--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Modyfikacje mechaniczne i wizualne, detailing i kosmetyka
ODPOWIEDZ
Zaus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2019, o 13:09
Auto: Insignia GS
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 3 razy

Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Post autor: Zaus » 13 mar 2019, o 17:59

Hej,

Macie jakieś patenty na zabezpieczenie tych świecących plastików fortepianowych na konsoli środkowej? U mnie już jest sporo rysek, które mnie denerwują i nie wiem jak się ich pozbyć i jak się zabezpieczyć przed kolejnymi. Myślę o oblepieniu tego folią bezbarwną taką jak na ekrany albo jak na lampy. Co myślicie?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Post autor: Rooff_ » 13 mar 2019, o 18:33

Mnie to strasznie wk...ło bo się świeciło i odbijało oraz było podrapane, więc okleiłem to folią. Efekt jest jak dla mnie bardzo fajny :)
viewtopic.php?p=141460#p141460
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Zaus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2019, o 13:09
Auto: Insignia GS
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 3 razy

Re: Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Post autor: Zaus » 1 kwie 2019, o 09:20

Zamówiłem folię na ali (czarne szczotkowane alu), będę próbował. Mam nadzieję, że uda się bez demontażu elementów. Dodatkowo też progi chcę okleić, tylko zastanawiam się jak to zrobić, bo mam oryginalne nakładki chromowane i nie wiem czy je też okleić, czy wyciąć po dopasowaniu otwór i zdjąć z nich folię, czy może próbować je zdemontować przed klejeniem.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Post autor: Rooff_ » 1 kwie 2019, o 14:40

Co do fortepianowych dekorów to nie polecam bez ściągania. Szczególnie folią z ali. Będzie gruba i jak nie zawiniesz jej dobrze za brzeg, to Ci wstanie i będzie sterczeć. Jak nie teraz to za chwilę jak się zrobi ciepło.

Nakładek u siebie nie ruszałem, więc nie doradzę ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Post autor: Alex » 1 kwie 2019, o 16:39

Niestety te plastikowe dekory są wykonane z bardzo kiepskiego materiału, który rysuje się od patrzenia. Próba spolerowania tego na stole, zakończyła się przepaleniem elementu. Także albo oklejanie porządną folią - nie chińską z ali, albo lakierowanie na nowo i zabezpieczenie bezbarwną folią. Moje dekory okleiłem dawno t emu folią 3M i trzyma się do teraz bez żadnych odbarwień czy kurczenia się pod wpływem zmian temperatur. Im lepsza jakościowo folia, tym przyjemniejsza z nią praca. Bez demontażu dekorów się nie obejdzie bo są to zbyt drobne elementy aby je w taki sposób kleić.
Aktualnie, przy nowym aucie również mam jedno newralgiczne zewnętrzne miejsce, które zamierzam okleić folią przeźroczystą 3M Scotchgard Pro Series.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
rlego
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2015, o 07:40
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Cieszyn

Re: Zabezpieczenie konsoli (fortepian)

Post autor: rlego » 15 cze 2023, o 08:19

ja swoje okleiłem imitacją carbonu, pierwsze podejście bez większego spinania a wyszło tak, że zostaje, fajnie pasuje po fabrycznych wstawek. Folia 3M z jakiś moich zapasów. Mam tylko problem z demontażem suwanej przedniej cześci (schowek na kubki). Jakieś sugestie?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning i auto detailing”