--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opinia o ogłoszeniu

Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mnieteczek » 16 sie 2019, o 13:36

No prawie

Wysłane z Galaxy S9


Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: as pik » 16 sie 2019, o 14:18

mateuszmateusz pisze:
16 sie 2019, o 09:51
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... 5c207f8df4

a co sądzicie o aucie z ogłoszenia powyżej ?

napęd na przód, bez ksenonów, bez FlexRide, komis - bardzo dobrze oceniany czytając opinie
Generalnie fajna aczkolwiek... bez przeciwmgielnych ? Hmmm Zderzak z przodu nie pokropkowany...
Felga tylko 17nastka... Rzadko spotyka się taki zestaw.
VIN podstawa .
Dropx pisze:
16 sie 2019, o 11:16
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... BtFZ8.html

Ktoś może oglądał ten model. Cos powiecie na temat tego auta?
Tak jak wyżej... Pewnie firmówka której nie opłaca się brać na stan.

Dropx
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2019, o 07:12
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wasilków

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Dropx » 16 sie 2019, o 17:29

Panowie to nie jest jedną z najtańszych Insigni. To lepiej odpuścić? A co powiecie w automacie z polskiego salonu?

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: norbi333 » 16 sie 2019, o 17:38

Zastanów się czy Ty kupując auto za 100 tys po 4 latach sprzedaż je za 35 tyś? Bo pewnie więcej nie kosztowało handlarza.
Czy lepiej to kwestia stanu technicznego.Ale na pewno łatwiejsze do zweryfikowania

Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: as pik » 16 sie 2019, o 20:47

Tak jak napisał Norbert, albo kupujesz promocję i wiesz co masz do zrobienia albo dajesz więcej i szukasz pewniaka.
Cudów nie ma.

Dropx
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2019, o 07:12
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wasilków

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Dropx » 16 sie 2019, o 21:03

Wiadomo że jak kupię z komisu to będę musiał zrobić kilka rzeczy. Chodzi bardziej o przebieg, Opla da się w miarę sprawdzić ?

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Bartol » 16 sie 2019, o 21:34

Na pierwszym miejscu postawiłbym na bezwypadkową historię, a nie przebieg.
Z komisu czy nie, dodatkowe wydatki należy uwzględnić.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, o 06:31 przez Bartol, łącznie zmieniany 1 raz.

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Buluś » 16 sie 2019, o 22:55

daruj sobie gniezno to jedna wielka klepanina i złomowisko, terminy do blacharza po 2-3 miesiące, elektryk od porządkowania przebiegów ma zastawioną całą ulicę przed domem na okrągło, zdjęcia zawsze retuszowane, nawet felgi często są malowane w photoshopie... w komisie w pl nie ma co szukać aut.. wystarczy przejechać się kilka razy A2 od granicy do warszawy i pooglądać jakie auta jeżdżą na lorach bite, spalone ale zajechane
Posiadam części do Insigni, wykonuje dokładanie wyposażenia: grzane fotele, lusterka składane itp

Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu

Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: as pik » 17 sie 2019, o 07:54

Dropx pisze:
16 sie 2019, o 21:03
Wiadomo że jak kupię z komisu to będę musiał zrobić kilka rzeczy. Chodzi bardziej o przebieg, Opla da się w miarę sprawdzić ?
Auto na 90% miało coś uszkodzone - jak nie karoserię to po prostu wady mechaniczne.
Grunt to aby nie było zespawane z dwóch i naprawa była w miarę dobrze zrobiona.
Elementy nośne nas interesują. Mierzenie błotników itp głupot nie ma sensu.
Jeśli z blachą wszystko jest ok to szukasz dalej w podzespołach.

Pamiętaj -3-4 letnia Insignia mogła by dalej śmiało śmigać po Niemczech gdyby była cacy...
Dobre auta zostają u nich....
Lepiej było by się wybrać do Niemieckiego autohałsu i kupić tam - Masz roczną gwarancję.

Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mnieteczek » 17 sie 2019, o 08:32

Dakładnie tak jak pisze @as pik ,z weryfikacją przebiegu może być ciężko ,póki auto było w leasingu/na gwarancji to przebieg można zweryfikować po historii serwisowej ,potem auto zazwyczaj jest serwisowane w niezależnych warsztatach i wpisów w oplu już brak ,ale nadal lata swoje kilometry ,wpisy są ewentualnie w książce serwisowej i tu jest miejsce do popisu dla handlarzy aby dać wymarzone auto z ulubionym przebiegiem klientowi,robią korektę w ECU dają nową książkę serwisową pierwszy przegląd w kraju z nowym przebiegiem i klient się cieszy ,zauważ że większość ofert handlarzy ma magiczny ulubiony przebieg Polaków +-150kkm niezależnie od rocznika.Niestety większość kupujących/szukających ma cały czas te same kryteria przy kupnie auta ,kupują oczami a w otomoto w wyszukiwarce zazwyczaj dają sortuj od najtańszych.Ja kupowałem swoją w 2017roku zaraz po zakończeniu leasingu z Niemiec prosto od pierwszego właściciela z pełną dokumentacją i przebiegiem 158kkm ,cena była też odpowiednia ,zapłaciłem 62tyś,gdzie u nas chodziły wtedy ok 50-52tyś.Aktualnie mam 190kkm i auto do sprzedania,nawet nie mi się komentować tego co ludzie mówią dzwoniąc/pisząc odnośnie przebiegu po prostu daję im linki do perełek z otomoto .

ps.@as pik po co jechać do NIemiec jak u nas lepsze i tańsze ;) :lol:

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Bartol » 17 sie 2019, o 09:53

Buluś pisze:
16 sie 2019, o 22:55
wystarczy przejechać się kilka razy A2 od granicy do warszawy i pooglądać jakie auta jeżdżą na lorach bite, spalone ale zajechane
Zawsze się przyglądam takim transportom, jedzie tego od groma na polskich lawetach. Mocno puknięty przód lub tył to standard, a cały bok ze słupkiem wgnieciony do kabiny też częsty widok. Niestety.

Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: as pik » 17 sie 2019, o 10:38

mnieteczek pisze:
17 sie 2019, o 08:32
Dakładnie tak jak pisze @as pik ,z weryfikacją przebiegu może być ciężko ,póki auto było w leasingu/na gwarancji to przebieg można zweryfikować po historii serwisowej ,potem auto zazwyczaj jest serwisowane w niezależnych warsztatach i wpisów w oplu już brak ,ale nadal lata swoje kilometry ,wpisy są ewentualnie w książce serwisowej i tu jest miejsce do popisu dla handlarzy aby dać wymarzone auto z ulubionym przebiegiem klientowi,robią korektę w ECU dają nową książkę serwisową pierwszy przegląd w kraju z nowym przebiegiem i klient się cieszy ,zauważ że większość ofert handlarzy ma magiczny ulubiony przebieg Polaków +-150kkm niezależnie od rocznika.Niestety większość kupujących/szukających ma cały czas te same kryteria przy kupnie auta ,kupują oczami a w otomoto w wyszukiwarce zazwyczaj dają sortuj od najtańszych.Ja kupowałem swoją w 2017roku zaraz po zakończeniu leasingu z Niemiec prosto od pierwszego właściciela z pełną dokumentacją i przebiegiem 158kkm ,cena była też odpowiednia ,zapłaciłem 62tyś,gdzie u nas chodziły wtedy ok 50-52tyś.Aktualnie mam 190kkm i auto do sprzedania,nawet nie mi się komentować tego co ludzie mówią dzwoniąc/pisząc odnośnie przebiegu po prostu daję im linki do perełek z otomoto .

ps.@as pik po co jechać do NIemiec jak u nas lepsze i tańsze ;) :lol:
No jasne, przecież Niemiec tylko te najlepsze do Polski puszcza po niższej cenie bo nas tak lubi :)

W Niemczech są lepsze fury, lepiej utrzymane zazwyczaj bardzo dobrze serwisowane... itp itd... Ale tam trzeba pojechać i kupić takie auto które jest 15-20% droższe niż w PL.

Pytanie za 100 pkt - Skoro u nas jest taniej to dlaczego nikt z zachodniej europy nie kupuje od nas aut ? ;)

Awatar użytkownika
Krzychu99
Użytkownik
Posty: 523
Rejestracja: 12 maja 2019, o 12:41
Auto: Kura
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Krzychu99 » 17 sie 2019, o 10:47

Czy ja wiem, znajomy targa auta z Niemiec. Większość w środku zaniedbana, Niemcy to okropne brudasy. Serwis wg zaleceń producenta czyli longlife i zmiany oleju co 30kkm. Do tego auto w fajnym stanie jest droższe niż w Polsce. Jedynie co ma sens to sprowadzić z Niemiec na własną rękę coś stosunkowo młodego i lekko uszkodzonego.

tachion
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2019, o 06:18
Auto: w planach
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Lipno

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: tachion » 17 sie 2019, o 14:08

Witam,
Ponieważ od kilku miesięcy szukam Insignię i mam juz dosyc jeżdzenia po Polsce i oglądania nie najlepszych egzemplarzy prosze Was o opinie dt. tego ogłoszenia oraz sprzedającego https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... BP7rJ.html
Auto krajowe z dość dużym przebiegiem, pewnie po leasingowe lub z wypożyczalni długoterminowych.
Warto się interesować? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach? W przyszłym tygodniu jadę do Bydgoszczy to bym podjechał go obejrzeć.

Ma on czarny dach (nie jest to panorama), były takie wersje, czy coś było kombinowane?

Zdobyłem Nr VIN WOLGS8EN7F1015608.

adek_1988
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2019, o 06:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2015
Miasto: Oława

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: adek_1988 » 18 sie 2019, o 09:03

Cześć jestem tu nowy planuje przesiadkę z audi a4 b6 na insignię jednak totalnie nie orientuje się w silnikach i awaryjności... jedynie to co wyczytałem stąd liczę na pomoc :)

To co na chwilę obecną znalazłem w miarę blisko mnie (150 km) i "ładnego" https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... CpIVS.html
Pytanie jak to widzicie ? Napisałem już do nich o numer VIN więc czekam na odpowiedź. Komis o dziwo w googlach na ponad 100 opini 4,9 więc rewelacja...

Czytając ciężko mi was wyczuć jaka jest cena rynkowa za takie auto... bo wiadomo wachlarz jest ogromny... ale w tym wyposażeniu i przebiegu można znaleźć i taniej więc wydaje mi się, że nie jest to jakaś "okazja" :)
mateuszmateusz pisze:
16 sie 2019, o 09:51
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... 5c207f8df4

a co sądzicie o aucie z ogłoszenia powyżej ?

napęd na przód, bez ksenonów, bez FlexRide, komis - bardzo dobrze oceniany czytając opinie
Coś może o nich się dowiedziałeś ? Bo ten sam komis co mnie interesuje :)

A może jest tu ktoś z Katowic z mega ilością czasu wolnego i chce się przejechać ?:P

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: norbi333 » 18 sie 2019, o 09:34

Brat u nich kilka dni temu kupił auto i na razie jeszcze nie narzeka. Z tym, że kupował 2016 rok i płacił dużo więcej niż ten egzemplarz:D
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, o 09:54 przez norbi333, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mnieteczek » 18 sie 2019, o 09:43

@adek_1988 myślę że samochód wart sprawdzenia ,cena adekwatna do przebiegu i wyposażenia które jest dość słabe ,a nawet bardzo słabe na plus skóra i nawi(do aktualizacji mapy i soft ok.800zł) ,ale klima manualna ???,co do silnika jeżeli nie zależy ci na dynamice to ok,ale weź pod uwagę że auto jest dość ciężkie i 140KM "po prostu jedzie" .Ogólnie jeżeli ci zależy to sprawdzić auto pod względem technicznym (podstawa podpiąć pod kompa) i blacharskim i brać jak ci pasuje.Nie wiem jaki masz budżet ,ale w tych pieniądzach dołożyłbym trochę i celował w lepiej wyposażoną 2014rok.Weź też pod uwagę tak zwany pakiet startowy typu olej,filtry,tarcze,klocki za chwilę opony zimowe.

Ps.W dziale sprzedam samochód jest moja do opchnięcia,porównaj sobie wyposażenie i zobaczysz o czym piszę ;)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, o 10:07 przez mnieteczek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mazmarcin » 18 sie 2019, o 09:53

Te auto nie ma zenonów :lol:

Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mnieteczek » 18 sie 2019, o 09:56

@mazmarcin stary jestem na zdjęciu widzę zaślepki :lol: to jeszcze gorzej zwykła bieda wersja ,już edytuję ;)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mazmarcin » 18 sie 2019, o 10:02

Nawet AC wycenia wedle wyposażenia, moja goła jest warta wedle ubezpieczyciela prawie 8 tysi mniej.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”