--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAfera spalinowa - czas na Opla
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Afera spalinowa - czas na Opla
https://finanse.wp.pl/afera-spalinowa-r ... 403070081a
Czyżby po VW przyszedł czas na nasze pojazdy?
Co o tym sądzicie?
Czyżby po VW przyszedł czas na nasze pojazdy?
Co o tym sądzicie?
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Vw sobie poradził bo to wielki koncern dla Opla może to być spory cios. Pewnie będą musieli opracować jak Vw procedurę naprawczą. I Albo naprawić samochody klientom. Albo odkupić. A siłą rzeczy te odkupione tez naprawić i sprzedać dalej.
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
To wylądują u nas w atrakcyjnych cenach
Właściwie to teraz musi sobie poradzić PSA no chyba że umowy były odpowiednio skonstruowane i się zabezpieczyli...
Właściwie to teraz musi sobie poradzić PSA no chyba że umowy były odpowiednio skonstruowane i się zabezpieczyli...
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Jakoś vw po aferze nie lądują u nas w atrakcyjnych cenach. No chyba, że opel nie da rady jakoś sensownie zmodyfikował te auta tak by jednak spełniały normy. No ale to już będzie poważny problem bo trzeba będzie je zezłomować. Więc tez do nas nie trafią bo nie będzie można nimi jeździć. Zostaje Azja Afryka hehe. No ale to w przypadku nie możliwości sensownego naprawienia aut.
-
gws
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 28 wrz 2018, o 12:27
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Marki
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
To pewnie dlatego jest akcja serwisowa dla silników z ad-blue dotycząca aktualizacji oprogramowania. Znalazłem tą informację na tej stronie https://www.opel.pl/tools/adblue/adblueprogram.html
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Tutaj też coś napisali na temat afery spalinowej
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/op ... cEzrzRBSIk
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/op ... cEzrzRBSIk
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Ciekawe czemu tylko roczniki 2012, 2014 i 2017?
W 2012 nie było jeszcze B20DTH. Weszły dopiero w poliftach i zdaje się że też nie od samego początku.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
W 2012 nie było jeszcze B20DTH. Weszły dopiero w poliftach i zdaje się że też nie od samego początku.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
A co do akcji która przytacza @gws to wydaje mi się że pojawiła się ona z rok temu albo i wcześniej (po wybuchu afery VW) i faktycznie byla skierowana do B20DTH gdzie zwiększono dawkowanie AdBlue.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
JaMi
- Użytkownik
- Posty: 405
- Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
- Auto: Insignia B kombi
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
ale w B20DTH w Insigni B takiej akcji nie ma. Niby ten sam silnik, ale jednak inny...softem?
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Może przez mniejszą masę samochodu jest niższe spalanie, a to wpływa na niższą emisję spalin w cyklu pomiarowym albo DPF więcej cząstek zatrzymuje.
- Blest
- Użytkownik
- Posty: 411
- Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Oka
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Przecież ta akcja była ponad rok temu, pewnie insignia b już ma aktualny soft i dlatego nie ma akcji naprawczej.
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Zobaczcie musieli zapłacić 7 mld dolarów 7000000000 (7 i 9 zer) !!!!!!! i nie zbankrutowali...
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Dokładnie o to mi chodzi. Co z tego, że te auta stoją na pustyni? Grupa VW to gigant. Musieli co prawda wycofać z WEC Audi i Porsche, VW wycofał się z rajdów nie doszło tez do bardzo prawdopodobnego wejścia do F1 do Red Bulla. Ale działają i nie słychać o bankructwie. Gdyby takie wydatki przytrafiły się wielu markom było by już pozamiatane.
-
szymekmaj
- Nowicjusz
- Posty: 15
- Rejestracja: 22 sty 2018, o 20:32
- Auto: zafira tourer
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
Czy 1.6 cdti był już dostępny w 2012r?chyba nie.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Jaromat
- Użytkownik
- Posty: 174
- Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: OKR
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
To info z salonu Opla, też mi to nie pasuje, ale 1.6 cdti w astrze k nie ma adblue a w insigni ma, i to moim zdaniem jest coś nie tak.
- Major601
- Użytkownik
- Posty: 596
- Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
- Auto: Opel Astra H
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Afera spalinowa - czas na Opla
w b16dth jest inny sposób redukcji tlenków emisji niż roztworem mocznika jak to ma miejsce w B20dth

