--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Afera spalinowa - czas na Opla

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Ping » 15 paź 2018, o 17:17

https://finanse.wp.pl/afera-spalinowa-r ... 403070081a

Czyżby po VW przyszedł czas na nasze pojazdy?
Co o tym sądzicie?

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: hubertus » 15 paź 2018, o 17:30

Vw sobie poradził bo to wielki koncern dla Opla może to być spory cios. Pewnie będą musieli opracować jak Vw procedurę naprawczą. I Albo naprawić samochody klientom. Albo odkupić. A siłą rzeczy te odkupione tez naprawić i sprzedać dalej.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: kecraminsignia » 15 paź 2018, o 17:37

To wylądują u nas w atrakcyjnych cenach
Właściwie to teraz musi sobie poradzić PSA no chyba że umowy były odpowiednio skonstruowane i się zabezpieczyli...

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: hubertus » 15 paź 2018, o 18:06

Jakoś vw po aferze nie lądują u nas w atrakcyjnych cenach. No chyba, że opel nie da rady jakoś sensownie zmodyfikował te auta tak by jednak spełniały normy. No ale to już będzie poważny problem bo trzeba będzie je zezłomować. Więc tez do nas nie trafią bo nie będzie można nimi jeździć. Zostaje Azja Afryka hehe. No ale to w przypadku nie możliwości sensownego naprawienia aut.

gws
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 12:27
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Marki

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: gws » 17 paź 2018, o 12:49

To pewnie dlatego jest akcja serwisowa dla silników z ad-blue dotycząca aktualizacji oprogramowania. Znalazłem tą informację na tej stronie https://www.opel.pl/tools/adblue/adblueprogram.html

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: spiryt4 » 17 paź 2018, o 13:20

Tutaj też coś napisali na temat afery spalinowej
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/op ... cEzrzRBSIk

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Ping » 17 paź 2018, o 13:58

Ciekawe czemu tylko roczniki 2012, 2014 i 2017?
W 2012 nie było jeszcze B20DTH. Weszły dopiero w poliftach i zdaje się że też nie od samego początku.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: kecraminsignia » 17 paź 2018, o 14:00

Może to były lata jakichś kontroli, badań itp.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Ping » 17 paź 2018, o 14:02

A co do akcji która przytacza @gws to wydaje mi się że pojawiła się ona z rok temu albo i wcześniej (po wybuchu afery VW) i faktycznie byla skierowana do B20DTH gdzie zwiększono dawkowanie AdBlue.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


JaMi
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: JaMi » 17 paź 2018, o 15:34

ale w B20DTH w Insigni B takiej akcji nie ma. Niby ten sam silnik, ale jednak inny...softem?

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: xul » 17 paź 2018, o 16:03

Może przez mniejszą masę samochodu jest niższe spalanie, a to wpływa na niższą emisję spalin w cyklu pomiarowym albo DPF więcej cząstek zatrzymuje.

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Blest » 17 paź 2018, o 17:02

Przecież ta akcja była ponad rok temu, pewnie insignia b już ma aktualny soft i dlatego nie ma akcji naprawczej.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: zubek » 17 paź 2018, o 17:23

hubertus pisze:
15 paź 2018, o 17:30
Vw sobie poradził
niby tak...
https://moto.wp.pl/ponad-7-mld-dolarow- ... 265959553a

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: kecraminsignia » 17 paź 2018, o 17:57

Zobaczcie musieli zapłacić 7 mld dolarów 7000000000 (7 i 9 zer) !!!!!!! i nie zbankrutowali...

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: hubertus » 17 paź 2018, o 18:03

Dokładnie o to mi chodzi. Co z tego, że te auta stoją na pustyni? Grupa VW to gigant. Musieli co prawda wycofać z WEC Audi i Porsche, VW wycofał się z rajdów nie doszło tez do bardzo prawdopodobnego wejścia do F1 do Red Bulla. Ale działają i nie słychać o bankructwie. Gdyby takie wydatki przytrafiły się wielu markom było by już pozamiatane.

Awatar użytkownika
Jaromat
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: OKR
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Jaromat » 19 paź 2018, o 02:04

Tu nie chodzi o b20dth tylko o 1.6 cdti.

szymekmaj
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2018, o 20:32
Auto: zafira tourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: szymekmaj » 19 paź 2018, o 06:29

Czy 1.6 cdti był już dostępny w 2012r?chyba nie.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jaromat
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: OKR
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Jaromat » 19 paź 2018, o 23:52

To info z salonu Opla, też mi to nie pasuje, ale 1.6 cdti w astrze k nie ma adblue a w insigni ma, i to moim zdaniem jest coś nie tak.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Afera spalinowa - czas na Opla

Post autor: Major601 » 28 paź 2018, o 19:50

w b16dth jest inny sposób redukcji tlenków emisji niż roztworem mocznika jak to ma miejsce w B20dth

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”