--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Instalacja AC Stag4 q-box plus w z1.8xer "plus po stacyjce"

Instalacje gazowe LPG
ODPOWIEDZ
ass
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 25 cze 2018, o 19:05
Auto: Insi. Na el.pi.dzi
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: BSK - Podlaskie
Postawił piwo: 5 razy

Instalacja AC Stag4 q-box plus w z1.8xer "plus po stacyjce"

Post autor: ass » 31 lip 2020, o 12:31

Witam serdeczne!

Potrzebuje pomocy i wypowiedzi ktorzy jeżdża swymi 1.8+instalacja AC Stag.

Jak u Was zachowuje się centralka LED AC ? Kiedy Otwieracie, zamykacie, odpalacie auto, gasicie, zamykacie samochód.

Opis problemu:
Instalacja roczna gdzie odrazu po założeniu występował ten problem:

1. Przy otwieraniu samochodu nie raz potrafi wzbudzić się centralka LED AC (zaczyna mrugac) ... Gdzie nie zgaśnie w żaden inny sposób jak tylko wyłączenie jej reczne. (nie ma na to reguły kiedy tak się dzieje)

2. Odpalanie samochodu w nie długich odstępach czasowych od zgaszenia go na LPG jest niekiedy bardzo utrudnione zanim odpali (bardzo mocno trzęsie silnikiem zaskakuje nierównomiernie na pojedyncze gary) trwa to do około 3 sekund.(nie ma na to reguły kiedy tak się dzieje)

3. Gaszenie samochodu .... centralka LED gaśnie calkiem po około długim czasie bo 3 sekund.(dzieje się tak non stop i powiedzmy tak powinno byc)

4. Centralka sama nie gaśnie przy zgaszeniu silnika a wygląda to w ten sposób ... Gaszę silnik palia się diody LED przez trzy sekundy jak napisałem wyżej i następnie przechodzą w stan oczekiwania czyli mrugaja ((konieczne jest wyłączenie reczne, zamknięcie samochodu nic nie daje)(nie ma na to reguły kiedy to się dzieje))

Na pierwszym przeglądzie po tys. Słabo mi to naprawili bo stwierdzili że zmiana softu załatwi sprawę i już bedzie skutecznie zamykać zawory LPG podczas gaszenia i odpalanie wróci do normy! Gdzie zachowanie centralki też się ustabilizuje i nie będzie tak wariować. Poprostu mnie zmyli ... Jestem pewny że blad jest w podłączeniu plusa wzbudzającego sterownik.

Przy stacyjce nie mam żadnych zmostkowanych, zewnętrznych kabli. Czyli już brakuje prawidłowości w podlaczeniu całej instalacji.

Podłączenie wiązki LPG w kabinie wygląda tak:
1. zmostkowane dwa przewody do złącza obd pod piny 6 oraz 14
2. Kolejne przewody to centralka LED
3. Jeden przewód podłączony do bezpiecznika 20A czerwono-czarny gdzie napięcie pojawia się wraz z zapłonem (i ten kabel mnie zastanawia bo instalacja działa czy z nim czy bez niego)
IMG_20200731_114857375.jpg

Podłączenie pod maską wygląda że wiązka od kompa LPG łączy się z wiązka od wtrysków benzyny.
1. I tu również jest taki kabelek czerwono czarny który jest dziwnie połączony, wpięty w wiązkę wtrysków benzyny pod kolor zolto-fioletowy.
IMG_20200731_115121384-1.jpg


Chciałbym jeszcze dodać że coś jest na rzeczy ponieważ zapewniano mnie przy obiorze auta że przy diagnostyce obd wystarczy wyjąć bezpiecznik LPG i odczyty wszystkie będą aktywne ... A niestety tak nie jest w blokach pomiarowych op.com wyświetla 3 kreski.

Przepraszam za lekture ale właśnie to taka "historyia"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Szwagier
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
Auto: Opel insignia A
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łuków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Instalacja AC Stag4 q-box plus w z1.8xer "plus po stacyjce"

Post autor: Szwagier » 1 sie 2020, o 12:08

Wydaje mi się że wzbudzanie centralki zależne jest od zamontowanego sterownika. Ja mam sterownik diego i też wzbudza się już przy otwarciu samochodu poprzez centralny zamek a gaśnie około 3-5 nawet minut po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków ze stacyjki. W vectrze c miałem inną instalację i tam centralka wzbudzała się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

ass
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 25 cze 2018, o 19:05
Auto: Insi. Na el.pi.dzi
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: BSK - Podlaskie
Postawił piwo: 5 razy

Re: Instalacja AC Stag4 q-box plus w z1.8xer "plus po stacyjce"

Post autor: ass » 1 sie 2020, o 14:43

Dokładnie porównując z VC to jest beznadzieja ... i zapewne źle podłączony plus. Ale teraz to już zgłupiałem skoro u Ciebie również jest podobnie.

Zdaje się w VC też mam q-boxa plus a jest całkiem inaczej. Czyli tak jak mówisz wzbudza i gaśnie wraz z zaplonem.

Najgorsze jest nie kiedy te utrudnione odpalanie ... Dla uszu a zwłaszcza dla dwumasy, mimo tego że rozruch i tak jest ze wciśniętym sprzeglem.

Jak u Ciebie jest z odpalaniem w krótkich odstępach czasu po zgaszeniu silnika ?

Szwagier
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
Auto: Opel insignia A
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łuków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Instalacja AC Stag4 q-box plus w z1.8xer "plus po stacyjce"

Post autor: Szwagier » 1 sie 2020, o 15:19

U mnie z odpalaniem jest ok ale ja mam inną instalację. Kiedyś w skodzie felicji miałem tak jak piszesz - gdy chciałem odpalić zaraz po zgaszeniu silnika to nie chciała palić. Trzeba było długo "kręcić ". Gazownik powiedział że jest to spowodowane przez obecność jeszcze gazu w powietrzu i złej mieszanki, bo odpalanie było zawsze na benzynie i trzeba było długo rozrusznikiem, żeby tłoki przepchneły mieszankę gazu z benzyną. Jak się trochę odczekało, wtedy zalegający gaz zdążył się ulotnić i odpalał moment. Ale tam była zwykła instalacja - nie sekwencja.

ass
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 25 cze 2018, o 19:05
Auto: Insi. Na el.pi.dzi
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: BSK - Podlaskie
Postawił piwo: 5 razy

Re: Instalacja AC Stag4 q-box plus w z1.8xer "plus po stacyjce"

Post autor: ass » 1 sie 2020, o 15:47

Jasne i również przepuszczam że to jest wina złej mieszanki ... Z tym że dziwne jest to że nie dzieje się tak za każdym razem ... Dzięki za zainteresowanie tematem.

Znajdzie się ktos i wypowie kto uzytkowuje również taka konfiguracje z18xer+qbox plus?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG gaz”