--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

ODPOWIEDZ
sebcio1980
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 28 sie 2015, o 13:01
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: 3M

Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: sebcio1980 » 15 wrz 2018, o 20:42

Czołem,

Taki dylemat:

Od 3 lat śmigam Insignią HB cdti 2.0 4x4 (160km po chipie na ~190). Wersja dość dobrze wyposażona (flexi, AFL, półskóry itp. -generalnie COSMO). Ponieważ niebawem powiększy mi się rodzina (było 2+1+ pies, będzie: 2+2+pies :) ), a dodatkowo mój roczny przebieg to ~10 000 km zacząłem rozważać zmianę auta na coś większego w benzynie. Rozważam S-MAX'a, Mondeo, ale...otrzymałem też ofertę zakupu białej Insigni 2.0 250km 4x4 kombi ST: VIN W0LGT8EX7D1082382.
Auto z roku 2013, przebieg: 94 000 km, z pewnej ręki, kupione w kraju, bezwypadkowe, serwisowane., nowe opony, dobrze wyposażona (można sprawdzić po VIN)
Minusy: wersja sprzed FL i cena : ~55 000

Pytanie krótkie: czy warto czy raczej szukać dalej? Chodzi zwłaszcza o perspektywę dodatkowego miejsca w ST oraz oczywiście o ekonomiczne uzasadnienie decyzji?

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: Buluś » 15 wrz 2018, o 21:31

miałem sedana, HB i teraz kombi i jakoś w HB bagażnika był najbardziej pojemny.. też zmieniałem z HB na kombi bo żona była w 3 ciąży i ten bagażnik nie robi roboty niestety..

co do S-MAXa jak każdy ford i francuz mało to warte

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: dokia » 15 wrz 2018, o 21:33

Mi też wydaje się że mój bagażnik w habecie mojej jest większy niż w kombi. Oczywiście jak odsunąć roletę to wejdzie więcej, ale u mnie bez półki byłoby podobnie. Nic nie urywa ten bagażnik w Iśce kombi :P
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: marcinmg » 15 wrz 2018, o 22:09

Nie słuchaj głupot :) Po pierwsze S- MAX to bardzo fajny samochód szczególnie z silnikiem TDCI 163 konie, po drugie ma niezależne tylne fotele i brak tunelu po środku i bardzo dobrze się prowadzi jak każdy ford, mam jeszcze mondeo więc wiem co mówię. Po drugie Kombi w Insigni to nie tylko bagażnik ale też wyżej poprowadzona linia dachu więc wyższym osobom z tyłu będzie wygodniej. Po trzecie jak masz elektryczną klapę to bardzo zwiększa to wygodę użytkowania a brak progu pozwala wygodniej wsuwać większe ciężkie przedmioty.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: dokia » 15 wrz 2018, o 22:13

z linią dachu zgadzam się,- wysokim w HB na tylnej kanapie nie jest wygodnie, ale dzieciom chyba wszystko jedno :) elektryczna klapa i brak progu dla wózków dziecięcych to też na plus dla kombi, bo sama pojemność niestety nie, bo porównywałam osobiście
Radio 357 :)

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: Buluś » 15 wrz 2018, o 23:13

marcinmg pisze:
15 wrz 2018, o 22:09
Nie słuchaj głupot :) Po pierwsze S- MAX to bardzo fajny samochód szczególnie z silnikiem TDCI 163 konie, po drugie ma niezależne tylne fotele i brak tunelu po środku i bardzo dobrze się prowadzi jak każdy ford, mam jeszcze mondeo więc wiem co mówię. Po drugie Kombi w Insigni to nie tylko bagażnik ale też wyżej poprowadzona linia dachu więc wyższym osobom z tyłu będzie wygodniej. Po trzecie jak masz elektryczną klapę to bardzo zwiększa to wygodę użytkowania a brak progu pozwala wygodniej wsuwać większe ciężkie przedmioty.
elektryczna klapa przy zawalonym bagażniku to faktycznie wygoda.. zwłaszcza jak trzeba ją dopchać bo się nie domyka.. porównując Vectrę C kombi i insignię kombi to przepaść jeśli chodzi o bagażnik.. natomiast Vectra C GTS i Insignie HB mają tak samo obszerne bagażniki

a co do forda kto naprawia te auta to wie z czym to się je.. ja nie oceniam auta jak w auto świecie gdzie zajmują się wyglądem i osiągami.. rozwiązania techniczne są takie że aż dziwne że ktoś był w stanie takie coś wymyśleć.. od pierdół pokroju umiejscowienie filtra kabinowego.. przez dzikie rozwiązanie z hamulcem ręcznym w S-MAXie.. po tzw cukiereczki w tylnych zawieszeniach (w innych markach wymiana tulei belki to nie problem.. no ale nie w fordzie..) że już nie wspomnę o nowych focusach gdzie po zdjęciu ramion wycieraczek trzeba je kalibrować programowo i takich bubli jest sporo więcej jak w innych autach.. jedyne na plus to demontaż lamp w celu wymiany żarówek

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: marcinmg » 16 wrz 2018, o 08:27

Mam Mondeo już 8 lat i wciąż na oryginalnych częściach np. tłumik, amortyzatory, chłodnica i nieruszany silnik i skrzynia, filtr jest w podszybiu i nie mam problemów z jego zmianą. Elektrycznie nic się złego nie dzieje np. klima automatyczna czy czujniki ABS. W zawieszeniu zmieniłem tylko jeden łącznik stabilizatora. Dodam, że jest to rocznik 2006 i 270 tys. przebiegu. Z tego co bywam na forach forda to MK4 też jest niezawodne a co się tyczy S-Max to faktycznie słyszałem o problemach z elektrycznym ręcznym i o tych "cukiereczkach" najgorsze to jednak mają reflektory ksenonowe, raz że zbyt małe soczewki to jeszcze problemy z odbłyśnikami, właśnie to jest największym plusem w insigni reflektory AFL :) Elektryczna klapa jest wygodna szczególnie z tym przyciskiem wewnątrz kabiny i różnymi wysokościami otwierania, brakuje tylko otwierania nogą :)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: wassermann » 16 wrz 2018, o 08:57

Przy takiej przesiadce licz się z 50-100% wzrostem zużycia paliwa.
Np. w trasie diesel 6 litrow, benzyna co najmniej 10. W mieście diesel 8-9 litrów, benzyna 15-18.

Koniecznie zweryfikować kod silnika. Jeśli to przedlift, będzie to najprawdopodobniej "LHU" - no i dobrze. To silnik 250 KM starszej generacji, który w roczniku 2013 problemy z pękającym blokiem ma już za sobą. Za to jego następca, silnik "LTG" wykazał problemy z pękającymi tłokami, dla których przebieg sięgający 100,000 km bywał kresem życia ;D

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: norbi333 » 16 wrz 2018, o 09:49

Nie strasz mnie :D

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: noirdk » 16 wrz 2018, o 11:26

A propo bagażnika: z ciekawości pytam - Czy jak nie ma pełnego koła w HB to również jest podwójna podłoga. U mnie w ST wchodzi tam pełno rzeczy :D

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: Buluś » 16 wrz 2018, o 11:32

nie jak jest dojazdówka to podłoga jest niżej i nie ma skrytek

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: noirdk » 16 wrz 2018, o 11:36

Ja mam właśnie podwójną podłogę z racji zestawu naprawczego. Trochę rzeczy w miejsce po kole da się włożyć :D

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: xul » 16 wrz 2018, o 11:40

jak masz suba bose z zestawem naprawczym w HB, to masz podwójną podłogę i sporo styropianu gratis, co daje prawie 100l bagażnika mniej

Awatar użytkownika
reset
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2017, o 18:40
Auto: Insignia OPC line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Tychy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: reset » 16 wrz 2018, o 18:24

Też na początku narzekałem na bagażnik, po przesiadce z Vectry C liftback na Insignie, ale ogólnie na Chorwację spakowaliśmy się super. Jaka zaleta nad liftback czy to VC czy Insignia?
Chowam roletę pod podłogę, wyciągam siatkę i mogę pakować ponad roletę. Na miejscu bagaże wyciągam, roleta wraca i znów ukrywa wnętrze bagażnika.
W liftbacku półka zostaje w domu lub garażu, bo braknie 10 cm i nie zamkniesz bagażnika.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Zamiana HB na kombi + ON-> benzyna - ma to sens?

Post autor: P405 » 16 wrz 2018, o 19:17

Jeżeli ktoś ma suba pod podłogą to zdemontować. Podłoga 10 cm niżej i jest całkiem dobry bagażnik.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”