--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Funkcja wykrywania pieszych

Marian83
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, o 07:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Kielce

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: Marian83 » 20 paź 2019, o 13:34

czyli rozumiem że czasem sam hamuje gdy widzi pieszego? Bo u mnie ani razu nie zahamował i tu jest problem. I jak już go mam w aucie to chciałbym aby działał. A mój egzemplarz jest felerny i dlatego dopytuje o wszystko jak działa u was.

P.S. Tu nie chodzi o poleganie na tych systemach. One nie mają Cię wyręczać zawsze, a tylko w sytuacjach kiedy się na przykład zagapisz czy zasłabniesz.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: KenyBDG » 20 paź 2019, o 13:41

Ten system zadziała w sytuacji naprawdę awaryjnej, ale za nim samochód zahamuje to najpierw na wyświetlaczu pojawi się alarm (w moim przypadku na HUD) gdy pojawi się alarm to automatycznie hamulec jest już w gotowości, wystarczy lekko nacisnąć pedał hamulca a samochód staje dęba :)...jeśli nie naciśniesz hamulca to samochód zahamuje automatycznie.... analogicznie wygląda sytuacja w przypadku hamowania przed samochodem.

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: jurass » 20 paź 2019, o 13:56

Marian83 pisze:
20 paź 2019, o 13:34
czyli rozumiem że czasem sam hamuje gdy widzi pieszego?
Nie miałem takiej sytuacji. Mówię raczej o wykrywaniu pieszych i pokazywaniu pomarańczowej ikonki.

Marian83
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, o 07:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Kielce

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: Marian83 » 20 paź 2019, o 13:59

jurass pisze:
20 paź 2019, o 13:56
Marian83 pisze:
20 paź 2019, o 13:34
czyli rozumiem że czasem sam hamuje gdy widzi pieszego?
Nie miałem takiej sytuacji. Mówię raczej o wykrywaniu pieszych i pokazywaniu pomarańczowej ikonki.
rozumiem.
Wychodzi na to że u mnie nie działa bo ja ani razu nie widziałem ikonki zielonej czy pomarańczowej. Chyba że to też zależy od tego czy masz podstawowe zegary z elite'a czy dokupione te bardziej rozbudowane?

Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
KenyBDG pisze:
20 paź 2019, o 13:41
Ten system zadziała w sytuacji naprawdę awaryjnej, ale za nim samochód zahamuje to najpierw na wyświetlaczu pojawi się alarm (w moim przypadku na HUD) gdy pojawi się alarm to automatycznie hamulec jest już w gotowości, wystarczy lekko nacisnąć pedał hamulca a samochód staje dęba :)...jeśli nie naciśniesz hamulca to samochód zahamuje automatycznie.... analogicznie wygląda sytuacja w przypadku hamowania przed samochodem.
Dobra to mnie przekonuje, Często szybciej naciskam ja niż system zaalarmuje miganiem czerwonych diod. Tzn ja już hamuje a dopiero zaczynają migać czerwone diody na szybie.
Chociaż nie zawsze i czasem miałem wrażenie że auto powinno zahamować jeśli zaczynają migać diody a nie czekać na mnie. W poprzedniej insignii miałem tylko wykrywanie kolizji bez hamowania, ale za kazdym razem alarm wyłączał od razu tempomat nie czekając na mnie.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: KenyBDG » 20 paź 2019, o 14:24

Osobiście nigdy nie miałem sytuacji kiedy samochód zahamował samoczynnie, oczywiście w sytuacji alarmowej, w przypadku aktywnego tempomatu hamuje idealnie.
BTW. w przypadku pieszych jest tylko i wyłącznie ikona w kolorze pomarańczowym, zielona ikona nie występuje

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: jurass » 20 paź 2019, o 16:31

Marian83 pisze:
20 paź 2019, o 14:05
Wychodzi na to że u mnie nie działa bo ja ani razu nie widziałem ikonki zielonej czy pomarańczowej. Chyba że to też zależy od tego czy masz podstawowe zegary z elite'a czy dokupione te bardziej rozbudowane?
Zegary mam najlepsiejsze ;) jakie były, chyba dokupione z czymś tam. A ten ludzik to się na HUD'zie u mnie pokazuje. Nie wiem jak jest w przypadku innych zegarów, na pewno opisuje to manual.

KenyBDG pisze:
20 paź 2019, o 14:24
Osobiście nigdy nie miałem sytuacji kiedy samochód zahamował samoczynnie
Ja miałem, ze dwa razy, ale nie z powodu pieszego tylko niby zbyt szybkiego zbliżenia się do poprzedzającego auta, przy dosyć małej prędkości.

bartekbb
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2020, o 11:05
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Leszno

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: bartekbb » 28 sty 2020, o 00:21

u mnie system działa całkiem ok, jednak wielokrotnie nie widzi pieszego na chodniku, natomiastgdy jest jakaś sytuacja niebezpieczna to widzi. Świeci na pomarańczowo. Raz zdażyło się, że przyhamował (jechałem powoli za idącym pieszo-rowerzystą na wąskiej drodze).
Raz asystent hamowania dał po hamulcach bo się zagapiłem a auto przede mną postanowiło skręcić w lewo.

Jeśli chodzi o wykrywanie liniii na drodzę działa to bardzo dobrze, w zasadzie na autostradzie można póścić auto to samo dojdzie w automacie ;)

Awatar użytkownika
Scooby
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 4 sie 2019, o 17:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Grójec
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: Scooby » 3 lut 2020, o 10:18

Z tym asystentem to różnie jest, jeśli wyczuje ruch na kierownicy to nie będzie hamował, tak samo jest w przypadku ostrzeżeń zbliżeniowych, w moim przypadku kilkanaście razy już działał bo nie miałem rąk na kierownicy :/

bartekbb
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2020, o 11:05
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Leszno

Re: Funkcja wykrywania pieszych

Post autor: bartekbb » 13 lut 2020, o 15:41

wyczucie ruchu na kierownicy nie ma znaczenia, kiedys kulałem się przed pierwszym powoli i sam mi zahamował bo stwierdził, że za blisko/szybko się zbliżyłem.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”