--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Mycie silnika

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nap77
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 16 sie 2014, o 09:02
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: nysa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Mycie silnika

Post autor: nap77 » 19 lip 2015, o 21:17

witam
jestem na wczasach i tak sobie z nudów myślę czy po przyjeździe nie umyłbym silnika, tylko wiadomo silnik benzynowy to nie diesel trzeba zabezpieczyc aku, skrzynke bezpiecznikow,filtr powietrza ale czy cos jeszcze? jak ktoś ma doswiadczenie moze przydałaby sie porada..
poza tym chyba kupie jakas myjke cisnieniowa tylko do mycia auta mysle o czyms takim http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-kar ... 82605.html jesli ktos zna jakies inne modele do 1000pln prosze o sugestie

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: Luki » 19 lip 2015, o 21:53

Lepiej nie lać wody prosto pod maskę. Lepiej jakimś dobrym środkiem wyczyścić pędzelkiem i zetrzeć do sucha papierem.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: Alex » 19 lip 2015, o 22:01

Dokładnie tak jak Luki napisał. Atomizer z APC + jakiś specyfik do silników, pędzel, ewentualnie atomizer z czystą wodą do opłukania i mikrofibry, którymi wycierasz do sucha.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: KaMYk » 20 lip 2015, o 05:44

Ewentualnie myjka parową, bardzo ładnie schodzi brud, a tez się wody nie leje po silniku i wiązkach elektrycznych.

5555J

Re: Mycie silnika

Post autor: 5555J » 18 sty 2016, o 19:12

Polecam K2 AKRA + pędzelek. Ale pamiętaj myty silnik źle wygląda w trakcie sprzedaży.

lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: lukisczest » 29 cze 2020, o 00:26

Witam wszystkich. Mam pytanie i proszę o odpowiedź ludzi którzy naprawde mają o tym pojęcie i doświadczenie.

Jak i CZYM myć silnik w Insignii B 170KM. Pomijam fakt, że to diesel, bo elektroniki w przedziale silnika jest i tak wystarczająco dużo. Na pokrywie akumulatora oraz pokrywie bezpieczników jest znak informujący o tym, żeby nie myć Karcherem.

Odpowiedzi na moje pytanie mogą być bardzo pomocne innym użytkownikom, bo okazuje się, że to nie jest proste przy dzisiejszych silnikach.

Sam zauważyłem, że po myciu Karcherem różnymi środkami do mycia silników samochodowych, elementy stalowe i aluminiowe korodują (biały nalot), szczególnie po tych środkach z kwaśniejszym odczynem pH.

Opel kiedyś zalecał mycie w następujący sposób: osłonić alternator, umyć gorącą parą, po wszystkim nanieść na silnik specjalny wosk zabezpieczający do silnika marki GM.

A teraz? Nie ukrywam, że chciałbym umyć Karcherem, bo tam jest tak brudno od piachu i kurzu ze az serce boli.

Kiedyś myli wodą z ropą, Karcherem, i tsk nie rdzewiało, bo ropa tłusta trochę, ale śmierdziało po myciu. Nie wiem.... popsikać silnik WD-40 zamiast środkiem do mycia silników?? Ale to zaś byłoby nie dobre dla pasków i elementów gumowych.

Proszę o wypowiedzi.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Mycie silnika

Post autor: dokia » 29 cze 2020, o 06:00

Jak mieliśmy myjnię własną to myliśmy myjkami ale nie karcherem tym takim najzwyklejszym ale jakimiś włoskimi z gorącą wodą, absolutnie nie zimną. Są też specjalne środki do tego a elektronikę się osłania. Oddaj do auto SPA , które się tym zajmuje, bo chyba nie trzeba tego robić co każde mycie i też aby wypić piwo nie trzeba całego browara kupować. Tam już są ludzie do tego przeszkoleni i biorą za to odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
seburaj
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, o 17:45
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: śląsk
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: seburaj » 29 cze 2020, o 21:59

lukisczest pisze:
29 cze 2020, o 00:26
Jak i CZYM myć silnik w Insignii B 170KM.
w JAKIM celu myć silnik...
masz wycieki oleju ?

lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: lukisczest » 30 cze 2020, o 22:31

nie mam wycieków, ale jest wilgotny od oleju pod przepustnicą i do tego rozlał mi się olej przy wymianie wkładu filtra oleju, bo niestety filtr jest umiejscowiony na górze silnika i przy odkręcaniu porywy filtra po prostu musi się sporo wylać. Sztuką jest to, żeby ten olej nie porozlewał się po silniku.

Pozatym cały silnik jest masakrycznie zakurzony.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2020, o 00:01 przez lukisczest, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Mycie silnika

Post autor: dokia » 30 cze 2020, o 23:14

To po co pytanie o myjki? leć do Auto SPA i umyj i po problemie, nie będziesz tam kręcić pod tą pokrywą filtra co tydzień chyba. Nie wiem jaki to koszt, ale zapewne jakiś śmieszny w porównaniu do ceny profesjonalnej myjki i chemii specjalistycznej.

lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: lukisczest » 30 cze 2020, o 23:59

Ale ja nie chcę do żadnego SPA, gdzie będą łapy pchać mi w silnik obcy ludzie. U mnie to ci co myją silniki to każdy że chętnie ale na moją odpowiedzialność, a jak już w końcu zdecydowałem się na jednego (z polecenia) to tak mi umył że się płakać chciało. Potrzebuję rady jak i czym myć.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Mycie silnika

Post autor: dokia » 1 lip 2020, o 06:17

To weź parownicę od kogoś pożycz i jakikolwiek środek sobie kup typu odtłuszczacz. Tylko z parownicą to trzeba ostrożnie przy przewodach i na pewno nie używaj tego wd40. Albo szukaj profesjonalnych myjek na wodę gorącą, to za jakieś 5 tysiecy już kupisz.
Ale się uparłeś 🤗😈dla dokładności można silnik wymontować zawsze i wtedy wyszorować go myjką już bez bólu o cokolwiek obok 🙃 😂(żart)
Ja czasem gdzieś pod maską pryskam tylko odtłuszczaczem w sprayu ( najlepsze kuchenne, lub środki do mycia piekarników) i wycieram nawilżaną ściereczką (taką do szyb w aucie)

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: P405 » 1 lip 2020, o 06:21

Kup płyn do czyszczenia tarczy hamulcowych, rozpuszcza ładnie wszystko. Do tego sprężone powietrze i silnik chwila moment i czysty.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Maverick_86
Użytkownik
Posty: 752
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: Maverick_86 » 1 lip 2020, o 07:17

Zrób jak pisze P405 widziałem to w warsztacie jak mechanik czyścił przy użyciu spryskiwacza oraz spreżarki silnik. Używał benzyny ekstrakcyjnej do tego, jak się trochę rozpuścił brud to dmuchał spreżonym powietrzem. Wyszło dobrze.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: Bartol » 1 lip 2020, o 09:40

Zakup myjki żeby raz lub dwa umyć silnik? Wg mnie nie ma to sensu.
Jeśli myślisz, że sami partacze pracują w myjniach, bo na takiego trafiłeś to się grubo mylisz.
Czyszczenie komory silnika parą i zabezpieczenie plastików/ gum kosztuje w granicy 60zł.
Poza tym silnik bez wycieków, z samego kurzu mógłbym umyć, ale zalany olejem jak u ciebie? Chcesz to spłukać w trawę na działce?

Dodano po 8 minutach 25 sekundach:
lukisczest pisze:
29 cze 2020, o 00:26
Nie wiem.... popsikać silnik WD-40 zamiast środkiem do mycia silników?? Ale to zaś byłoby nie dobre dla pasków i elementów gumowych.
WD 40 smaruje i jest tłusty... na pewno chcesz tym spryskać silnik?
Całą komorę proponuję wysmarować ŁT43, zabezpieczy jak Rudego 102 ;)

bob_dg
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2018, o 09:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: bob_dg » 1 lip 2020, o 15:34

Ja u siebie myłem miesiąc temu. Kupiłem płyn do mycia silników z K2 Akra podjechalem na myjnie samoobsługowa i jazda. Spryskujesz i po chwili splukujesz. Nie lej tylko po alternatorze i bezpiecznikach. To nie benzyna nic mu nie będzie. Pamiętaj tylko żeby silnik nie był gorący

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: Bartol » 1 lip 2020, o 18:58

Wydaje mi się, że na myjniach samoobsługowych jest zakaz mycia silników...

lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: lukisczest » 20 wrz 2020, o 06:29

dzięki za rady. na myjniach bezobsługowych - mycie silników na wielu ale nie na wszystkich zabraniają. Sama chemia do mycia bezdotykowo jest niezła. osobiście kupiłem środek carplan engine cleaner w spryskiwaczu. ma pH 10 czyli zasadowe i nie powoduje korozji nawet aluminium, a pH nie jest tak bardzo zasadowe żeby plastki zrobiły się brzydkie i szare. ale właśnie pH może być maks. 10. para to też świetny pomysł. alternator nalezy zawsze osłonić. ciekawi mnie czy benzyna ekstrakcyjna nie pogorszy wyglądu gum i plastików, bo przeważnie robią się białe po tym. ciekawy jest też środek do czyszczenia tarcz hamulcowych.

Czy odłączaliście akumulator w swojej insignii b podczas mycia karcherem? czy wyciagaliscie skrzynke bezpieczników pod maską koło akumulatora? Podobno łatwo się ją wyciąga, bo na niej jest znak nie myć karcherem.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
5555J pisze:
18 sty 2016, o 19:12
Polecam K2 AKRA + pędzelek. Ale pamiętaj myty silnik źle wygląda w trakcie sprzedaży.
Zamierzam umyć silnik dla siebie. Wiem, że dla sprzedaży to nie jest dobry pomysł dla ludzi którzy znają się na samochodach.

Dodano po 4 godzinach 6 minutach 9 sekundach:
dokia pisze:
1 lip 2020, o 06:17
To weź parownicę od kogoś pożycz i jakikolwiek środek sobie kup typu odtłuszczacz. Tylko z parownicą to trzeba ostrożnie przy przewodach i na pewno nie używaj tego wd40. Albo szukaj profesjonalnych myjek na wodę gorącą, to za jakieś 5 tysiecy już kupisz.
Ale się uparłeś 🤗😈dla dokładności można silnik wymontować zawsze i wtedy wyszorować go myjką już bez bólu o cokolwiek obok 🙃 😂(żart)
Ja czasem gdzieś pod maską pryskam tylko odtłuszczaczem w sprayu ( najlepsze kuchenne, lub środki do mycia piekarników) i wycieram nawilżaną ściereczką (taką do szyb w aucie)
Hej Dokia, ty lepiej uważaj na te środki do czyszczenia piekarników ]:-> bo one często są na bazie kwasu i będziesz miała pięknie rozwijającą się korozję po ich niedokładnym wypłukaniu (widać dużo białego nalotu po takim czyszczeniu) o:o

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Mycie silnika

Post autor: dokia » 20 wrz 2020, o 13:29

Ja nie myję silnika. Bo i po co? Zaraz znowu zakurzy się gdy ja nie mam osłony pod nim. Myłam kiedyś jak mieliśmy myjnie samochodową ale to myłam myjką gorąco-wodną zasłaniając to co trzeba zasłonić. Kiedyś były takie wymagania aby auto przejeżdżające granice na kołach miało czysty silnik bez wycieków. Więc to był dochodowy biznes pod granicą państwa. Sobie jednak nie myłam i nie myję. I nie zaglądam tam pod maskę nawet bo i po co? W benzynach nie trzeba ciągle grzebać tylko uzupełniać płyny

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”