--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuInterfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Czemu nie ma u ciebie ciśnienia oleju tego nie wiem.
Co do płynu to chyba Adblue ale nie jestem na 100% przekonany.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Co do płynu to chyba Adblue ale nie jestem na 100% przekonany.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Z opcją nawigacji mam podobnie. Aktywowanie powoduje jej zniknięcie. Tłumaczę to tym, iż domyślnie miałem włączoną. U mnie aby pojawiły się niektóre opcje muszę zrezygnować z zakładki ECO (miałem domyślnie aktywną). Jeśli uaktywnię osiągi, to w innych zakładkach pojawiają mi się (po ich aktywacji) dodatkowe opcje (ciśnienia, temperatury itp.). Nie wiem dlaczego akurat tak to działa. Część oczywiście i tak nie jest aktywna, bo nie mam czujników.
W każdym razie @Ping jeszcze raz dzięki i czekam, aż uda się aktywować ten nieszczęsny parktronik sektorowy
W każdym razie @Ping jeszcze raz dzięki i czekam, aż uda się aktywować ten nieszczęsny parktronik sektorowy
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Co do sektorowego parktronika to musiał by mi pomóc w tym ktoś kto już posiada takowy. Trzeba by zrobić log i porównać np z twoim. Mam podejrzenie że opcja ukryta jest jeszcze pod innym adresem niż odczytuje moja aplikacja.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
No to szukamy
. Z góry dziękuję za odzew.
@KMY - Ty aktywowałeś chyba to u kilku osób. Może pamiętasz u kogo...
@Ping - takie coś mi chodzi po głowie. Protokoły transmisji CAN chyba nie są kodowane? Jakby przechwycić transmisję z Opel Scanera przy zmianie opcji, to chyba można by było dojść do czegoś?
@KMY - Ty aktywowałeś chyba to u kilku osób. Może pamiętasz u kogo...
@Ping - takie coś mi chodzi po głowie. Protokoły transmisji CAN chyba nie są kodowane? Jakby przechwycić transmisję z Opel Scanera przy zmianie opcji, to chyba można by było dojść do czegoś?
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Nie, sygnał nie jest zakodowany i przechwycić transmisję mozna bez problemów, z tym ze ELM jest do tego za słaby. Jeżeli KMY będzie chciał i kiedyś się spotkamy to może uda się to ogarnąć.
Musze jeszcze popracować nad programem bo czasami w pewnych sytuacjach wywala komunikat o rozlaczaniu. Trzeba go wtedy zamknąć i uruchomić ponownie.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Musze jeszcze popracować nad programem bo czasami w pewnych sytuacjach wywala komunikat o rozlaczaniu. Trzeba go wtedy zamknąć i uruchomić ponownie.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Pewnie kwestia konfiguracji. Męczyłem go kilka godzin z rzędu i ani razu się nie rozłączył. Konfig: laptop z i3, 6GB RAM, DYSK SSD, Win 7 x64. Działa szybko i sprawnie.
- Lehoo
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
- Auto: Astra J LPGTEC
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Cz-Dz
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Z tego co mi wiadomo to sektorowy parktronik udało się Kamykowi włączyć tylko w nowszych autach (bodajże od 2013) - które z jakiegoś powodu miały wyłączona wizualizacje. W pozostałych kiedy były włączane opcje za to odpowiadające wizualizacja znikała całkiem i był tylko sygnał dźwiękowy. W os są 2 opcje różnie się nazywające - jedna to wizualizacja parktronik na przód a żeby włączyć wszystkie to jeśli dobrze pamiętam to trzeba było wyłączyć przód i włączyć 2 inne opcje. Ale jak mówię jeśli auto tego nie ma w komputerze to efekt jest taki że wizualizacja znikała całkiem. Przynajmniej do takich wniosków doszliśmy po spotkaniu w Olkuszu.
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
@Lehoo, nie do końca, od MY2012 parktornik wchodził przód i tył z podziałem na sektory.
W starszych autach wchodził tylko przód, bez podziału na sektory. Tylko rocznik 2009 nie dawał się włączyć w ogóle.
@Ping możemy działać, tylko musimy się jakoś spotkać na dłużej
W starszych autach wchodził tylko przód, bez podziału na sektory. Tylko rocznik 2009 nie dawał się włączyć w ogóle.
@Ping możemy działać, tylko musimy się jakoś spotkać na dłużej
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
No właśnie. Jak narazie nie mam w planach wyjazdu w twoje okolice.
Za to ty chyba lubisz latać po kraju na spoty itp, wiec jeżeli będziesz planował wyjazd w moje strony to daj wcześniej znać.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Za to ty chyba lubisz latać po kraju na spoty itp, wiec jeżeli będziesz planował wyjazd w moje strony to daj wcześniej znać.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Lehoo
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
- Auto: Astra J LPGTEC
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Cz-Dz
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Pisałem z pamięci i liczyłem że mnie poprawisz z doświadczeń. 
Natomiast co do tego my2012 to moja j-tka z fabrycznym LPG jest z 2012 i niestety operacji się nie poddała.. i chyba jeszcze jedna taka astra była w Olkuszu. Przy czym mam pamięć dobra ale krótka więc może coś pomyliłem :/
Natomiast co do tego my2012 to moja j-tka z fabrycznym LPG jest z 2012 i niestety operacji się nie poddała.. i chyba jeszcze jedna taka astra była w Olkuszu. Przy czym mam pamięć dobra ale krótka więc może coś pomyliłem :/
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Wszystko zależy od programu wgrane w licznik. Program można zweryfikować na stronie: https://tis2web.service.gm.com/tis2web po podaniu numeru VIN.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Lehoo
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
- Auto: Astra J LPGTEC
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Cz-Dz
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Ooo to wygląda ciekawie ale jak się dobrać do tak szczegółowych informacji jaki program jest wgrany w licznik?
K41 moduł sterujący układu pomocy przy parkowaniu? Czy P16 zestaw wskaźników?
I pytanie jeszcze czemu mi pokazuje silnik 1.4L (LUJ) jak jest NET??
K41 moduł sterujący układu pomocy przy parkowaniu? Czy P16 zestaw wskaźników?
I pytanie jeszcze czemu mi pokazuje silnik 1.4L (LUJ) jak jest NET??
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
LUJ według nomenklatury GM to właśnie A14NET. Wersje programu powinien odczytać OPCOM tylko nie wiem czy wszystkie informacje.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- xylarion
- Forumowicz
- Posty: 65
- Rejestracja: 7 cze 2017, o 11:49
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
@Ping ja mam u siebie sektorowy parktronikPing pisze:Co do sektorowego parktronika to musiał by mi pomóc w tym ktoś kto już posiada takowy. Trzeba by zrobić log i porównać np z twoim. Mam podejrzenie że opcja ukryta jest jeszcze pod innym adresem niż odczytuje moja aplikacja.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Lehoo
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
- Auto: Astra J LPGTEC
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Cz-Dz
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Chińskiego opcoma mam to mogę spróbować odczytać tylko potrzebowałbym jakiejś wskazówki czego szukać i co odczytywać?
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Łączysz się z silnikiem i na 1 stronie powinien być.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
A zmodyfikowanego ELMA?xylarion pisze:@Ping ja mam u siebie sektorowy parktronikPing pisze:Co do sektorowego parktronika to musiał by mi pomóc w tym ktoś kto już posiada takowy. Trzeba by zrobić log i porównać np z twoim. Mam podejrzenie że opcja ukryta jest jeszcze pod innym adresem niż odczytuje moja aplikacja.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- xylarion
- Forumowicz
- Posty: 65
- Rejestracja: 7 cze 2017, o 11:49
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Niestety nie
. Mam iCar3 ale zastanawiam się czy nie kupić jakiegos tańszego i go przerobić. Chyba że masz proponuję jaki jest łatwo rozbieralny?
Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
. Mam iCar3 ale zastanawiam się czy nie kupić jakiegos tańszego i go przerobić. Chyba że masz proponuję jaki jest łatwo rozbieralny? Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
To trzeba zrobić przejściówkę.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- xylarion
- Forumowicz
- Posty: 65
- Rejestracja: 7 cze 2017, o 11:49
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje
Jeżeli to szybsza opcja niż rozebranie innego ELMa to spoko. Masz gdzieś szybką instrukcję?
Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

