--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Auto gaśnie po odpaleniu

ODPOWIEDZ
Deca

Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Deca » 4 mar 2018, o 18:04

Witam.
Mam nastepujacy problem z oplem insignia 2009 r 2.0 160 km. Mianowicie , auto w czwartek normalnie odpaliło zrobiłem 15 km po czym poszedłem cos załatwić po 5 min wracam i jest komunikat awaria samochodu skontaktuj sie z serwisem. Odpalilem normalnie po czym zgasiłem myslac ze komunikat zniknie , przeszukalem intetnet i próbuje odpalic znowu. Auto zapaliło , lecz zaczęło cos stukac w silniku , trzęsienie kierownica , falowanie obrotów biały dym z pod maski i z wydechu. Przestraszony zgasiłem auto zadzwonilem po ziomka mechanika. Akumulator padł odrazu , zaciagnelismy do najbliższego warsztatu , komputer nic nie wykazał zadnego błędu niby. Zaciagnelismy do warsztatu znajomego kolegi. Wymienilem akumlator auto zapalilo ale odrazu zgasło , znów zapalio i zgasło w momecie. Błąd na wyswietlaczu znikł , a w silniku nie słychać żadnnego klekotu łapie normalnie tyle ze gasnie w momecie. Po 3 razach aku słabnie tak jakby miało bardzo Ciężko. Nalałem nowego paliwa, i wymieniłem filtr bo myślałem że zamarzło paliwo. Odkrecilem osłonę silnika , i zobaczyłem że śruba mocujaca czujnik wałka rozrządu jest poluzowana , odkrecila sie tak z centymetr i czujnik latał. Po dokrecenu , również nie zapala. Mechanik ma sprawdzić rozrząd , i podmienić czujnik.
Proszę o pomoc , oby nie był zatarty. Dodam że żadna kontrolka smarowania , ani ciśnienia oleju nidgy mi sie nie pokazala. Po.podłączeniu pod innego kompa błędy sa następujące : U0405 , U0140 , U0121 , P0366.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: norbi333 » 4 mar 2018, o 18:51

U0405 invalid Data Received From Cruise Control Module

U0140 Lost Communication With Body Control Module

U0121 Lost Communication With Electronic Brake Control Module

P0366 - Zakres obwodu czujnika położenia wałka rozrządu "B" / Performance Bank 1
I pewnie to ostatnie powoduje takie zachowanie auta

Deca

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Deca » 4 mar 2018, o 18:59

Czujnik dokręcony , błędy skasowanie dalej nie zapala ;(

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: norbi333 » 4 mar 2018, o 19:37

Może rozrząd przeskoczył czy coś.Albo czujnik uszkodzony.Błędy skasowane?

Deca

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Deca » 4 mar 2018, o 20:09

Tak skasowane , jutro bede patrzył.
Oby tylko sie nie zatarł. Gdyby tak było to by chyba nawet nie przekrecił?

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: wojtekski » 4 mar 2018, o 20:38

Oj jak akumulator od razu tak pada a jest dobry to znaczy że ciężko mu przekręcić a to może być spowodowane zatarciem niestety czego ci nie życzę :( .

Deca

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Deca » 4 mar 2018, o 22:49

Też tak czuje , ale nie byłoby to poprzedzone komunikatem?
Da sie w ogóle zrobić ten silnik czy trzeba nowy? Co sie bardziej opłaca? Ceny używek wysokie jeszcze słupek na zamianę i wygladaja wszystkie jak po remoncie.
Dziwna sprawa bo kręci ładnie z poczatku złapała , i odrazu gasnie. ;(
Jaki może być koszt? Turbina też do remontu?

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Adrian9393 » 4 mar 2018, o 23:03

W Włocławku cały remont to koszt 7000.
mają dobrą opinie i duże doświadczenie w remontach insigni.
zabierają auto z każdego miejsca w Polsce w cenie :).
https://www.facebook.com/autopasjawloclawek/

-- 4 mar 2018, o 23:06 --

Ale na zapas się nie zamartwiaj bo może się okazać że remont nie będzie konieczny.

Deca

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Deca » 4 mar 2018, o 23:45

A gdzieś bliżej świętokrzyskiego i taniej? :) a czy to bezpiecznie taka naprawa na odległość?

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: wojtekski » 5 mar 2018, o 16:00

Dokładnie nie ma co myśleć na zapas bo przyczyny mogą być różne ? daj do mechanika i tyleza dużo przyczyn może być aby gdybać.

Deca

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Deca » 6 mar 2018, o 19:14

Wstępna diagnoza jest taka ze zapchał sie filtr dpf.
Samochod odpalił ale sie.dlawi.bo.spaliny cofaja sie powrotem do silnika. Czym wyczyścić ten filtr i czy sie w ogóle da? Chodzi o czyszczenie mechaniczne i udroznienie wydechu.

miśor
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 gru 2015, o 21:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: miśor » 6 mar 2018, o 19:42

Czyści się chemicznie po zdemontowaniu, ale najlepiej byłoby usunąć, ale ewentualnie trzeba się wtedy liczyć z sankcjami.

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Adrian9393 » 6 mar 2018, o 19:56

Oddaj auto do mechanika bądź jakiegoś serwisu który zajmuje się czyszczeniem tego ustrojstwa :). A co do wycinania ja bym się wstrzymał :). A tak w ogóle to pilnujesz wypalania tego dpf'u ? Jest to bardzo ważne,aby nie przerywać tego procesu, wtedy nie będzie tak natężonych problemów z tym wynalazkiem :).

adrian_kulig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 5 mar 2018, o 15:27
Auto: Opel Astra
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: adrian_kulig » 18 lip 2018, o 08:02

Cześć drodzy klubowicze,

mam pytanie do Was dotyczące tego, czy u kogoś się zdarzyło coś takiego, że auto gaśnie po odpaleniu? Odpala normalnie i od razu gaśnie. Następne odpalenie np. za 5 sekund jest już normalne. Dzieje mi się coś takiego średnio raz na dwa / trzy dni. Zauważyłem, że najczęściej jak jest taka pogoda, gdzie panuje spora wilgoć.
Czasami jest taki efekt, jakby miał się zadławić powietrzem i zgasnąć podczas odpalania, ale daje radę i odpala.

Dodam, że DPF był usuwany i komputer nie był jeszcze sklejany, jakby były potrzebne jakieś modyfikacje do tego DPF i z myślą, że za jakiś czas zrobię jeszcze chipa.

Silnik 2.0 165km, 2013 rocznik

Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: Rooff_ » 18 lip 2018, o 14:59

Przed modyfikacją DPF było ok?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: IBZI » 18 lip 2018, o 15:22

Może po prostu wilgoć...

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: mazmarcin » 18 lip 2018, o 18:10

Też mi się tak wydaje że wilgoć.
Po co robić na raty?
Przecież w zestawie taniej.
No i jak poprawić usunięcie dpf? Program to rozumiem.

adrian_kulig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 5 mar 2018, o 15:27
Auto: Opel Astra
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: adrian_kulig » 18 lip 2018, o 18:23

Przed modyfikacją DPF długo nie pojedziłem, bo jakieś 2 tygodnie po kupnie auta zedycowałem się na usunięcie, bo same problemy miałem z nim.

Nie chciałem robic od razu programu, bo chcaiłem troche dluzej autem pojezdzić, żeby później mieć lepsze wyczucie auta, to jak chodzi, jak sie zachowuje podczas jazdy itd. jak będzie robiony program.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: P405 » 18 lip 2018, o 18:58

Problemy z DPF są gdy auto i osprzęt jest nie sprawny. Usunięcie DPF nie naprawi auta.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


adrian_kulig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 5 mar 2018, o 15:27
Auto: Opel Astra
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Auto gaśnie po odpaleniu

Post autor: adrian_kulig » 18 lip 2018, o 19:10

Fakt, czujnik, który kosztuje w ASO 830 zł, co mi powiedzieli że jego wymiana załatwi sprawę, gdzie w ciągu dwóch dni DPF wypalał się 9 razy, to chyba jednak nie załatwiło sprawy... Stąd ta decyzja o usunięciu, bo jeżdżenie ciągłe na diagnozy i obawy, że znow się pojedzie na autostrade, przepalic DPF, aby zapobiec jego zapychaniu się i powrót na lawecie, bo błąd wyskoczył i silnik przeszedł w tryb awaryjny, że nie odpalał. Stąd moge stwierdzić, że usunięcie DPF wyeliminowało wiele problemów i niepotrzebnych kosztów

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”