--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zapach spalin w kabinie

Benek
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2016, o 17:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: Benek » 17 lip 2017, o 23:12

Ja nie czuję, ale dolewam 2T do paliwa. U mnie odpowiedzialny za dymek i spaliny był wtrysk. Wymieniłem tylko jeden i od 7 tys. km nic się nie dzieje na wydechu.

Lkocurek

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: Lkocurek » 1 gru 2017, o 23:34

u mnie winowajca to najprawdopodobniej pompa wysokiego cisnienia,
jest wilgotna z ropy

Awatar użytkownika
RadON85
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 27 lip 2016, o 23:12
Auto: Insignia ST 4x4
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: RadON85 » 27 mar 2018, o 09:39

Mi tez śmierdzi spalinami w kabinie. Wydech sprawdzony, po dłuższej jeździe jak stanę na światłach to widać ze dymek/para uchodzą spod maski od strony kierowcy. W czasie jazdy komora silnika jest przedmuchiwania a na postoju spaliny się w niej kumulują i zaciąga je do kabiny. Połączenia przy turbinie szczelne. Wypalania dpf przebiegają prawidłowo i spalanie tez w normie. Zna ktoś dociekliwego mechanika we Wrocławiu a nie wymieniacza/naciągacza?

milus691

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: milus691 » 6 wrz 2018, o 20:32

Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem nieprzyjemnego zapachu (spalonego oleju) podczas jazdy nie czuć nic, smród pojawia się na postoju (np. Postoj na światłach). Nie widać żadnych wycieków, poziom oleju się nie zmienia-oleju nie ubywa(silnik nie bierze). Miał ktoś podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić ?

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: wassermann » 6 wrz 2018, o 20:43

Nie rozlał ktoś oleju po silniku? Zajrzyj pod pokrywę. Powąchaj pod maską rozgrzany silnik. Powinien być niemal bezwonny. Tylko stare jednostki mają ten swój smrodek rozgrzanych zacieków.

M.

milus691

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: milus691 » 6 wrz 2018, o 20:46

wassermann pisze:
6 wrz 2018, o 20:43
Nie rozlał ktoś oleju po silniku? Zajrzyj pod pokrywę. Powąchaj pod maską rozgrzany silnik. Powinien być niemal bezwonny. Tylko stare jednostki mają ten swój smrodek rozgrzanych zacieków.

M.
Pod maską nie czuć żadnych zapachów ani oleju ani żadnego innego. Smród pojawia się tylko w środku

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: Rooff_ » 6 wrz 2018, o 21:57

Sprawdź elastyczne zlącze wydechu.

milus691

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: milus691 » 7 wrz 2018, o 18:07

Okazalo się że turbo jest do regeneracji bo puszcza olej

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: wassermann » 8 wrz 2018, o 11:09

To jeszcze upewnij się czy to nie sprawka uszczelek przy turbosprężarce.
Miałem taki przypadek w Vectrze, jedyny raz kiedy przyoszczędziłem... Tzn. chciałem przyoszczędzić, a zapłaciłem finalnie 4x tyle co potencjalna oszczędność. Przy montażu turbo poprosiłem mechanika, by dał uszczelki z zestawu, jaki przyszedł razem z turbo regenerowanym (swoją drogą - regenerowane "nie jechało z dołu"). On kręcił nosem, że chciałby włożyć oryginalne uszczelki. Stanęło pół na pół - od trudniejszej strony dał oryginalne, od tej łatwiej dostępnej - zamienniki. Odebrałem auto, pojeździłem kilka kilometrów. Na skrzyżowaniu, stojąc, w kabinie czuć smród palonego oleju. Na parkingu to samo, a nawet jakiś dymek dostrzegłem. Nerwy. Jadę do mecha, a on na to, że jest wyciek spod kołnierza rurki powrotnej oleju z turbiny. Tam gdzie zamontował jedną z tańszych uszczelek... Ta spuchła, zniekształciła kołnierz rurki, pojawiła się nieszczelność. Samo turbo było sprawne. Naprawa -> nowa rurka + ori uszczelka. Problem minął.

M.

PrzemekB
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2019, o 11:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Pruszków

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: PrzemekB » 31 sty 2019, o 14:17

witam,
mam problem, od jakiegoś czasu czuję spaliny w kabinie samochodu, nadmieniam, że wymieniłem łącznik (siatkę) wydechu, przeczyściłem egr, oraz naprawiłem cieknący wtrysk. natomiast spaliny czuć tylko na niskich biegach 1, 2. kazałem mechanikowi sprawdzić szczelność kolektora niby sprawdził i stwierdził że jest ok. jakoś w to nie wierzę. mechanik rozkłada ręce a woń dalej pozostała. gdy wymieniłem filtr kabinowy to ewidentnie śmierdział śmierdział spalinami.
Pomożecie jak poradzić sobie z tym problemem?

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: jar-231 » 31 sty 2019, o 20:25

Sprawdź w okolicy wtryskiwaczy czy nic nie czuć. U mnie puszczały dwie podkładki pod wtryskiwaczami i też zaciągało zapach spalin do środka. Możesz prysnąć jakimś testerem szczelności chociaż u mnie to już było słychać uchem takie cykanie.

PrzemekB
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2019, o 11:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Pruszków

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: PrzemekB » 7 lut 2019, o 19:55

Ale to może być taka nieszczelność, że nic nie widać pocenia się przy wtryskach? Dzięki za odpowiedź.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: jar-231 » 7 lut 2019, o 20:58

Jeżeli będzie malutka nieszczelność to może nie być widać tylko nie wiem przy jakiej czuć spaliny. U mnie to już było słychać uchem takie cykanie. Dlatego lepiej czymś prysnąć i poobserwować. Taki tester kosztuje w sieciówkach nie całe 10 zł a tak na szybkiego to znam takich co wodę z mydłem rozrabiali i pryskali :D

Rad
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2020, o 19:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zapach spalin w kabinie

Post autor: Rad » 16 cze 2021, o 22:47

Odświeżam ;) miałem podobnie. Spalinowy zapach do czasu dobrego rozgrzania. Okazało się że po dogrzaniu odpowiedni cug przepychał wszystko przez układ wydechowy a wcześniej leciało z łącznika elastycznego wydechu. Pierścienie tej plecionki były skorodowane. Widać było to przy wyginaniu plecionki ręką ,na kanale. Nowa 70zł i po problemie. A i mam wrażenie że lepiej jedzie. Jest możliwe że przez nieszczelny łącznik elastyczny uciekała moc?
1.8 Pb

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy + wydechowy”