--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuZagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
-
seba969
Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Jak w temacie, chce założyć haczyki na zakupy ale nie wiem jak zdjąć zagłówki, prosze o pomoc
-
jaromat
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
tak samo jak we VC bodajze,na dole sa te czarne zaslepki gdzie wchodzi rurka z zaglowka do oparcia,jedna z nich ma przycisk
kolego haczyki
kolego haczyki
-
seba969
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Haczyki
skapnalem sie zaraz po wysłaniu
czujne oko 
Otóż nie tak samo jak v vc, w isi nie ma tych przycisków
Otóż nie tak samo jak v vc, w isi nie ma tych przycisków
-
seba969
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Dzieki
-- 7 sty 2015, o 21:05 --
Dobra ogarnąlem to co chcialem z tymi zagłówkami a mianowicie założenie haczyków na zakupy
Nie było wcale ciezko wiec kazdy tez da rade gdy bedzie chcial je wyjąc
-- 7 sty 2015, o 21:05 --
Dobra ogarnąlem to co chcialem z tymi zagłówkami a mianowicie założenie haczyków na zakupy
Nie było wcale ciezko wiec kazdy tez da rade gdy bedzie chcial je wyjąc
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Instrukcja wyjmowania zagłówków siedzeń
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Witam mam pytanie może ktoś wie jak się do tego dobrać i rozebrać mam tak tylko od strony kierowcy . Pasażera jest ok.




Moja czarna
-
Marek79
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:36
- Auto: insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Bielsko-Biała
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Rozepnij z tyłu poszycie oparcia i zobacz czy mechanizm do wysuwania zagłówka się nie zablokował. To są zagłówki aktywne i podczas uderzenia z tyłu dolną częścią pleców naciskamy na ten mechanizm i poprzez linkę zagłówek się wysuwa chroniąc głowę. Ale dziwne że Ci się sam rozszedł.
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Dzięki już znalazłem...
Miałem tak już jak kupiłem samochód ale dziś miałem chwilę wolnego czasu i się za to zabrałem...
Jeden plastik się zablokował już jest ok... ten z prawej na dole..

Dzięki
Miałem tak już jak kupiłem samochód ale dziś miałem chwilę wolnego czasu i się za to zabrałem...
Jeden plastik się zablokował już jest ok... ten z prawej na dole..

Dzięki
Moja czarna
- M i S i E k
- Nowicjusz
- Posty: 38
- Rejestracja: 25 wrz 2017, o 11:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: TELFORD
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Czy dużo roboty jest przy tym poszyciu? Jakieś instrukcje? Mam ten sam problem a w dodatku córa wrzuciła bryloczek do zagłówka 
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Poszycie jest na wcisk takie palstikowe zaczepy. Gdzieś miałem filmik na youtub jak to rozebrać.
Tu jest demontaż zagłówków ale proces ten sam.
Tu jest demontaż zagłówków ale proces ten sam.
Moja czarna
- M i S i E k
- Nowicjusz
- Posty: 38
- Rejestracja: 25 wrz 2017, o 11:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: TELFORD
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Super
udało się naprawić i wyjąć bryloczek z zagłówka ale to nie koniec. Podczas wsiadania do auta ciężarem ciała otwieram go ponownie i nie wraca do poprzedniego stanu
jestem za ciężki czy co?
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
udało się naprawić i wyjąć bryloczek z zagłówka ale to nie koniec. Podczas wsiadania do auta ciężarem ciała otwieram go ponownie i nie wraca do poprzedniego stanu
jestem za ciężki czy co? Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
No tak to działa że pod naciskiem zagłówek się otwiera coś Ci się zacina. U mnie po odblokowaniu już jest ok.
Moja czarna
- M i S i E k
- Nowicjusz
- Posty: 38
- Rejestracja: 25 wrz 2017, o 11:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: TELFORD
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Znalazłem przyczynę... Pionowy pręt (żółty) od stelaża pleców wypadł z zapięcia głównego stelaża. Oparcie się zapada i przytrzymuje mechanizm aktywnego zagłówka.
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
- Puszczyk
- Forumowicz
- Posty: 72
- Rejestracja: 10 lip 2018, o 13:33
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Poznań
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Również mam problem z aktywnym zagłówkiem, muszę go zdemontować, ale nie potrafię wypiąć poszycia oparcia a nie chcę uszkodzić niczego. Szukałem na joutube jakiegoś instruktażu ale nie udało mi się. Może ktoś z Was wypinał już poszycie oparcia i ma taką wiedzę to proszę o dokładniejszą informację. Ja po prostu nie wiem od jakiego miejsca zacząć wypinanie. Moje auto to rocznik 2014. Z góry dziękuję za podpowiedz.szymek1976 pisze: ↑1 sie 2019, o 08:07Poszycie jest na wcisk takie palstikowe zaczepy. Gdzieś miałem filmik na youtub jak to rozebrać.
Tu jest demontaż zagłówków ale proces ten sam.
- M i S i E k
- Nowicjusz
- Posty: 38
- Rejestracja: 25 wrz 2017, o 11:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: TELFORD
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Poszycie łatwo się wypina. Nie ma opcji urwania czegokolwiek. Pierwszy raz zrobiłem to bez najmniejszego problemu.
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
- Puszczyk
- Forumowicz
- Posty: 72
- Rejestracja: 10 lip 2018, o 13:33
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Poznań
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Przepraszam Cię Misiek, ale ja nie pytam czy trudno, czy łatwo ale jak? Od czego zacząć? Jeżeli masz tą wiedzę to podpowiedz proszę. Wszystko jest łatwe, jak się wie jak. Pozdrawiam MS
- M i S i E k
- Nowicjusz
- Posty: 38
- Rejestracja: 25 wrz 2017, o 11:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: TELFORD
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Myślę że na filmie powyżej co już pewnie oglądałeś nie da się lepiej wytłumaczyć. Jest pięknie pokazane jak zaczyna rozbierać poszycie. Uwierz mi ze niczego nie zepsujesz.
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NOTE 9 przy użyciu Tapatalka
-
Aro86
- Nowicjusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 31 paź 2024, o 23:08
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bieruń
Re: Zagłówki siedzeń - demontaż, jak wyjąć
Witam podepne się pod temat. Kupiłem insygnie w której poprzedni właściciel zmienił poszycia foteli na skórzane oprócz zagłówków. Moje pytanie to czy można rozdzielić zagłówek przedni bez rozbierania? Składa się on z dwóch części czyli jest to ten aktywny zagłówek, myślę kupić używkę i przełożyć tylko tą przednia część bez wyciągania, z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
EDIT.
Wymieniłem całe zagłówki więc temat załatwiony.
EDIT.
Wymieniłem całe zagłówki więc temat załatwiony.

