--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

ODPOWIEDZ
norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: norbi333 » 2 paź 2017, o 19:22

Może to zakładka opc

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2017, o 19:22

W zabudowanym pomoże a poza poblinka parę razy i się wyłączy :lol:

-- 2 paź 2017, o 19:24 --

Mam isię od marca i ani razu nie zmieniłem ekranów z trybu sport :roll:

-- 2 paź 2017, o 19:25 --

A takie pozostałe też fajne

-- 2 paź 2017, o 19:27 --

Te kwadraty to tylko widać w trybie turystycznym?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: norbi333 » 2 paź 2017, o 19:35

To jest w ustawieniach.
Dla mnie bardziej czytelne są w tour

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2017, o 19:37

Tak teraz byłem i zobaczyłem.
Też mam dwa z trzech zaznaczone.

Awatar użytkownika
volf_2006
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 17:46
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: volf_2006 » 2 paź 2017, o 19:44

A jest ktoś kto ma trzy zaznaczone?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2017, o 19:48

Albo dwa ale w innej kolejności?

Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mnieteczek » 2 paź 2017, o 19:56

mazmarcin pisze:...
Nie bo to jest tylko piktogram informujący jak działa ta zakładka(zaptaszkowane,odptaszkowane),czyli dajesz na kierownicy strzałkę w prawo i zaznaczasz(ptaszkujesz) jakie funkcje ma wyświetlać/nie wyświetlać w menu samochodu.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2017, o 09:26 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2017, o 20:01

Czyli główne zadanie by było włączyć tą trzecią?
Wtedy by teoretycznie wszystko pokazało.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: norbi333 » 2 paź 2017, o 20:09

Chyba tak.

Awatar użytkownika
volf_2006
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 17:46
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: volf_2006 » 2 paź 2017, o 20:17

No właśnie, wszystkie te funkcje mamy zaprogramowane w 2 kategoriach tzn:
1-informacje o samochodzie tj: spalanie,stan oleju itd.
2-ustawienia samochodu tj:tryb zmiana zegarów,ostrz o prędkości itd, jest to zawarte właśnie w 2 odfajkowanych kwadracikach.Pytanie jest -- co jest ukryte pod 3 nieodznaczonym.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: norbi333 » 2 paź 2017, o 20:23

Odstawiłbym tryb opc. Czyli jakieś przeciązenia, czasy,wartości doładowania itp

-- 2 paź 2017, o 20:24 --

Ewentualnie jak w przedlifcie tryb eco

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2017, o 20:29

volf_2006 pisze:No właśnie, wszystkie te funkcje mamy zaprogramowane w 2 kategoriach tzn:
1-informacje o samochodzie tj: spalanie,stan oleju itd.
2-ustawienia samochodu tj:tryb zmiana zegarów,ostrz o prędkości itd, jest to zawarte właśnie w 2 odfajkowanych kwadracikach.Pytanie jest -- co jest ukryte pod 3 nieodznaczonym.
Qrde już jeden z kolegów na forum pisze w ten sposób :D
Ktoś rozpoznał podobieństwo w pisaniu postu?

Awatar użytkownika
volf_2006
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 17:46
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: volf_2006 » 2 paź 2017, o 20:38

Jak coś zle napisałem to sorki :D

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2017, o 20:47

Nie no nic źle. Piszesz podobnie jak inny kolega z forum.

-- 2 paź 2017, o 20:49 --
Major601 pisze:Jak przyjdzie scanner do mnie to sprawdzę czy w moim polifcie pójdzie też coś zrobić, od RM 2016 pozmieniali oprogramowanie i nawet OP-COM nie łapie połowy tego co dało się robić do RM 2015.
Zobaczymy...
Major kupiłeś teraz opel scanera?

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: Major601 » 3 paź 2017, o 09:07

tak kupiłem oczekuję na dostawę.
Apropos trzeciej zakładki to tzw "Menu osiągów" czyli wszystko co jest w OPC - jak napięcie akumulatora, ciśnienie i temperatura oleju, pęcherzyk tarcia

Awatar użytkownika
volf_2006
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 17:46
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: volf_2006 » 3 paź 2017, o 09:33

Ja nie mam trzeciej zakładki,nie mam opc a udało się dobić napięcie akumulatora.Może tam są strikte typowe osiągi itp.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: Major601 » 3 paź 2017, o 10:24

Zobaczymy co pójdzie odkryć w moim jak podłącze OS.
W każdym razie można aktywować wszystko w każdej kasecie Uplevel, tylko nie wszystko będzie pokazywać z racji braku odpowiednich czujników, kamer ect.
Wcześniej myślałem że wyłącznie Autoflash ma taką moc :D ale widzę że interfejsy z nowymi aktualizacjami zaczynają ogarniać temat
W zakładce Menu osiągów dodatkowo - niezależnie od tego co jest na wyświetlaczu - na tych dwóch "półksiężycach" obok prędkościomierza(cyt instrukcja) są następujące zakładki:
- temperatura oleju
- ciśnienie oleju
- komunikat dotyczący napięcia baterii
- wskazanie przyspieszenia
- licznik czasu okrążenia

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: mazmarcin » 3 paź 2017, o 12:04

Nie ma ciśnienia turbiny?

Nikt nic więcej nie tworzy?
My tu czekamy na jakieś rewolucje Panowie :D :D :D

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 11 razy
Kontakt:

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: etac » 3 paź 2017, o 18:48

Ping pisze:Dzisiaj podczas sprzątania samochodu podłączyłem licznik poliftowy pod gniazdo OBD w samochodzie. Licznik działał jak należy: prędkość, obroty, kontrolki itd. Tylko nie było sterowania.
Jedno wiem, muszę mieć go w swoim samochodzie więc albo go zamontuje albo zmienię samochód Obrazek


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ping, Panowie zza Buga juz założyli poliftowy z Insignii do Cruze

Obrazek

widać ze kierownica idzie w parze z tą zmianą.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Dodatkowe funkcje ekranu między zegarami polift

Post autor: Ping » 3 paź 2017, o 18:51

Parę dni temu to widziałem.

No kierownicę trza zmienić albo dorobić moduł komunikacji LIN.

Akurat dorobienie modułu LIN nie powinno być problemem. Trzeba tylko dane dotyczące komunikacji z oryginalnej kierownicy.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 3 paź 2017, o 18:52 przez Ping, łącznie zmieniany 1 raz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”