--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Niskie ciśnienie oleju

BartoszOpel
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2019, o 19:35
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chełmno
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: BartoszOpel » 8 cze 2019, o 16:07

U mnie bardzo podobna sytuacja. Samochód podczas wypalania dpfa na luzie toczył się do świateł i nagle bah komunikat o niskim ciśnieniu oleju. Auto odpaliłem kominukatu nie ma. Dojechałem do celu, wróciłem do domu i do mechanika na wymianę uszczelki smoka. Okazało się że uszczelka niedawno robiona bo świeża(auto kupiłem 3msc temu) Założył nową sprawdza ciśnienie i na rozgrzanym wahalo się między 0 a 1. Wziął się za pompę oleju, była trochę zużyta kazał zamówić nową a miedzy czasie sprawdził panewki i jedna niestety zatarta. Jest możliwość że kupiłem auto zatarte bez osiowania, bez szlifowania wału a zostala tylko wymienieniona panewka?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: mazmarcin » 8 cze 2019, o 16:09

A co Ci ma mechanik sprawdzić pisze w postach wyżej.

BartoszOpel
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2019, o 19:35
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chełmno
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: BartoszOpel » 8 cze 2019, o 16:17

W mojej sytuacji mechanik powiedział że remont silnika. Osiowanie, nowe panewki. Koszt oscyluje w granicach 3,5 4tyś.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: coolmobil » 9 cze 2019, o 07:26

wysoky pisze:Obawiam się że to niemożliwe. Ale w każdym razie dzięki wielkie za pomoc
Niestety nie wyglada to optymistycznie.
Trzeba otworzyć dół silnika i sprawdzić co dokładnie się wydarzyło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kazik
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 1 cze 2019, o 10:29
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2019
Miasto: Malbork
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: Kazik » 9 cze 2019, o 09:01

Ja właśnie wymieniam silnik. Obróciła się panewka główna. Bloku nawet nie chcieli osiowac ani robić szlifu wału, tylko nowe. Oglądałem 7 silników z czego 3 kupiłem każdy rozbieralem i tylko 1 może się do czegoś nadać. Ja zdecydowałem się na wymianę bloku z A20DTJ na z19dth

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: coolmobil » 9 cze 2019, o 10:17

Widzę ze ponownie jak rok temu wysyp zatartych silników w czerwcu.
Zrobiło się ciepło i oleje w silnikach na granicy zatarcia już nie dają rady go chronić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BartoszOpel
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2019, o 19:35
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chełmno
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: BartoszOpel » 9 cze 2019, o 14:06

U mnie olej był wymieniany w marcu tego roku. Mechanik powiedział że prawdopodobnie poprzednik go przytarł i sprzedał uprzdnio wymieniając filtry, panewki i olej na świeży. Jest takie coś możliwe?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: coolmobil » 9 cze 2019, o 14:14

Teoretycznie możliwe choc raczej bym obstawiał ze przyszła pora na ten silnik, może miał problem ze słynna uszczelka a co za tym idzie mogła dostać po D pompa oleju i nie było dobrego smarowania a w konsekwencji przy wysokiej temp na zewnątrz i mocniejszym bucie było słabe smarowanie i zatarłeś silnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: pjoter1 » 10 cze 2019, o 07:18

@BartoszOpel, @Kazik, @wysoky - jaki przebieg w momencie wystąpienia awarii?

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: wysoky » 10 cze 2019, o 08:31

pjoter1 pisze:
10 cze 2019, o 07:18
edit
U mnie 260 tyś. z tego co sie orientuje to sprzedający nie zaglądał do tej uszczelki smoka, wiec najprawdopodobniej nie była ona wymieniana. Czytając posty widze ze wiele osób miało ten problem tylko mnie najbardziej martwia te dziwne odgłosy w silniku w momencie wystąpieania usterki. w zasadzie najpierw zaczął chrobotać i tracić moc, a chwile pózniej komunikat o niskim ciśnieniu oleju. Ale jak zjechałem (od razu) z autostrady na szczęście awaria miała miejsce przed samym zjazdem na parking zgasiłem go poczekałem chwile, odpaliłem to komunikatu nie było na wyświetlaczu, ale chrobotanie było słychać tak jakby w lewej części silnika.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2019, o 10:58 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

BartoszOpel
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2019, o 19:35
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chełmno
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: BartoszOpel » 10 cze 2019, o 15:07

U mnie 247tyś przebiegu.
Kolega powyżej już wie co się stało czy jeszcze nikt nie zdiagnozował?

pawel20121993
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2019, o 23:14
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Głogów

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: pawel20121993 » 10 cze 2019, o 18:19

Panowie ja opiszę swój problem. Bo też nie do końca wiem co z tym fantem zrobić. Auto mam od 2 lat i od razu po zakupie wymienilem uszczelkę smoka. Ale ostatnio podczas rozruchu auta (po dłuższym postoju) wyskakiwal sporadycznie (z 2 razy) komunikat o niskim ciśnieniu. Silnik zgasilem i przy drugim odpaleniu oraz podczas jazdy nigdy się nie włączyło. Postawiłem auto do mechanika na wymianę uszczelki myślałem że może już stwardniala. Ale mechanik wymienił uszczelkę (stara była miekka) odebrałem auto postalo noc i pyk niskie ciśnienie oleju.... zgasilem zostawiłem na noc następnego dnia rano znów to samo. Idę sprawdzić poziom oleju, i nie moge wyciągnąć bagnetu mechanik nie wyciągnął go podczas zakładania miski i gdzieś go przycisnal. I pytanie czy bagnet mógł gdzieś się zawinąć tak żeby odgiac uszczelkę i dlatego przy każdym pierwszym rozruchu wywala komunikat czy źle założył uszczelkę A bagnet zawinal się gdzieś indziej. Jakies wskazówki co dalej zrobić? Bo w czwartek wraca do mechanika na poprawke. Oczywiście auto uziemione na parkingu A do mechanika na holu pojedzie bo nie wiadomo co tam jest
(Do tej pory wszystko robił dobrze i wydawał się rozgarniety)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: Rooff_ » 10 cze 2019, o 19:05

Po drugim rozruchu nie bedzie komunikatu, bo przez tą chwilę pierwszego rozruchu i krótkiej pracy, pompa już zdążyła na tyle pociągnąc oleju i nabić ciśnienia (nawet niedużego) i później czujnik już nie "czuje" braku ciśnienia.
Ale nie jest wykluczone, że przez czas odpalania i chwilę po, silnik nie pracuje z wystarczającym smarowaniem.

Czy bagnet mógł spowodować nieszczelność na uszczelce - moim zdaniem nie. Ja bym się zastanowił nad przyczyną, dlaczego i/lub z jakiego powodu olej ma możliwość spłynięcia do miski po dłuższym postoju? Gdzieś coś może nie trzyma ciśnienia i grawitacja robi swoje?

A samo zablokowanie bagnetu przy takiej wymianie nie jest niczym nowym - czytałem o tym kilka razy ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

gpawel

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: gpawel » 10 cze 2019, o 19:34

Najlepszy sposób to sprawdzenie faktycznego ciśnienia manometrem.
Ja temat przerabiałem w styczniu od razu po kupnie. Przyszły mrozy i bach... niskie ciśnienie oleju. Od razu do mechanika na wymianę, kontrolę panewek. U mnie uszczelka faktycznie była już twarda. Ale myślę, że wpływ na to miała też dosyć dawna wymiana oleju, właśnie smok.

Przy wymianie smoka zalecają też kontrolę mocowania (samych śrub) na pompie olejowej. Wiele głosów jest tego typu, że także to jest przyczyną awarii w Insigni.

pawel20121993
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2019, o 23:14
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Głogów

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: pawel20121993 » 10 cze 2019, o 20:06

Pogrzebalem po znajomych i znalazł się numer do kierownika autoryzowanego serwisu opla w mojej okolicy. Przedstawiłem mu sprawę dokładnie i pierwsze co jeżeli nawet wszystko jest sprawne nie wyskakuje komunikat i nagle zacznie się pojawiać może być to spowodowane tym że był zalany olej bez specyfikacji opla dexos 2 i zwyczajnie jest już zużyty. Tak jak kolego pisałeś że nie wydaje Ci się to mówił że mieli już parę przypadków że klient byl na wymianie smoka i wyskakiwał komunikat przyjechał do nich i po zrzuceniu miski na oringu smoka byl odgnieciony bagnet i na nowo nowa uszczelka składanie i jest wszystko okej, powiem mechaników żeby od razu obejrzał panewki i sprawdził jak ma czym ciśnienie oleju. Jeżeli nie to dostałem już namiary na pracownika tamtego serwisu który w nim pracuje już kolo 10 lat i robi ople prywatnie. Bo po takim numerze śmiem wątpić czy chce dalej działać coś z tamtym mechanikiem

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: Rooff_ » 10 cze 2019, o 20:54

Ręki sobie nie dam uciąć, że na 100% to nie wina bagnetu, bo nie ściągałm sam miski. Przekonasz się jak zobaczą co jest teraz przyczyną u Ciebie.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: mazmarcin » 10 cze 2019, o 21:09

Ja tylko dodam że niestety udało mi się zobaczyć w aucie na spocie Zmień olej czy jakoś tak czyli albo przebieg albo rok minął. Też tak widać się wożą Insigniami :oops:

Kazik
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 1 cze 2019, o 10:29
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2019
Miasto: Malbork
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: Kazik » 10 cze 2019, o 22:37

Ja mam 220 tys. Uszczelka wymieniana kilkukrotnie, insignia u mnie prawie od nowego. Dziś znalazłem pęknięcie na smoku oleju tzn. W miejscu gdzie jest mocowanie do miski jest ewidentnie źle połączone ze sobą 2 elementy smoka. Jutro dodam zdjęcie. Twierdzę że to było przyczyną.

gpawel

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: gpawel » 11 cze 2019, o 06:17

Czyli wadliwa uszczelka... Niejedne są opinie żeby do Insignii montować uszczelkę smoka od Fiata (poprawioną z wypustkami).

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: wysoky » 11 cze 2019, o 06:33

BartoszOpel pisze:
10 cze 2019, o 15:07
U mnie 247tyś przebiegu.
Kolega powyżej już wie co się stało czy jeszcze nikt nie zdiagnozował?
Nie jeszcze nie mam diagnozy bo mechanik dopiero dzisiaj do niego zajrzy. Jak juz coś ustali to dam znac.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”