokojnie na zakupy do centrum, bo zaoszczedze dzisiaj troche pieniedzy. Pan Kamil wykluczyl skrzynie, a podejrzewal uklad przeniesienia napedu i jakies luzy mechaniczne. Niestety z poziomu kierowcy bylo to troche trudne do odgadniecia ktory element jest winowajca, wiec umowilismy sie, ze sprawdzi na podnosniku gdzie sa luzy i za godzine da mi znac ktora to czesc i jaki koszt.

Za godzine slysze w sluchawce telefonu, ze poloska napedowa ma luzy i ze na 99% to ten element nie dawal mi spokoju przez ostatnie miesiace.

Za dwie godziny auto do odbioru.

Auto bez stukow w trakcie dodawania / odejmowania gazu, z nowym olejem i cennymi wskazowkami od Pana Kamila odebralem punktualnie o umowionej godzinie.

Olej bardzo przepracowany - wymiana 3L. Zalecenia - w ciagu najblizszych miesiecy wymienic jeszcze raz 3L. Potem co 60tys.

Skrzynia pracuje lagodnie. Lekkie drzenie przy zapianiu D i R bedzie zawsze.

Na koniec uslyszalem, ze moja skrzynia jest jak na razie najzdrowszym okazem jakim do tej pory jezdzil Pan Kamil :)

A wiec tak jak pisalem na poczatku, bylem troche przewrazliwiony - ale to efekt lektury forum.

Naprawde jestem sceptykiem i nie wierzylem, ze mechanicy moga byc na takim poziomie jak Pan Kamil.

Nigdy jeszcze nie pisalem takich postow, bo nigdy jeszcze nie bylem tak zadowolony z wizyty w warsztacie.

Nie jestem w zaden sposob spokrewniony z tym panem, ani nie otrzymuje korzysci materialnych z tego wpisu.

Jestem zwyklym czlowiekiem, ktory oczekuje od uslugodawcy 100% zaangazowania i znajomosci swojej branzy.

Pomimo tego, ze naprawa nie dotyczyla bezposrednio skrzyni biegow, Pan Kamil uzdrowil moja isie na poczekaniu.

Mieszkam i pracuje w de, do Zielonej mam 550km.

Co zrobie, jesli moja skrzynia bedzie potrzebowala jakiejs pomocy? Pojade tam jeszcze raz. I polecam wizyte u Pana Kamila kazdemu, kto chce cieszyc sie swoim autem i jezdzic bezawaryjnie.

Od naprawy zrobilem juz 1500km. Zadnych niepokojacych symptomow.

Pozdrawiam Pana Kamila i wszystkich, ktorzy polecali go do tej pory na tym i innych forach. Podpisuje sie oburacz pod kazda z tych opinii

Szerokiej drogi panowie

Darek



Witam serdecznie,
Czy mógłbym prosic jakies namiary na Pana Kamila? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: Rooff_ » 4 maja 2021, o 22:55


camil9
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2021, o 13:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: camil9 » 1 lip 2021, o 08:12

Witam ponownie .
Ostatnio zaczeła mi szarpać skrzynia przy przełożeniu na D ,pojechałem na warsztat gdzie była robiona skrzynia jakieś 6 tys. Km temu pan podłączył pod kompa nic nie wykazało ale był bardzo zdziwiony że tak mocno szarpie .
Wziął samochód na przejażdżkę po godzinie wrócił i stwierdził że skrzynia zgubiła adaptacje .
Pojechałem do domu wszystko ładnie bez jakiś szarpnięć i tak było też następny dzień .
Wczoraj rano odpalam i znowu to samo szarpanie w przełożeniu w pozycję D (nie ważne czy z P cz R ) za każdym razem szarpie dość mocno .

Czego to może być przyczyna ? Bo już powoli zaczyna mnie to denerwować .
Może ktoś z forumowiczów coś doradzi co z tym fantem zrobić ?

palczynskimarcin
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 11:22
Auto: Insignia opc
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Tomaszów Lubelski

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: palczynskimarcin » 29 sie 2021, o 19:37

camil9 pisze:
1 lip 2021, o 08:12
Edit
Mam tak samo, ktoś może pomóc?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, o 19:37 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

TakeItEasy88
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2021, o 13:46
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 2 razy

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: TakeItEasy88 » 13 wrz 2021, o 17:40

Witam,
Mam podobne objawy :
Szarpanie(walenie młotem) przy wrzucaniu na D !
Robiłem adaptację przy pomocy programu Delfi i problem ustąpił ( zmieniłem biegi kilkadziesiąt razy D/R/P zaraz po tym procesie i nic, nie było najmniejszego szarpniecia ) jednak powrócił na drugi dzień. Jakby pamięć się nie zapisała po wyjęciu kluczyka ze stacyjki( takie moje spostrzeżenie)
Dziś dzwoniłem do ZG do Pana Kamila " zna temat ISI i szarpanie, powiedział że to robota na jeden pełny dzień. Bo robił to nie raz, problem jest mechaniczny w koszu skrzyni C1 ( coś w ten deseń)
Teraz moje pytanie czy ktoś z Szanownych kolegów uporał się z tym problemem w Łodzi lub okolicach ? ( w ostateczności zrobię trasę do ZG, ale szukam czegoś bliżej)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: Rooff_ » 13 wrz 2021, o 18:22

Możesz teź rozważyć serwis ASB Lisie Kąty. Chyba trochę bliżej.

camil9
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2021, o 13:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: camil9 » 14 paź 2021, o 18:12

U mnie ustało szarpanie ,czasami szarpał po dynamicznej jeździe ale właśnie od paru dni powróciło szarpanie.
Po nocy jak wsiadam rano to normalnie bez szarpnięcia przy przełączeniu na D ale po przejechaniu nawet kilku metrów gdyż zmieniam na wsteczny i spowrotem na D jest już szarpanie .

gosiaczek006
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2022, o 12:26
Auto: opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Szarpanie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: gosiaczek006 » 7 gru 2022, o 13:24

Hejka. Jestem szczęśliwą posiadaczką Insigni od miesiąca. Insignia 2016 rok 2.0 diesel, automat. Ma najechane 95 tys, salon PL. Od osoby od której ją odkupiłam raczej za wiele nic w niej nie robiła. Zauważyłam ostatnio, że przy zmianie biegów w dół na jednym jest mocne szarpniecie, nie zawsze się tak dzieje. Czytałam wasze poprzednie wpisy, ale nie ogarniam tego tak jak wy, a nie chce pojechać do warsztatu i zaraz jakiś ''Janusz Mechanik'' będzie chciał mnie naciągnąć. Proszę o poradę lub może znacie jakiś dobry warsztat w warszawie. :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”