--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Aplikacja OPL DTC Reader

ODPOWIEDZ
kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: kecraminsignia » 26 gru 2017, o 14:59

Jakie pokazuje Ci moduły? Mi pokazał 5. Najciekawsze to że pokazał moduł hamulcowy. Ja nie mam tam czujników.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 gru 2017, o 15:05 przez kecraminsignia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 15:02

Hamulce czyli ABS/ESP

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: mazmarcin » 26 gru 2017, o 15:03

A rocznik to pokazuje chyba modelowy nie produkcji?
Ja mam produkcja grudzień 2013 a pokazuje 2014

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: kecraminsignia » 26 gru 2017, o 15:04

No tak. OK. Wnioskuję również że po roku wgrywanie było jakieś oprogramowanie gdyż jest z końca 2013. Ciekawe co to było.
Tak rocznik pokazuje modelowy

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 15:05

Rok z VINu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: kecraminsignia » 26 gru 2017, o 15:06

Czyli modelowy bo ja mam tak samo.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: mazmarcin » 26 gru 2017, o 15:07

Ciekawe jak to się ma do zmiany oprogramowania czyli wirusa?
Mi pokazuje program w silniku z października 2017 czyli jak byłem w ASO na aktualizacji.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 15:09

Data programowania w module powinna być z ostatniej aktualizacji.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Zbyszek01 » 26 gru 2017, o 15:11

I u mnie tak jest, data pokrywa się z tym co jest w historii ASO


Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: pjoter1 » 26 gru 2017, o 18:28

Jestem po aktualizacji.

Na SG7 połączenie od strzała i śmiga.

Na stacji Multi:
1. Za pierwszym uruchomieniem aplikacja rzuciła błędem i tyle.
2. Za drugim uruchomieniem zawisła na etapie połączenia z interfejsem. Jest to ten sam problem co wczesniej zglaszalem zarówno z dpf monitor jak i z dtc ver1.
3. Trzecie uruchomienie udane.

Mam kilka pytań do samej aplikacji:
1. Czemu numer sprzętowy jest dwukrotnie?
2. Co to jest kod dilera?
3. "Supplier data" jest nieprzetłumaczone.
4. Co to jest "przebieg z kontrolką silnika"? U mnie pokazuje "00 km".
5. We wcześniejszej wersji apki była możliwość odczytu przebiegu z różnych modułów. Teraz z BCM nie widzę przebiegu. To fajna rzecz dla kupujących auto i myślę że powinno zostać.
6. Co to jest moduł "sterowanie"? Widziałem w którymś poście wcześniej. U mnie go nie ma. Wspomaganie mam hydrauliczne. Może to elektroniczne?

Pozdrawiam i gratuluję świetnej roboty. Szczerze, to jesteśmy wszyscy farciarze że jesteś tu z nami na forum. :)

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 18:38

1. Niektóre sterowniki maja dwa numery HW, Podstawowy i Końcowy.

2. Numer konkretnego ASO lub sprzedawcy którym identyfikuje się dany punkt.

4. Przebieg z kontrolka Check

3,5. Moje niedopatrzenie, zostanie przywrócono w nastepnej wersji

6. Moduł odpowiadający za układ kierowniczy w Insignii występuje przy wspomaganiu elektrycznym.


Na stacji masz internet bo nie dostałem z takiego urządzenia żadnego raportu o błędzie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: pjoter1 » 26 gru 2017, o 18:49

Do osób które używają tapatalka:

Link w pierwszym poście, do sklepu Play jest zwinięty i po wybraniu opcji kopiuj nie kopiuje się w całości. Pomaga wybranie opcji cytowania posta i skopiowanie linku stamtąd.

Kub@
Użytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Kub@ » 26 gru 2017, o 18:55

Szacun i podziękowania dla twórcy apki o:o
Działa bezproblemowo i zajefajnie... ;)

W moim roczniku i wersji silnikowej mam:
- silnik
- skrzynia biegów
- communication :roll:
- audio
- BCM
- światła
- hamulce x 2
- sterowanie (kafelek z kierownicą)

Nie pamiętam teraz w których modułach, ale zamiast daty aktualizacji mam FFFFFFF-FF

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Igorwlkp » 26 gru 2017, o 18:58

@Ping
Jesteś wstanie napisać ile ewentualnie jakie moduły obsługuje apka??
Mam na myśli info dla osób które piszą mi 4 a ja mam 5 i aż dwa razy hamulce a nie mam itp.
A moje osobiste pytanie czy błąd od airbag będzie się pokazywał??

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: pjoter1 » 26 gru 2017, o 19:03

@Ping,
Mam Internet. Ten fatal wystąpił przy próbie połączenia. Dla testu zrobiłem restart stacji, ale już nie było tego problemu.

Ten kod dilera to nie wiem czy ma sens - to w zasadzie jakiś tam kod. Nie widzę jego wartości... U mnie w silniku pojawia się jakiś kod, a w pozostałych modułach inny.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 19:18

Bo gdzie indziej była robiona aktualizacja

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

gosc
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 6 maja 2016, o 12:06
Auto: opel
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Koszalin

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: gosc » 26 gru 2017, o 19:20

Apka zaktualizowana, sprawdzone,zero błędów. Świetna robota.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 19:22

Airbag nie jest obsługiwany gdyż ELM327 nie obsługuje standardowo tej magistrali gdzie jest Moduł poduszek.
Ilość modułów uzależniona jest od wyposażenia danego modelu.
Jeżeli masz 2x Hamulce to jest ok bo to są dwa osobne moduły odpowiedzialne za hamowanie. Jeden z nich to pompa ABS/ESP a drugi to elektryczny hamulec postojowy.

Jeżeli w tygodniu znajdę chwilę czasu żeby spojrzeć na schematy Insignii to napisze jakie moduły moga być dostępne.


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Lukasz9807
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2016, o 16:02
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Lukasz9807 » 26 gru 2017, o 19:41

aplikacja pobrana, działa wzorowo

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: k.olix » 26 gru 2017, o 20:08

Podziękowania dla @Ping za super robotę. :D
Dzisiaj udało mi się odpalić apkę, jednak parę pierwszych prób było nie udanych; wyrzucało i zamykało aplikację.
Pokazało tylko 4 moduły: 2 x hamulce, sterowanie i BCM.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2017, o 20:10 przez k.olix, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”