--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 7 sie 2017, o 15:20

Czemu nie ma u ciebie ciśnienia oleju tego nie wiem.
Co do płynu to chyba Adblue ale nie jestem na 100% przekonany.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: IBZI » 7 sie 2017, o 19:05

Z opcją nawigacji mam podobnie. Aktywowanie powoduje jej zniknięcie. Tłumaczę to tym, iż domyślnie miałem włączoną. U mnie aby pojawiły się niektóre opcje muszę zrezygnować z zakładki ECO (miałem domyślnie aktywną). Jeśli uaktywnię osiągi, to w innych zakładkach pojawiają mi się (po ich aktywacji) dodatkowe opcje (ciśnienia, temperatury itp.). Nie wiem dlaczego akurat tak to działa. Część oczywiście i tak nie jest aktywna, bo nie mam czujników.
W każdym razie @Ping jeszcze raz dzięki i czekam, aż uda się aktywować ten nieszczęsny parktronik sektorowy ;)

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 7 sie 2017, o 21:17

Co do sektorowego parktronika to musiał by mi pomóc w tym ktoś kto już posiada takowy. Trzeba by zrobić log i porównać np z twoim. Mam podejrzenie że opcja ukryta jest jeszcze pod innym adresem niż odczytuje moja aplikacja.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: IBZI » 7 sie 2017, o 21:54

No to szukamy :D. Z góry dziękuję za odzew.
@KMY - Ty aktywowałeś chyba to u kilku osób. Może pamiętasz u kogo...
@Ping - takie coś mi chodzi po głowie. Protokoły transmisji CAN chyba nie są kodowane? Jakby przechwycić transmisję z Opel Scanera przy zmianie opcji, to chyba można by było dojść do czegoś?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 7 sie 2017, o 22:02

Nie, sygnał nie jest zakodowany i przechwycić transmisję mozna bez problemów, z tym ze ELM jest do tego za słaby. Jeżeli KMY będzie chciał i kiedyś się spotkamy to może uda się to ogarnąć.
Musze jeszcze popracować nad programem bo czasami w pewnych sytuacjach wywala komunikat o rozlaczaniu. Trzeba go wtedy zamknąć i uruchomić ponownie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: IBZI » 7 sie 2017, o 23:17

Pewnie kwestia konfiguracji. Męczyłem go kilka godzin z rzędu i ani razu się nie rozłączył. Konfig: laptop z i3, 6GB RAM, DYSK SSD, Win 7 x64. Działa szybko i sprawnie.

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Lehoo » 8 sie 2017, o 05:18

Z tego co mi wiadomo to sektorowy parktronik udało się Kamykowi włączyć tylko w nowszych autach (bodajże od 2013) - które z jakiegoś powodu miały wyłączona wizualizacje. W pozostałych kiedy były włączane opcje za to odpowiadające wizualizacja znikała całkiem i był tylko sygnał dźwiękowy. W os są 2 opcje różnie się nazywające - jedna to wizualizacja parktronik na przód a żeby włączyć wszystkie to jeśli dobrze pamiętam to trzeba było wyłączyć przód i włączyć 2 inne opcje. Ale jak mówię jeśli auto tego nie ma w komputerze to efekt jest taki że wizualizacja znikała całkiem. Przynajmniej do takich wniosków doszliśmy po spotkaniu w Olkuszu.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: KaMYk » 8 sie 2017, o 05:50

@Lehoo, nie do końca, od MY2012 parktornik wchodził przód i tył z podziałem na sektory.

W starszych autach wchodził tylko przód, bez podziału na sektory. Tylko rocznik 2009 nie dawał się włączyć w ogóle.

@Ping możemy działać, tylko musimy się jakoś spotkać na dłużej :)

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 8 sie 2017, o 05:57

No właśnie. Jak narazie nie mam w planach wyjazdu w twoje okolice.
Za to ty chyba lubisz latać po kraju na spoty itp, wiec jeżeli będziesz planował wyjazd w moje strony to daj wcześniej znać.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Lehoo » 8 sie 2017, o 06:22

Pisałem z pamięci i liczyłem że mnie poprawisz z doświadczeń. :)
Natomiast co do tego my2012 to moja j-tka z fabrycznym LPG jest z 2012 i niestety operacji się nie poddała.. i chyba jeszcze jedna taka astra była w Olkuszu. Przy czym mam pamięć dobra ale krótka więc może coś pomyliłem :/

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 8 sie 2017, o 06:28

Wszystko zależy od programu wgrane w licznik. Program można zweryfikować na stronie: https://tis2web.service.gm.com/tis2web po podaniu numeru VIN.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Lehoo » 8 sie 2017, o 19:52

Ooo to wygląda ciekawie ale jak się dobrać do tak szczegółowych informacji jaki program jest wgrany w licznik?
K41 moduł sterujący układu pomocy przy parkowaniu? Czy P16 zestaw wskaźników?
I pytanie jeszcze czemu mi pokazuje silnik 1.4L (LUJ) jak jest NET??

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 8 sie 2017, o 19:56

LUJ według nomenklatury GM to właśnie A14NET. Wersje programu powinien odczytać OPCOM tylko nie wiem czy wszystkie informacje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
xylarion
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2017, o 11:49
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: xylarion » 8 sie 2017, o 19:58

Ping pisze:Co do sektorowego parktronika to musiał by mi pomóc w tym ktoś kto już posiada takowy. Trzeba by zrobić log i porównać np z twoim. Mam podejrzenie że opcja ukryta jest jeszcze pod innym adresem niż odczytuje moja aplikacja.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
@Ping ja mam u siebie sektorowy parktronik


Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Lehoo » 8 sie 2017, o 20:02

Chińskiego opcoma mam to mogę spróbować odczytać tylko potrzebowałbym jakiejś wskazówki czego szukać i co odczytywać?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 8 sie 2017, o 20:05

Łączysz się z silnikiem i na 1 stronie powinien być.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 8 sie 2017, o 20:06

xylarion pisze:
Ping pisze:Co do sektorowego parktronika to musiał by mi pomóc w tym ktoś kto już posiada takowy. Trzeba by zrobić log i porównać np z twoim. Mam podejrzenie że opcja ukryta jest jeszcze pod innym adresem niż odczytuje moja aplikacja.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
@Ping ja mam u siebie sektorowy parktronik


Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A zmodyfikowanego ELMA?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
xylarion
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2017, o 11:49
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: xylarion » 8 sie 2017, o 20:08

Niestety nie . Mam iCar3 ale zastanawiam się czy nie kupić jakiegos tańszego i go przerobić. Chyba że masz proponuję jaki jest łatwo rozbieralny?


Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 8 sie 2017, o 20:09

To trzeba zrobić przejściówkę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
xylarion
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2017, o 11:49
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: xylarion » 8 sie 2017, o 20:13

Jeżeli to szybsza opcja niż rozebranie innego ELMa to spoko. Masz gdzieś szybką instrukcję?


Insignia 2.0 cdti 160KM A20DTH ST 2013r
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”