--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

ODPOWIEDZ
jozkoc4369
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 6 maja 2014, o 20:56
Auto: insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: jozkoc4369 » 7 kwie 2018, o 13:10

Mam jeszcze tydzień urlopu,także w każdej chwili .

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 7 kwie 2018, o 14:22

Jak nic mi nie wypadnie to od wtorku do piątku.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


jozkoc4369
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 6 maja 2014, o 20:56
Auto: insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: jozkoc4369 » 7 kwie 2018, o 14:42

Jak coś to się jeszcze zgadamy Ping,bo tak szczerze to mi się nie pali.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: mazmarcin » 17 maja 2018, o 18:09

Sprawdzał ktoś czy coś można nim zmienić w ekranie centralnym z nawigacji w polifcie?

Awatar użytkownika
reset
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2017, o 18:40
Auto: Insignia OPC line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: reset » 21 maja 2018, o 11:37

Mam pytanie odnośnie OS.
Czy ma on funkcjonalność jak op-com jeśli chodzi o Vectrę C, Astrę H itd?
Tzn programowanie CIM, tempomat itd? Wiem, że forum nieodpowiednie, ale na VKP, nie jest to popularny interfejs. Raczej wszyscy latają na klonach.
Być może ktoś serwisuje Vectry C?

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: sychie » 21 cze 2018, o 22:15

@Ping a miałbyś czas w sierpniu aby pogrzebać u mnie? bo akurat będę w Wawie. Czy tak sie nie bawisz? :)

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 21 cze 2018, o 23:09

Ja nie wiem co będzie jutro a ty się mnie o sierpień pytasz, hehe.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


cyfrowy_opel
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 25 paź 2017, o 19:47
Auto: Zafira C
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: cyfrowy_opel » 22 cze 2018, o 07:20

reset pisze:
21 maja 2018, o 11:37
Mam pytanie odnośnie OS.
Czy ma on funkcjonalność jak op-com jeśli chodzi o Vectrę C, Astrę H itd?
Tzn programowanie CIM, tempomat itd? Wiem, że forum nieodpowiednie, ale na VKP, nie jest to popularny interfejs. Raczej wszyscy latają na klonach.
Być może ktoś serwisuje Vectry C?
Klon opcoma więcej robi niż org OS w tej generacji Opla.Tempomat zaprogramujesz ale cima nie dopiszesz.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: kecraminsignia » 2 lip 2018, o 16:21

Czy jest ktoś z łódzkiego kto posiada op-coma i mógłby podłączyć się w celu sprawdzenia korekt wtrysku oraz jakie jest ciśnienie na listwie?

gregor78
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 4 maja 2018, o 22:52
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: gregor78 » 20 lip 2018, o 21:05

Da się w isi2011 kombi zrobić by pokazywały się czujniki parkowania na wyświetlaczu zegarów?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: norbi333 » 20 lip 2018, o 22:24

Jeśli jest my 2013 to.jest szansa

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 21 lip 2018, o 03:29

Przednie powinno się dać.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
exs77
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 4 sie 2015, o 10:40
Auto: 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bydgoszcz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: exs77 » 1 sie 2018, o 15:35

MA ktoś przypadkiem w Bydgoszczy lub okolicy opelscannera :) :) ??

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: KaMYk » 1 sie 2018, o 16:44

W Bydgoszczy bywam :) mogę zabrać. Prawdopodobnie będę 25 sierpnia na food truck w Myślęcinku

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: mazmarcin » 1 sie 2018, o 16:49

Te food trucki to wszystkie ople :?:
:lol: :lol: ;)

Awatar użytkownika
exs77
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 4 sie 2015, o 10:40
Auto: 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bydgoszcz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: exs77 » 1 sie 2018, o 17:28

KaMYk pisze:
1 sie 2018, o 16:44
W Bydgoszczy bywam :) mogę zabrać. Prawdopodobnie będę 25 sierpnia na food truck w Myślęcinku
a to akurat będę w robocie za "miedzą" w tym terminie :/

shogun616
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 8 lip 2018, o 19:47
Auto: Insignia A HB
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: shogun616 » 16 sie 2018, o 01:43

Hejo
Czytam czytam i aż zgłupiałem. Zacząłem z myślą o kablu do diagnozowania autka w domu, przebiłem się przez elms i icar i inne op-comy a teraz ten wątek...

Pytanie pierwsze :D czy op-com będę mógł zrobić sobie taki bajerancki wyswietlacz między zegarami?

Pytanie drugie - czy w MY2011 można mieć wizualizację parktonica? Jeśli tak to czy można to zrobić op-com?

Pytanie trzecie - gdzie obecnie mogę dostać op-com? Może ktoś tutaj ma? Mieszkam w Warszawie w razie czego.

Pozdr!

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: KaMYk » 16 sie 2018, o 06:00

Temat o opel-scannerze, a Ty pytasz o op-coma? Się zdecyduj, bo to 2 różne interfejsy.
1. op-com może kilka funkcji dołożyć, ale opel-scanner ma ich więcej.
2. tylko przód i to bez podziału na strefy lewo-środek-prawo. op-com tego nie włączy.
3. http://op-com.pl/index.php?mod=sklep

shogun616
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 8 lip 2018, o 19:47
Auto: Insignia A HB
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: shogun616 » 16 sie 2018, o 07:49

I już opr z samego rana .. ;)
Dziękuję za odpowiedź. Ktoś tu na forum napisał że opel-scanner ma zaledwie ułamek opcji które posiada op-com. Stąd moja konsternacja.

Jakby ktoś się pojawił w Wawie i miał chwilę to prosze o cynk.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: KaMYk » 16 sie 2018, o 08:41

a to ciekawe :) pierwsza rzecz, to czy porównujemy ori op-coma czy chińczyka? Którą wersję oprogramowania.
opel-scanner w wersji professional zmienia opcje wyświetlaczy w insigniach poliftowych, ale ta wersja nie kosztuje 749 zł.
Posiadam obydwa interfejsy w wersjach oryginalnych i nie powiedziałbym, że opel-scanner ma ułamek opcji op-coma.
W kwestii zmian opcji wyświetlacza to opel-scanner ma więcej opcji. W kwestii programowania czujników to może op-com może więcej, ale nie ileś tam razy więcej :)
odczyty parametrów live i błędów są takie same, obydwa interfejsy odczytują wszystkie moduły.
Opel-scanner jest bardziej rozwojowy. Jest mailowy kontakt z programistą i aktualizacje są stosunkowo często. Kilka razy w roku. Na aktualizacje op-coma czekamy już rok czasu. Zapowiadali w sierpniu 2017 i nic nie ma.
Inna sprawa, że nie potrafiłbym wybrać, z którego zrezygnować :)
Obydwa od czasu do czasu się przydają :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”