--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Bóle mięśni

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
piston

Bóle mięśni

Post autor: piston » 12 maja 2019, o 09:42

Witam,od dosc dlugiego czasu towarzysza mi bole stawow,miesni,kosci podczas cwiczen,ciezko to wytlumaczyc, czy macie jakieś swoje sposoby na regenerację?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: Rooff_ » 12 maja 2019, o 10:23

Zmiana diety? A może zbyt małe nawadnianie się (w przypadku ćwiczeń nie może to być tylko sama woda)?
Zrób badania krwi, może tam będzie widać przyczynę.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Bóle mięśni

Post autor: dokia » 12 maja 2019, o 11:06

Magnez+witamina b6. Potrójna dawka dzienna skoro ćwiczysz. Woda mineralna a nie źródlana. Więcej warzyw i owoców bo i sezon ku temu.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: IBZI » 12 maja 2019, o 11:43

Podstawa to badania i dobra suplementacja.
Nie życzę, ale ostatnio trafia się sporo przypadków boreliozy, a objawy są zbliżone do Twoich.

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: xul » 12 maja 2019, o 11:50

Jako, że forum samochodowe: kto nie smaruje, ten nie jedzie. Może brakuje płynu "smarującego" w torebkach stawowych?
Przyczyną trudnych do wytłumaczenia bólów może być promieniowanie od kręgosłupa (przepuklina, dyskopatia, kręgozmyk, ...) i może się to przejawiać bólem ciągłym ale i takim, który naglę się pojawia i równie nagle znika w różnych częściach ciała + drętwienie (w zależności od wystąpienia ucisku na nerw).
Bez badań (rezonans, krwi, ...) i specjalistycznej wiedzy ciężko coś powiedzieć, a lecząc się na własną rękę można sobie zaszkodzić.

Awatar użytkownika
Jo17
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 16 maja 2018, o 18:15
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2019
Miasto: UK, Konin, Toruń
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: Jo17 » 12 maja 2019, o 12:39

Piston, tylko podczas ćwiczeń?

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: angel_dark666 » 13 maja 2019, o 18:40

Jak siłownia i bóle to czas na przerwę lub terning typu dead load. Mi pomaga 2,3 tyg takiego treningu.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
ZicO
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2018, o 10:20
Auto: Insignia Biturbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwo: 1 raz

Re: Bóle mięśni

Post autor: ZicO » 15 maja 2019, o 11:44

Nie wiem jak długo trenujesz ale zrób sobie przerwę, czasem 1 tydzień przerwy potrafi poprawić wyniki.
Rozgrzewaj się dokładnie przed każdym treningiem, może dodatkowo potrzebujesz rozciągania.
Ostatnio wszędzie piszą o badaniach amerykańskich naukowców, że bcaa nie działa ale w moim wypadku połączenie bcaa + glutamina działa bardzo dobrze.
Mogę tak jak dzisiaj być 3 dniach treningu pod rząd na ujemnym bilansie i mniej mnie wszystko boli, szybciej się regeneruję.
Podstawa to dobrze zbilansowane jedzenie, bo nawet ferrari nie pojedzie na słabym paliwie.

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: angel_dark666 » 15 maja 2019, o 13:53

Czytałem też o tym. Te wszystkie badania są w większości poparte wypowiedziami kulturystów którzy tylko tyle mają do roboty :-)
Normalny człowiek pracuje, często fizycznie i potem 2h treningu na siłowni.
Mi też bcca i glutamina pomaga w regeneracji, ja mam do tego jeszcze HMB, i kwasy omega i zma, 4 dni pracy fizycznej, 4 treningi siłowe 2h i nadal czuje się pełen energii.
Odpowiednia zbilansowana, zdrowa dieta, dobra suplementacja, odpowiednia ilość odpoczynku, dobrze dobrany trening i można jechać latami bez problemów :-D

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
ZicO
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2018, o 10:20
Auto: Insignia Biturbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwo: 1 raz

Re: Bóle mięśni

Post autor: ZicO » 15 maja 2019, o 13:58

Przerabiałem "kilka" suplementów różnych firm i HMB sobie odpuść to ewidentnie nie działa.
Z działających to kreatyna polecam jabłczan, wspomniane BCAA no i białko jako uzupełnienie ewentualnych braków w diecie.
W okresie zimowym lub redukcyjnym witaminy + Jakieś Omega - reszta kasy w miskę.

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: angel_dark666 » 15 maja 2019, o 17:55

Dla mnie HMB to najlepsze źródło wapnia, popatrz co w składzie ma. Przy mojej pracy, intensywności treningów i kiepskim śnie to muszę się wspomagać jak najbardziej bo potem mam zombie mode :-D

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 895
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: lcr » 15 maja 2019, o 21:36

Zrób pierw badania krwi. Hormony, estro, prolaktyna. Jak Twoje samopoczucie na codzień?
Technika wykonywania ćwiczeń? Nie wiem na jakim jesteś etapie. Może nadwaga? Jak Twoje jedzenie? Dbasz o jego jakość? Plan treningowy? Progresujesz? Może pora na porządnego trenera, wizyta u fizjo?
Jestem przerażony jak czytam te komentarze szamanów wyżej.. bcaa działa? Tylko w połączeniu z pozostałymi aminokwasami. Samo bcaa nie daje nic. Jabłczan kreatyny?;D masakra... marketing. Sprawdźcie po prostu profesjonalne badania niezależnych laboratoriów. Następnym razem kupcie zwykły mono, szkoda kasy. Zresztą, najlepiej zrobić badania krwi i wszystko będzie jasne, jakie macie przyrosty po jabłczanie;D



Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


popik6
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2019, o 13:49
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bełchatów

Re: Bóle mięśni

Post autor: popik6 » 16 maja 2019, o 22:28

Mi ból mięśni kojarzy się z boleriozą. Zastanów się czy kiedyś nie mialeś kleszcza? Ja mialem i wiem co to znaczy

Awatar użytkownika
ZicO
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2018, o 10:20
Auto: Insignia Biturbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwo: 1 raz

Re: Bóle mięśni

Post autor: ZicO » 17 maja 2019, o 09:42

lcr pisze:
15 maja 2019, o 21:36

Jestem przerażony jak czytam te komentarze szamanów wyżej.. bcaa działa? Tylko w połączeniu z pozostałymi aminokwasami. Samo bcaa nie daje nic. Jabłczan kreatyny?;D masakra... marketing. Sprawdźcie po prostu profesjonalne badania niezależnych laboratoriów. Następnym razem kupcie zwykły mono, szkoda kasy. Zresztą, najlepiej zrobić badania krwi i wszystko będzie jasne, jakie macie przyrosty po jabłczanie;D
Dlaczego oceniasz innych swoją miarą ? skąd wiesz jak zachowuje się mój organizm jaki mam staż i jak działają na mnie suplementy danej firmy ?
Tak BCAA na mnie działa, tak robiłem porównanie zwykłe mono vs jabłczan i to drugie działa na mnie lepiej, różnica w cenie na opakowaniu 500g to 9 zł.
Tak robię progres stosując jabłczan kreatyny, przy odpowiednio zbilansowanej diecie z nadwyżką kaloryczną w połączeniu z progresywnym treningiem zwiększam wagę oraz siłę.
'Po raz kolejny tak uważam, że kreatyna ogólnie to bardzo dobry środek pozwalający przełamać stagnację

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: angel_dark666 » 18 maja 2019, o 10:43

Panowie, każdy jest inny i potrzebuje czegoś innego. Nie ma co się spierać, każdy wie sam najlepiej, jaką dieta, trening, suplementy potrzebuje jego organizm. Wszystko jest uzależnione od trybu życia, zdrowia, możliwości.
Ja np wogole nie stosuje żadnej kreatyny bo nie lubię i wszystko jest okej :-)

Icr koksujesz co? :-D

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 895
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Bóle mięśni

Post autor: lcr » 18 maja 2019, o 16:20

Ja się z nikim nie spieram. Po prostu wiem co mówią badania i tyle.
@Zico skoro BCAA na Ciebie działa, a po jabłczanie masz takie świetne przyrosty w porównaniu do mono to nic tylko się cieszyć :)))
Masakra.

@angel dobre parę lat, kiedy idziemy na trening?;D


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”