--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zaparowany reflektor kondensacja lamp

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crazyivan
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2017, o 21:18
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Bartoszyce

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: crazyivan » 9 kwie 2019, o 22:38

lufa9999 pisze:
3 gru 2018, o 18:31
A miał ktoś taki przypadek: w zeszłym roku cały rok parowała mi prawa lampa. Mechanik oglądał, kombinował a problem był. Za to lewa lampa była suchutka. W tym roku paruje mi mocno lampa lewa a prawa jest sucha. Miał ktoś tak? Co to za diabelstwo? A w ogóle, cy od zaparowania lampa może się popsuć?
Może się spalić a raczej zalać przetwornica. Umiejscowiona jest centralnie pod lampą. Jako najniższy punkt lampy to woda tam spływa zalewając powoli przetwornicę.

IsiaCW
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 1 kwie 2019, o 19:45
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: IsiaCW » 10 kwie 2019, o 19:18

w mojej isi w tylnich lampach były dziurki nie zaklejone,nie wiem do czego służyły.Problem ustał

czarny8383
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:26
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: czarny8383 » 26 kwie 2019, o 21:17

Czym Panowie czyściliście odpowietrzniki???

gpawel

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: gpawel » 29 kwie 2019, o 08:48

Czyściłem sprężonym powietrzem - pomogło.

arek810316
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
Auto: Opel Insignia Tourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Pleszew
Postawił piwo: 2 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: arek810316 » 18 maja 2019, o 05:18

Czy do tych odpowietrzników żeby sie dostać i wyczyścić powietrzem trzeba ściągnąć lampę?

Misiek
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 3 sie 2018, o 06:47
Auto: Insignia A HB FL
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Misiek » 19 cze 2019, o 08:08

Cześć,

Borykam się z problemem wody w tylnej lampie (polift, HB).

Zdjęcie: https://1drv.ms/u/s!AiIP1yMzIL8O9SSXxaVCU4d203B7

Po wyjęciu lampy i przechyleniu "szpikulca" (tam gdzie lampa się zwęża najmocniej) w dół, wyciekło sporo wody, ale więcej nie chce, a jest tam jej jeszcze ze 2-3 łyżki stołowe. Próbowałem w jakiś sposób rozebrać lampę na części pierwsze, ale są dwa rodzaje śrub - normalne krzyżakowe i jakies niestandardowe trójkątne. Krzyżakowe odkręciłem, ale nie udaje mi się nic zdemontować (mimo, iż wygląda jakby po ich demontażu można było zdjąć front przezroczysty lampy).

Próbowałem przy wyjętych żarówkach używać suszarki, ale po 30 minutach skutek jest żaden. Od biedy, w wolny dzień zdemontuję reflektor i zostawię go na słońcu na cały dzień (może odparuje spokojnie), ale to słabe rozwiązanie.

Ktoś wie może jak rozebrać lampę na części pierwsze? Potrzeba odkręcić te dziwne śruby? A jeśli tak, to jak je odkręcić (czym? gdzie to znaleźć?).

z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Blest » 19 cze 2019, o 09:36

Sporo wody musi być gdzieś od góry nie szczelna lub lewy bok.

wiesiek771
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 24 sie 2018, o 19:54
Auto: insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Podlasie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: wiesiek771 » 20 cze 2019, o 10:43

Również mam podobny problem,tylko nie aż w takim stopniu
lampy nie rozbierzesz ponieważ klosz jest przyklejony do obudowy.
najlepiej się pozbyć wody poprzez miejsce gdzie jest zamontowana żarówka od światła przeciwmgielnego,poprzez odpowiednie przechylanie lampą wylałem wodę do zera,pozostała tylko rosa
Ja odkręciłem wszystkie śrubki,łącznie z tymi nietypowymi, te nietypowe trzymają tylko ten dodatkowy plastik i nie mają przejścia przez obudowę na wylot.
U góry lampy w miejscu przyklejenia klosza do obudowy miałem niewielką nieszczelność lub tak mi się wydawało ale zalałem to plastikiem na gorąco,oraz śruby na krzyżak dokręciłem i zalałem plastikiem

Obrazek

darek0808
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: 19 sty 2016, o 19:24
Auto: Opel Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: darek0808 » 25 sie 2019, o 06:33

Witam, ja miałem problem z dużą ilością wody w przednim reflektorze. Za pierwszym zalaniem po wysuszeniu działały ledy oraz ksenon. Po wysuszeniu pojechałem na urlop, na którym w trakcie burzy kolejny raz zalało reflektor. Mam model my2012, mocowanie lampy do zderzaka jest poprawione, nie było pęknięcia w tym miejscu jak również żadnym innym. Zdecydowałem się na uszczelnienie lampy silikonem w miejscu styku klosza z całym reflektorem. Najpierw wyczyściłem łączenie benzyna ekstrakcyjna i szmatką, a potem objechalem reflektor dookoła silikonem bezbarwnym sanitarnym (akurat taki miałem w domu). Po tym zbiegu nie leje się do reflektora. Niestety drugie zalanie było na tyle mocne, że zalało również przetwornicę, którą musiałem wymienić na nową. Koszt 313 PLN.
Pozdrawiam

lufa9999
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Hattersheim am Main
Postawił piwo: 3 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: lufa9999 » 20 paź 2019, o 12:37

Witam.
Od wielu miesięcy parują mi mocno reflektory w w/w Insignii. Są tu skrętne bixenony. Lewy do tego stopnia zaparował że przestała działać lampa bi-xenon oraz samopoziomowanie reflektorów. Już dwa razy w międzyczasie mechanicy zaglądali do tych zaparowanych reflektorów ale nie odnaleźli przyczyny. Raz są zaparowane mniej, raz więcej ale problem jest wciąż. Jak napisałem, wczoraj padł lewy reflektor.
Już mnie cholera z tym bierze. Pomyślałem sobie dzisiaj że może by wymienić reflektory na nowe to problem by się rozwiązał. Czy tak by było faktycznie? Mogę mieć pewność że nowe reflektory nie będą parowały? Bo to duży wydatek by był...

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Rooff_ » 20 paź 2019, o 13:46

Najprawdopodobniej masz pęknięty i rozszczelniony. Najczęstsza miejsce rozszczelnienia to przy górnym mocowaniu (tym języku). Lub już stare, sparciałe uszczelki pod dekielkami - ale to w drugiej kolejności bym winił.

Zerknij na ten temat:
https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... 57&p=51254
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

lufa9999
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Hattersheim am Main
Postawił piwo: 3 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: lufa9999 » 20 paź 2019, o 14:05

Nie chce mi się z tym szarpać, jak już pisałem, były już rozbierane dwa razy przez mechanika, osuszane, i mechanik nie stwierdził uszkodzenia lampy. Jakiś czas potem było dobrze i znowu powtórka z rozrywki. Byłbym skłonny wymienić te reflektory na fabrycznie nowe tylko czy to rozwiąże problem?

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: sychie » 21 paź 2019, o 19:52

to zmień mechanika, i oddaj do firmy które się w tym specjalizuje... wysuszą Ci lampę pokleją i będzie spokój na lata... poza tym przeważnie nieszczelność jest mała... u mnie nie było widać nieszczelności przy tych mocowaniach ale proforma je uszczelniłem i przestały parować od ręki.
ale jak Cię stać na nową to jak najbardziej temat jeszcze łatwiejszy...

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8448
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: dokia » 21 paź 2019, o 20:05

lufa9999 pisze:
20 paź 2019, o 14:05
Nie chce mi się z tym szarpać, jak już pisałem, były już rozbierane dwa razy przez mechanika, osuszane, i mechanik nie stwierdził uszkodzenia lampy. Jakiś czas potem było dobrze i znowu powtórka z rozrywki. Byłbym skłonny wymienić te reflektory na fabrycznie nowe tylko czy to rozwiąże problem?
Rozwiąże :D
Miałam tak samo w poprzednim aucie, też parowała lampa, też czyścili, ozonowali, uszczelniali i nic. Gorzej, że to była lampa wsteczna i to co miało mi drogę przy cofaniu oświetlać ciągle było mokre, nawet woda tam stała czasem, bo aż tak się skraplało. Już żałowałam kolejnych 50zł na rozbieranie, suszenie itp i kazałam zamówić nową z ASO. Przyszła, wymienili, fakturę wrzuciłam w koszty, a ten klosz stary zabrałam, wysuszyłam na kaloryferze i na allegro od 1zł BCM wystawiłam i w efekcie to ta wymiana kosztowała mnie 150zł, bo bardzo dobrze zeszła z aukcji ta stara (nie wiem po co to komu było :P ale nie mój problem ), lampa wszak była oryginalna i poleciała w kartonie od drugiej oryginalnej więc bezpiecznie zapakowana. Uważam, że to najlepsza opcja, tj kupić nową, a starą dać na aukcję :P
Radio 357 :)

dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: dziewon1 » 23 paź 2019, o 20:27

Przedni klosz bixenon skrętny nie jest szczelny , posiada cztery odpowietrzniki . Mija dwa miesiące od regeneracji tzn. zdemontowalem oba klosze, , uszczelniłem elastycznym silikonem wokół łączenia klosza z obudową , udrożniłem odpowietrzniki i narazie (odpukać) suchutko .

Robakkk
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Robakkk » 24 paź 2019, o 06:50

U mnie mimo przeglądu szczelności i klejenia lewy bixenon w dalszym ciągu łapie wilgoć i robi się to uciążliwe- obawiam się o uszkodzenie środka.

koksiarski
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2018, o 10:23
Auto: Insignia 2.0 163km
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Będzin

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: koksiarski » 13 lis 2019, o 13:23

odpowietrzniki przednich lamp się jakoś rozbiera?

kosma
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2019, o 10:37
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: brodnica
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: kosma » 21 sty 2020, o 00:26

Witam

U mnie jedna lampa parowała. Kupiłem auto używane, nie zauważyłem "wady" bo była ładna pogoda :) a auto w salonie.
Kilka wieczorów sprawdzałem podglądałem uszczelki od dekielków, wyjąłem odpowietrzniki ale nic to nie dawało. Oczywiście wysuszenie pomogło do następnej "myjki automatycznej".

W moim przypadku uszczelka górna między bezbarwną obudową klosza a czarnym plaskiem montażowym (słabo widoczna a jednak jest) była już "nieperfekcyjna"

Zabezpieczyłem taśmami i uszczelniłem łączenie takim specyfikiem : sporo zabawy aby perfekcyjnie okleić.

https://www.ceneo.pl/59108794

Dziś po dokładnym myciu auta, okazało się że trafiłem :) i na tą chwilę brak śladów wilgoci, brak kropel, brak pary.
Po zaklejeniu szczeliny reflektora podczas mycia woda spływa idealnie nie zatrzymuje się nigdzie.

Kamila4747
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2020, o 22:11
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Piecowice
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Kamila4747 » 30 cze 2020, o 18:50

Cześć wszystkim!
Niestety ja również borykam się z takim samym problemem. Pęknięcia nie udało mi się zlokalizować a wody w reflektorze po każdej ulewie jest coraz więcej. Raz nawet wywaliło mi na czerwono AFS na desce. Potrzebuję namiaru na kogoś kto się na tym zna we Wrocławiu. Polecacie kogoś?

Awatar użytkownika
Robson_GDN
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 20:28
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Robson_GDN » 10 wrz 2020, o 12:08

Cześć, Mnie też dopadł zalany reflektor od strony kierowcy (wraz z przetwornicą). Dziś dostałem nowy reflektor HELLA i mam zastrzeżenia co do uszczelnienia na łączeniu klosza z obudową. W kilku miejscach uszczelka położona jest nierównomiernie a w 1 miejscu się zapada w kierunku obudowy reflektora i to mnie najbardziej niepokoi. Napisałem do sprzedawcy czy to podlega pod wymianę. Czym to ewentualnie najlepiej uszczelnić? Widziałem, że ktoś pisał o silikonie technicznym. Na necie widziałem też silikon pływający od K2. Macie jakieś sprawdzone środki?
Dziękuję
Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”