--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: KenyBDG » 29 sie 2018, o 19:55

Z lusterkami jest tak samo, albo dłużej trzymasz przycisk na pilocie lub składasz za pomocą przycisku...... tak samo było w Insigni A

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wassermann » 29 sie 2018, o 20:03

Niestety, osobiście przekonałem się już, że to nie działa tak jak w Insignii A.
Fotel sam już nie jeździ po otwarciu drzwi. A taki fajny był to bajer... Dopiero po naciśnięciu Start/Stop.

M.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: Rooff_ » 29 sie 2018, o 20:12

Ciekawe czy to wina samego modułu sterowania fotelami czy głównego modułu nadwozia (o ile to on tym zarządza?)?

Będzie trzeba poczekać, aż ktoś przeszczepi fotele z IA do IB ;)

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: JaMi » 29 sie 2018, o 22:13

wassermann pisze:
29 sie 2018, o 20:03
Niestety, osobiście przekonałem się już, że to nie działa tak jak w Insignii A.
Fotel sam już nie jeździ po otwarciu drzwi. A taki fajny był to bajer... Dopiero po naciśnięciu Start/Stop.

M.
są plusy i minusy...
jeżeli włączyć funkcję komfortowego wysiadania, fotel zawsze odsunie się i ułatwi wysiadanie. Bez względu na to, czy jedzie niska kobieta, czy koszykarz, po odsunięciu każdemu będzie łatwo wsiąść. Zgodzę się jednak, że sięganie z odsuniętego fotela do przycisku zapłonu jest kapkę niewygodne. Przyciskanie i trzymanie guzika pamięci fotela, żeby dosunął się do ustalonej pozycji, też jest mało ergonomiczne...
W efekcie olewam takie rozwiązania i nie "jeżdżę" fotelem, jeżeli nie muszę.

A z lusterkami składanymi jest lipa, bo brakuje opcji oprogramowania, która automatycznie składa lusterka po wyłączeniu stacyjki, czy zamknięciu auta. Trzeba pamiętać, żeby wciskać przycisk na drzwiach lub pilocie...W poprzednim aucie miałem automatycznie składane i rozkładane i to było naprawdę wygodne rozwiązanie na wszelakich parkingach.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wassermann » 30 sie 2018, o 11:00

Co do lusterek, to nie zawsze je składam. Mam wrażenie, że złożone lusterka zachęcają innych do przeciskania się lub ciaśniejszego parkowania. Może mylne. Inna sprawa, że jak ognia unikam parkowania wśród innych czy w uczęszczanych miejscach. Przez prawie 3 lata żywota, moja Insi A nie zaliczyła ani jednej wgniotki parkingowej i tylko 1 płytką ryskę na błotniku, którą zresztą sam jej nadałem w garażu ;)

U mnie jeżdżący fotel jest potrzebny, bo auto użytkuję na zmianę z żoną i mamy skrajnie różne ustawienia. Tyle że zawsze musiałem pamiętać o cofnięciu kierownicy. Szkoda, że i ona nie chodzi elektrycznie.

W ogóle teraz jest podupcone wszystko przez system open & start. Podchodzimy z żoną jednocześnie do auta, każde z nas ma swój kluczyk w kieszeni/torebce i... No właśnie - czyj klucz zostanie rozpoznany jako pierwszy? Jaki jest zasięg? Gdzie dokładnie znajduje się czytnik zdalnego pilota? Żona wsiada na miejsce kierowcy, a auto rozpoznaje mój kluczyk i odsuwa jej fotel... Ech.

Odkryłem, że na świeżej baterii kluczyk łapie mniej więcej z takiej odległości, ile wynosi rozstaw rąk wysokiego mężczyzny. Jedną ręką złapałem za klamkę drzwi kierowcy i odszedłem na wyciągnięcie ręki. Drugą rękę, z pilotem w dłoni, wyciągnąłem na maxa. Wówczas przycisk na drzwiach już nie działał. Lekko cofnąłem rękę i zaczynał działać. Czyli zasięg to jakieś 1.5-2.0 metra od drzwi. Ale dziwne, bo bagażnik też da się otworzyć, a to więcej jak 2 metry od miejsca kierowcy. Jeszcze tego nie rozkminiłem. I co jakiś czas auto na mnie trąbi 3x krótki sygnał gdy od niego odchodzę. Też nie wiem co to znaczy, bo nie ma jednej unikalnej sytuacji, w której to występuje (zarówno przy pracującym jak i wyłączonym silniku).

M.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wassermann » 1 wrz 2018, o 15:44

Komfortowe wysiadanie nie jest u mnie rozwiązaniem problemu. Odsuwa się na mojej (niskiej) wysokości, więc żona musi usiąść "na podłodze", to raz. A dwa, że nie starcza jej nogi do hamulca, żeby odpalić :D
Niby może najpierw przytrzymać Start przez ~6 sekund bez hamulca, to zasilanie wskoczy i fotel ustawi się do jej pozycji, ale to też kiepsko wypada. No nic, problem pierwszego świata.

M.

olo

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: olo » 8 wrz 2018, o 16:02

Witam.
U mnie wszysko działa oprócz tego co nie :)
Na poważnie. Odsuwanie fotela do wysiadania jest ok. Ale problem mam taki, że nie mogę załapać jak zaprogramować fotel do mojej pozycji po włączeniu zapłonu. Wsiadam, zapłon i fotel ustawia się do pozycji ale nie mojej. Kombinowałem, ale słabo bo nie potrafię go przeprogramować. Może ktoś łopatologicznie mi to wyjaśni ? Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: Rooff_ » 8 wrz 2018, o 18:25

A co mówi instrukcja na ten temat? :)

W Insignii A jest tak, że można ustawić różne ustawienia auta w zależności od użytego kluczyka (w tym ustawienie fotela). A pozycję fotela dla danego kluczyka ustawia się mając go wsadzonego w stacyjkę, później ustawiasz fotel i trzymasz przycisk 1 lub 2 do momentu aż piknie (chyba jest sygnał dźwiękowy, bo robiłem to tylko raz). W każdym razie trzeba przytrzymać dłużej :)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wassermann » 8 wrz 2018, o 20:09

W Insignii A pamięć foteli zapisana w kluczyku nie miała niczego wspólnego z pamięcią 1 i 2 w bazie fotela. Pamięci 1 i 2 były trwałe, a te w kluczyku zapamiętywały ustawienie z chwili wyłączenia zapłonu. Mówię o klasycznych kluczykach, wkładanych do stacyjki.

W Insi B jest rozróżnienie - "Kierowca 1 w funkcjach pamięci" i "Kierowca 2 w funkcjach pamięci". Zanadto nie kombinowałem i mam tak, że kluczyk żony to "Kierowca 1", a kluczyk mój to "Kierowca 2". Tak jakoś jest, tego się nigdzie nie ustawia. A może wyszło tak, bo ja na moim kluczyku ustawiłem fotel pod siebie i wcisnąłem MEM+2, a żona na swoim kluczyku jak wsiadła i wyregulowała pod siebie, to wcisnęła MEM+1. I teraz poznaje mnie jako "2", a ją jako "1". W zależności z którym kluczykiem się wsiądzie, ustawia się pod rozpoznany klucz. Tylko co się stanie, gdy oboje podejdziemy do auta jednocześnie? Tego nie testowaliśmy jeszcze. Pewnie zależy od tego, którego kluczyka fale zostaną odczytane jako pierwsze.

M.

mmiszcz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2019, o 06:44
Auto: Insignia
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: mmiszcz » 17 lip 2019, o 13:07

Cześć,

od niedawna jestem posiadaczem Insigni.
Mam do Was pytanie o tylną część fotela kierowcy.
Ostatnio zauważyłem siedząc z tyłu, że sprężyny oparcia dość dziwnie są ułożone (zdjęcie).
Fotel ma elektrycznie regulowaną wysokość siedzenia oraz odcinek lędźwiowy.

Czy tak po prostu jest (choć ciężko mi to sobie wyobrazić)?
Czy ktoś zna ewentualny koszt naprawy i gdzie takiej dokonać?

Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: Sizon » 26 lip 2019, o 22:39

Wielkiej filozofii w tym nie ma, wystarczy rozpiąć "plecki" fotela i zobaczysz, co tak wypycha.
Przyjrzysz się pod fotelem, to zauważysz taki zatrzask, odpinasz i i podnosisz "plecki" do góry (które też są mocowane na zatrzask). Ciężko to jakoś fachowo nazwać i opisać, ale jak się przypatrzysz, to będziesz wiedział, o czym piszę.

mmiszcz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2019, o 06:44
Auto: Insignia
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: mmiszcz » 31 lip 2019, o 14:50

Sizon pisze:
26 lip 2019, o 22:39
...
Dzięki,
zweryfikuję i podzielę się wynikiem ;)

Pzdr.,
MM
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019, o 19:09 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: zubek » 6 sty 2021, o 13:38

Albo ja nie ogarniam albo u mnie coś z tą pamięcią foteli jest nie tak.
Programuję ustawienia foteli dla obu kerowców / kluczyków.
MEM1 dla kierowcy 1 / MEM2 dla kierowcy 2. (pika potwierdzenie).
Po odpaleniu silnika komunikat z numerem kierowcy się pojawia, a fotele pozostają bez zmian - można je ustawić przyciskami.
W ustawieniach komfortu wszystko poustawiane. Dzisiaj nawet zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i dupa.

Zauważyłem że jeśli fotel przestawię ręcznie (np, przesunę w tył) to po odpaleniu wróci do MEM, ale przy przesiadce między dwoma zapisanymi kierowcami nie działa. Raz mi zadziałało, bo czekając na żonę zgasiłem silnik, a jak podeszła ze swoim kluczykiem (1) to po odpaleniu auta fotel podjechał na jej ustawienie.

Może przy programowaniu ustawień oba kluczyki jednocześnie muszą być w aucie.... spróbuję jeszcze tego.

wojtst
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2019, o 13:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Oświęcim / Gliwice

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wojtst » 15 sty 2021, o 00:45

Cześć,

Czy pod fotelem kierowcy moduł grzania/wentylacji znajduje się w tym samym miejscu co w Insignii A? Jest może ktoś w stanie cyknąć fotkę?

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: zubek » 15 sty 2021, o 16:53

Fotkę mogę zrobić, ale nie wiem jak wygląda i gdzie był w IA ;)

wojtst
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2019, o 13:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Oświęcim / Gliwice

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wojtst » 15 sty 2021, o 21:27

Zaraz z brzegu od frontu w fotelu kierowcy. Dzięki :)

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: zubek » 16 sty 2021, o 14:44

Takie foto starczy?
Obrazek
Obrazek

przy okazji dowiedziałem się gdzie jeszcze muszę posprzątać ;)

wojtst
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2019, o 13:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Oświęcim / Gliwice

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wojtst » 17 sty 2021, o 18:51

Jasne, dzięki

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Boston
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2021, o 12:57
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: York

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: Boston » 28 sty 2021, o 17:29

Bardzo proszę o podesłanie schematu podłaczenia foteli elektrycznych.Stare fotele, kierowca góra, dół, lędźwie, pasażer tylko manualny. Podłaczyłem pasażera i cisza.Kierowcy nie wymieniłem .Proszę o pomoc Pozdrowionka z Yorku UK

wiesiek_111
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021, o 19:42
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Elektryczny fotel kierowcy INSIGNIA B

Post autor: wiesiek_111 » 11 cze 2021, o 07:19

Przy okazji wątku mam prośbę do Szanownych Kolegów. Wymieniałem w IB fotel pasażera, który w mojej konfiguracji był bez regulacji wysokości ( dramat ... )na fotel kierowcy od anglika. Teraz jest super bo ma regulację wysokości, wysuwane podparcie kolan oraz funkcje, które jeszcze nie działają czyli elektryczna regulacja lędźwi i elektryczne podnoszenie przodu
fotela. Czy ktoś posiada schemat kostki do fotela, gdyż oczywiście kostka pasuje ale nie wiem gdzie podać zasilanie do tych funkcji.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”