--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAuto gaśnie po odpaleniu
-
Deca
Auto gaśnie po odpaleniu
Witam.
Mam nastepujacy problem z oplem insignia 2009 r 2.0 160 km. Mianowicie , auto w czwartek normalnie odpaliło zrobiłem 15 km po czym poszedłem cos załatwić po 5 min wracam i jest komunikat awaria samochodu skontaktuj sie z serwisem. Odpalilem normalnie po czym zgasiłem myslac ze komunikat zniknie , przeszukalem intetnet i próbuje odpalic znowu. Auto zapaliło , lecz zaczęło cos stukac w silniku , trzęsienie kierownica , falowanie obrotów biały dym z pod maski i z wydechu. Przestraszony zgasiłem auto zadzwonilem po ziomka mechanika. Akumulator padł odrazu , zaciagnelismy do najbliższego warsztatu , komputer nic nie wykazał zadnego błędu niby. Zaciagnelismy do warsztatu znajomego kolegi. Wymienilem akumlator auto zapalilo ale odrazu zgasło , znów zapalio i zgasło w momecie. Błąd na wyswietlaczu znikł , a w silniku nie słychać żadnnego klekotu łapie normalnie tyle ze gasnie w momecie. Po 3 razach aku słabnie tak jakby miało bardzo Ciężko. Nalałem nowego paliwa, i wymieniłem filtr bo myślałem że zamarzło paliwo. Odkrecilem osłonę silnika , i zobaczyłem że śruba mocujaca czujnik wałka rozrządu jest poluzowana , odkrecila sie tak z centymetr i czujnik latał. Po dokrecenu , również nie zapala. Mechanik ma sprawdzić rozrząd , i podmienić czujnik.
Proszę o pomoc , oby nie był zatarty. Dodam że żadna kontrolka smarowania , ani ciśnienia oleju nidgy mi sie nie pokazala. Po.podłączeniu pod innego kompa błędy sa następujące : U0405 , U0140 , U0121 , P0366.
Mam nastepujacy problem z oplem insignia 2009 r 2.0 160 km. Mianowicie , auto w czwartek normalnie odpaliło zrobiłem 15 km po czym poszedłem cos załatwić po 5 min wracam i jest komunikat awaria samochodu skontaktuj sie z serwisem. Odpalilem normalnie po czym zgasiłem myslac ze komunikat zniknie , przeszukalem intetnet i próbuje odpalic znowu. Auto zapaliło , lecz zaczęło cos stukac w silniku , trzęsienie kierownica , falowanie obrotów biały dym z pod maski i z wydechu. Przestraszony zgasiłem auto zadzwonilem po ziomka mechanika. Akumulator padł odrazu , zaciagnelismy do najbliższego warsztatu , komputer nic nie wykazał zadnego błędu niby. Zaciagnelismy do warsztatu znajomego kolegi. Wymienilem akumlator auto zapalilo ale odrazu zgasło , znów zapalio i zgasło w momecie. Błąd na wyswietlaczu znikł , a w silniku nie słychać żadnnego klekotu łapie normalnie tyle ze gasnie w momecie. Po 3 razach aku słabnie tak jakby miało bardzo Ciężko. Nalałem nowego paliwa, i wymieniłem filtr bo myślałem że zamarzło paliwo. Odkrecilem osłonę silnika , i zobaczyłem że śruba mocujaca czujnik wałka rozrządu jest poluzowana , odkrecila sie tak z centymetr i czujnik latał. Po dokrecenu , również nie zapala. Mechanik ma sprawdzić rozrząd , i podmienić czujnik.
Proszę o pomoc , oby nie był zatarty. Dodam że żadna kontrolka smarowania , ani ciśnienia oleju nidgy mi sie nie pokazala. Po.podłączeniu pod innego kompa błędy sa następujące : U0405 , U0140 , U0121 , P0366.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
U0405 invalid Data Received From Cruise Control Module
U0140 Lost Communication With Body Control Module
U0121 Lost Communication With Electronic Brake Control Module
P0366 - Zakres obwodu czujnika położenia wałka rozrządu "B" / Performance Bank 1
I pewnie to ostatnie powoduje takie zachowanie auta
U0140 Lost Communication With Body Control Module
U0121 Lost Communication With Electronic Brake Control Module
P0366 - Zakres obwodu czujnika położenia wałka rozrządu "B" / Performance Bank 1
I pewnie to ostatnie powoduje takie zachowanie auta
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Może rozrząd przeskoczył czy coś.Albo czujnik uszkodzony.Błędy skasowane?
-
Deca
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Tak skasowane , jutro bede patrzył.
Oby tylko sie nie zatarł. Gdyby tak było to by chyba nawet nie przekrecił?
Oby tylko sie nie zatarł. Gdyby tak było to by chyba nawet nie przekrecił?
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Oj jak akumulator od razu tak pada a jest dobry to znaczy że ciężko mu przekręcić a to może być spowodowane zatarciem niestety czego ci nie życzę
.
-
Deca
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Też tak czuje , ale nie byłoby to poprzedzone komunikatem?
Da sie w ogóle zrobić ten silnik czy trzeba nowy? Co sie bardziej opłaca? Ceny używek wysokie jeszcze słupek na zamianę i wygladaja wszystkie jak po remoncie.
Dziwna sprawa bo kręci ładnie z poczatku złapała , i odrazu gasnie. ;(
Jaki może być koszt? Turbina też do remontu?
Da sie w ogóle zrobić ten silnik czy trzeba nowy? Co sie bardziej opłaca? Ceny używek wysokie jeszcze słupek na zamianę i wygladaja wszystkie jak po remoncie.
Dziwna sprawa bo kręci ładnie z poczatku złapała , i odrazu gasnie. ;(
Jaki może być koszt? Turbina też do remontu?
-
Adrian9393
- Użytkownik
- Posty: 130
- Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
W Włocławku cały remont to koszt 7000.
mają dobrą opinie i duże doświadczenie w remontach insigni.
zabierają auto z każdego miejsca w Polsce w cenie
.
https://www.facebook.com/autopasjawloclawek/
-- 4 mar 2018, o 23:06 --
Ale na zapas się nie zamartwiaj bo może się okazać że remont nie będzie konieczny.
mają dobrą opinie i duże doświadczenie w remontach insigni.
zabierają auto z każdego miejsca w Polsce w cenie
https://www.facebook.com/autopasjawloclawek/
-- 4 mar 2018, o 23:06 --
Ale na zapas się nie zamartwiaj bo może się okazać że remont nie będzie konieczny.
-
Deca
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
A gdzieś bliżej świętokrzyskiego i taniej?
a czy to bezpiecznie taka naprawa na odległość?
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Dokładnie nie ma co myśleć na zapas bo przyczyny mogą być różne ? daj do mechanika i tyleza dużo przyczyn może być aby gdybać.
-
Deca
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Wstępna diagnoza jest taka ze zapchał sie filtr dpf.
Samochod odpalił ale sie.dlawi.bo.spaliny cofaja sie powrotem do silnika. Czym wyczyścić ten filtr i czy sie w ogóle da? Chodzi o czyszczenie mechaniczne i udroznienie wydechu.
Samochod odpalił ale sie.dlawi.bo.spaliny cofaja sie powrotem do silnika. Czym wyczyścić ten filtr i czy sie w ogóle da? Chodzi o czyszczenie mechaniczne i udroznienie wydechu.
-
miśor
- Użytkownik
- Posty: 113
- Rejestracja: 18 gru 2015, o 21:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Czyści się chemicznie po zdemontowaniu, ale najlepiej byłoby usunąć, ale ewentualnie trzeba się wtedy liczyć z sankcjami.
-
Adrian9393
- Użytkownik
- Posty: 130
- Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Oddaj auto do mechanika bądź jakiegoś serwisu który zajmuje się czyszczeniem tego ustrojstwa
. A co do wycinania ja bym się wstrzymał
. A tak w ogóle to pilnujesz wypalania tego dpf'u ? Jest to bardzo ważne,aby nie przerywać tego procesu, wtedy nie będzie tak natężonych problemów z tym wynalazkiem
.
-
adrian_kulig
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 mar 2018, o 15:27
- Auto: Opel Astra
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Cześć drodzy klubowicze,
mam pytanie do Was dotyczące tego, czy u kogoś się zdarzyło coś takiego, że auto gaśnie po odpaleniu? Odpala normalnie i od razu gaśnie. Następne odpalenie np. za 5 sekund jest już normalne. Dzieje mi się coś takiego średnio raz na dwa / trzy dni. Zauważyłem, że najczęściej jak jest taka pogoda, gdzie panuje spora wilgoć.
Czasami jest taki efekt, jakby miał się zadławić powietrzem i zgasnąć podczas odpalania, ale daje radę i odpala.
Dodam, że DPF był usuwany i komputer nie był jeszcze sklejany, jakby były potrzebne jakieś modyfikacje do tego DPF i z myślą, że za jakiś czas zrobię jeszcze chipa.
Silnik 2.0 165km, 2013 rocznik
Pozdrawiam,
Adrian
mam pytanie do Was dotyczące tego, czy u kogoś się zdarzyło coś takiego, że auto gaśnie po odpaleniu? Odpala normalnie i od razu gaśnie. Następne odpalenie np. za 5 sekund jest już normalne. Dzieje mi się coś takiego średnio raz na dwa / trzy dni. Zauważyłem, że najczęściej jak jest taka pogoda, gdzie panuje spora wilgoć.
Czasami jest taki efekt, jakby miał się zadławić powietrzem i zgasnąć podczas odpalania, ale daje radę i odpala.
Dodam, że DPF był usuwany i komputer nie był jeszcze sklejany, jakby były potrzebne jakieś modyfikacje do tego DPF i z myślą, że za jakiś czas zrobię jeszcze chipa.
Silnik 2.0 165km, 2013 rocznik
Pozdrawiam,
Adrian
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Też mi się tak wydaje że wilgoć.
Po co robić na raty?
Przecież w zestawie taniej.
No i jak poprawić usunięcie dpf? Program to rozumiem.
Po co robić na raty?
Przecież w zestawie taniej.
No i jak poprawić usunięcie dpf? Program to rozumiem.
-
adrian_kulig
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 mar 2018, o 15:27
- Auto: Opel Astra
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Przed modyfikacją DPF długo nie pojedziłem, bo jakieś 2 tygodnie po kupnie auta zedycowałem się na usunięcie, bo same problemy miałem z nim.
Nie chciałem robic od razu programu, bo chcaiłem troche dluzej autem pojezdzić, żeby później mieć lepsze wyczucie auta, to jak chodzi, jak sie zachowuje podczas jazdy itd. jak będzie robiony program.
Nie chciałem robic od razu programu, bo chcaiłem troche dluzej autem pojezdzić, żeby później mieć lepsze wyczucie auta, to jak chodzi, jak sie zachowuje podczas jazdy itd. jak będzie robiony program.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Problemy z DPF są gdy auto i osprzęt jest nie sprawny. Usunięcie DPF nie naprawi auta.
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
-
adrian_kulig
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 5 mar 2018, o 15:27
- Auto: Opel Astra
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Auto gaśnie po odpaleniu
Fakt, czujnik, który kosztuje w ASO 830 zł, co mi powiedzieli że jego wymiana załatwi sprawę, gdzie w ciągu dwóch dni DPF wypalał się 9 razy, to chyba jednak nie załatwiło sprawy... Stąd ta decyzja o usunięciu, bo jeżdżenie ciągłe na diagnozy i obawy, że znow się pojedzie na autostrade, przepalic DPF, aby zapobiec jego zapychaniu się i powrót na lawecie, bo błąd wyskoczył i silnik przeszedł w tryb awaryjny, że nie odpalał. Stąd moge stwierdzić, że usunięcie DPF wyeliminowało wiele problemów i niepotrzebnych kosztów

