--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
Kub@
Użytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Kub@ » 25 sty 2018, o 21:04


Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Zbyszek01 » 25 sty 2018, o 22:09

Też zaczynam szukać, oględziny pokazały że jeszcze około 1000 km chyba zrobię.
Miałem założone takie jak na załączony zdjęciu ale trochę za dużo pylą, hamują dobrze jak dla mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mazmarcin » 26 sty 2018, o 17:39

Zna ktoś dokładny wymiar klocka? Które to do 17" :
https://www.ucando.pl/k/hamulce/U02?brand=TD-PM-65

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Zbyszek01 » 26 sty 2018, o 17:48

Jak wybierzesz pojazd to w szczegółach produktu na samym dole jest podane (w większości) do jakich rozmiarów


Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mazmarcin » 26 sty 2018, o 18:02

Tam tylko są rozmiary klocków :oops:
A pisze że wszystkie pasują do mojego ]:->
Zadzwoniłem do nich i po vinie pasują te:
https://www.ucando.pl/p/zestaw-klockow- ... BSTN9N-402

-- 26 sty 2018, o 19:42 --
marcin.1987 pisze:No to w takim razie jak zacisk 1-tłoczkowy to nie 337mm tylko najwyżej 321mm. Układ hamulcowy J61. Jest z nim mniej problemów niż z 296mm. Układ 337mm (czyli J62) ma już zaciski 2-tłoczkowe i wytrzymałość znacznie lepszą od dwóch pozostałych. Montowany był chyba w wersjach 2.0T i 2.0 CDTI biturbo.
Ja mam w BiTurbo J61 .

-- 27 sty 2018, o 13:34 --
Ceny mają rewelacyjne.
Zbychu luknij tam podali mi ceny.

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Klocki hamulcowe.

Post autor: soulck » 14 mar 2018, o 20:49

Panowie mam nalatane 269 tyś. Zmieniałem dziś opony na letnie. Patrze każde klocki przód i tył o tyle chyba dobrze jednakowe zużycie zostało około 0.5 cm na każdym...
No i gdzie co i jak chciałem oryginalne GM kupić. Mam 17 calowy układ hamulcowy podobno to ważne. Jest jakaś różnica między kombi a Hatchabck w tych tarczach...?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klocki hamulcowe.

Post autor: coolmobil » 14 mar 2018, o 20:59

O ile wiem nie ma różnicy jaka wersja nadwozia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mazmarcin » 16 mar 2018, o 21:04

Nie ma różnicy
A wyżej masz link gdzie kupić najtaniej.

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 16 mar 2018, o 23:20

Podaj VIN to potwierdzę CI jakie masz klocki ;)

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: panorafix » 27 mar 2018, o 12:50

Tak zapytam orientacyjnie na ile starczą przednie klocki , bo dziś zmieniałem koła i mam przód i tył coś około 5-6 mm. Wiem, że zależy to od stylu jazdy ale ze 2-3 tys km ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Zbyszek01 » 27 mar 2018, o 12:51

U mnie 5-7


Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: panorafix » 27 mar 2018, o 12:54

Mowa o kilometrach 5-7 tys? Czyli jeszcze się nie spinam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Zbyszek01 » 27 mar 2018, o 12:55

Hamowanie silnikiem


Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: soulck » 2 kwie 2018, o 09:08

Czy w naszych cackach jest czujnik sygnalizujący starcie się klocków- czyli wymianę?

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: elfiasty » 2 kwie 2018, o 09:23

Czujnik ? Nie ma. Klocki jak zbliża się wymiana zaczynają piszczeć.

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 2 kwie 2018, o 09:24

Jest czujnik akustyczny

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: panorafix » 2 kwie 2018, o 09:35

Mnie w tym miesiącu czeka wymiana klocki +tarcze przód i tył. Czy normalnie cofacie tłoczki z odkręconym korkiem od zbiorniczka, czy luzujecie odpowietrznik przy zacisku ? Czy z tyłu z elektrycznym ręcznym są jakieś komplikacje ? Pytam bo sam będę to robił. Czy tarcze i klocki bosch są coś warte czy odpuścić ( jazda nerwowa jak to żona stwierdza).

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka


Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 2 kwie 2018, o 09:37

- Odpowietrznik odkręć, w ten sposób najgorszy syf wywalisz a nie cofniesz do układu,
- Bosch w Insignii to słaby pomysł.

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: elfiasty » 2 kwie 2018, o 09:37

Odkrecenie korka od zbiorniczka wystarczy. Pamiętaj, że przód się wciska a tył wkreca.

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 2 kwie 2018, o 09:39

elfiasty pisze:
2 kwie 2018, o 09:37
Edit
Pewnie, że wystarczy ale jest nieprawidłowe i nie powinno się tak robić ;)
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2018, o 10:03 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”