--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprawy Klubowe - dyskusja

odnośnie forum insignia-club.pl
Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 18:18

Może to dziwne ale nie każdy ma FB
Dla mnie firma która nie ma strony WWW nie istnieje i nawet jak będzie najlepsza z urzędu jest skreslana.
Komercja to lipa bo zaraz się znajdzie lokowanie produktu i więcej reklam niż treści merytorycznej.
Co do forum i ICP każdy z nas dowiedział się o istnieniu przypadkiem przy kupnie auta co daje już samą w sobie reklamę.
Myślę że w zeszłym roku forum troszkę zwolnilo dzięki osobą które zaglądają żeby coś otrzymać A nie dają nic od siebie i to troszkę zniechęca ne czytają wszystkiego A z wielkimi pretensjami ze czegoś nie dostali

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: peja-1991 » 22 lut 2018, o 18:31

Facebook dla mnie jest dziwnym tworem - zanim pies się załatwił już 1000 osób udostępniło to na swojej ścianie.
Porównania nie mają sensu.
Jedni wolą wszystko naprawiać w Aso a inni sami.
Tak samo jedni wolą fora internetowe inni fb
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 18:33

profek pisze:Widzę że rozpętałem swoim postem swoistą burzę w szklance wody.
Tomek, to jest kulturalna rozmowa mająca na celu wymianę spostrzeżeń i przemyśleń :)
Czasem i na tym forum wybuchają burze, zwłaszcza w temacie oleje i dodatki oraz o DPF :)

Ale tu i teraz to spokojna rozmowa :)

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: profek » 22 lut 2018, o 19:01

Wiem że tak jest,to miała być przenosnia. Jesli kogoś urazilem przepraszam.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 19:10

No ja nie czuje się urażony, Tomek :)
ani nie czułem nawet przez chwilę :)

I mam nadzieję, że Ty też nie, :) a na OWLA to przepijemy :)

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: profek » 22 lut 2018, o 19:18

Pewnie że nie czuje sie urażony,ale jest tu kilka osób które jeszcze nas nie znają. I te słowa kieruję wlasnie do nich. Co do OWLA to już nie mogę się doczekać i jesli choć w połowie będzie tak dobrze jak w zeszlym roku to super. I min. o takiej promocji klubu piszę. Zarzad powinien moim zdaniem wykorzystać każdą sposobność tak jak robi to ATT ktora miala bardzo mocną ekipę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: peja-1991 » 22 lut 2018, o 19:33

Tomku Zarząd najchętniej na każdą imprezę wystawiałby auta - ale niestety jesteśmy tylko ludźmi, mamy swoje życie na codzień, marzenia, oraz inne zobowiązania. Klub tworzą ludzie, nie Zarząd.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: etac » 22 lut 2018, o 19:40

Moją opinie znacie.
Ja uważam ze nie ma sensu dzielić na klubowiczów i nie klubowiczów. Jestem pewien, ze jak Yerry ogłosi w grudniu informacje, ze zbieramy na opłaty utrzymania forum, to kasa się zbierze w 2 tygodnie. Sam dorzucę tego piątaka. A kto pomaga, a kto żyję na forum widać po treści i ilości postów.
Wszystkie te gadżety można rozwiązać poprzez zbiórki znowu celowe. Na zasadzie zamawiamy ramki, ilość minimalna to 50 sztuk, i się zapisujemy. Chcemy smycze? Ok, no to lista i zrzucamy się. itp itd.
U mnie tak działa forum od od 4 lat i nie mam problemów z opłatami, czy zbiórkami celowymi.
Łącznie z tym ze mamy nasze klubowe dziecko specjalnej troski, na które zbieramy kasę 3-4 razy w roku i kupujemy jakieś zabawki, czy nawet wyprawkę do szkoły.

Ja swoją deklaracje już złożyłem na spocie i dalej podtrzymuje i nie oczekuje specjalnego podpisu, specjalnego kolorku w nicku. Dla mnie jest już miło jak mijam na drodze inne auto z podkładkami forumowymi, czy tez naklejką na szybie, bo chyba o to chodzi.

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 895
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: lcr » 22 lut 2018, o 20:23

A moje zdanie jest takie: składka mi nie przeszkadza, gadżety w cenie bez marży - dla klubowiczów.
Ale powinno się je udostępnić dla wszystkich, którzy chcą je nabyć. Oczywiście tutaj należałoby nałożyć marżę, dla przykładu 10%, które zostaną przeznaczone na rozwój tego forum.

Druga sprawa - forum i FB. Może skontaktować się z "władzami" profilu na FB i spróbować się dogadać z nimi? Niech zmienią nazwę na nazwę naszego klubu, przypinka z linkiem do forum i przypuszczam, że dużo osób samo zerknie do nas.
Osobiście korzystam z obu tych źródeł i nie stanowi to do mnie jakiegoś problemu. Mam czas to czytam, nie mam to i przez tydzień nie wejdę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: etac » 22 lut 2018, o 20:34

pierwsza propozycja uważam za ciekawą, na Fordzie było podobnie.
co do drugiej trzeba się dowiedzieć czemu doszło do tworzenia tylu kont? Może warto wykorzystać ich chęci do aktywności i dopiąć naszą nazwę, ale warunek ze będzie jakiś łącznik personalny pomiędzy klubem a fejsem

-- 22 lut 2018, o 20:37 --

a co do propozycji to uwolnijcie czata, troszku to ożywi codzienna akcje. Oczywiście czat służy luźnej gadce, a nie rozmowom technicznym.

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: konikkr » 22 lut 2018, o 21:05

lcr pisze:A moje zdanie jest takie: składka mi nie przeszkadza, gadżety w cenie bez marży - dla klubowiczów.
Ale powinno się je udostępnić dla wszystkich, którzy chcą je nabyć. Oczywiście tutaj należałoby nałożyć marżę, dla przykładu 10%, które zostaną przeznaczone na rozwój tego forum.
Jestem za tym.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 21:38

Zawsze to jakas reklama

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: profek » 22 lut 2018, o 22:05

Ja miałem na myśli że warto byłoby bardziej promować u nas na forum takie wydarzenia jak wspomniana OWLA ale w roku jest wiele imprez Opel Rush.No i popieram kolegę Icr pomysł wart rozważenia.Co do życia i zobowiązań to wszyscy je mamy i to rozumiem,ale i tu nie myślcie że to jakieś osobiste wycieczki zarząd to nie zwykli użytkownicy.

Zdzich
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 20:54
Auto: Zafira C
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Zdzich » 22 lut 2018, o 22:20

etac pisze:Jestem pewien, ze jak Yerry ogłosi w grudniu informacje, ze zbieramy na opłaty utrzymania forum, to kasa się zbierze w 2 tygodnie.
Jest to bardzo popularna metoda zbiórki na finansowanie forum . Dobrze by też było założyć zwykłe konto , nie typu Paypal ponieważ jak nie każdy ma FB tak nie każdy korzysta z platform płatniczych czy nawet nie posiada karty do konta w PLN .

taczer
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 6 paź 2017, o 21:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Jarocin

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: taczer » 22 lut 2018, o 22:53

To i ja może kilka słów od siebie dorzucę, chociaż Insignię mam stosunkowo od niedawna.
Na forum Fiata Bravo także robimy dobrowolną zrzutkę na potrzeby utrzymania i rozwoju forum, użytkowników jest 4400 i udało się w tym roku zebrać kwotę ponad 2 tys. zł, co powinno wystarczyć na dość długi czas.
Gadżety są normalnie sprzedawane, tak samo jak pisał wcześnie o innym forum etac, podana ilość minimalna i po prostu zapisy. Fajne jest to jak spotykasz później auto z klubową ramką albo widzisz kogoś na wakacjach z klubową smyczką, a myślę że też to dobra reklama dla forum.

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 23:21

lcr pisze:A moje zdanie jest takie: składka mi nie przeszkadza, gadżety w cenie bez marży - dla klubowiczów.Ale powinno się je udostępnić dla wszystkich, którzy chcą je nabyć. Oczywiście tutaj należałoby nałożyć marżę, dla przykładu 10%, które zostaną przeznaczone na rozwój tego forum.
konikkr pisze:Jestem za tym.
Igorwlkp pisze:Zawsze to jakas reklama
ale z drugiej strony to stanie się tak samo popularne jak papier do d... ktoś będzie miał a nie wie co to jest:)
pracuję przy samolotach, mam tasiemkę REMOVE BEFORE FLIGHT - dla Mnie to znaczy bardzo dużo ale dla wielu osób nic i nawet nie wiedzą co to znaczy i skąd jest.
Nie chciałbym żeby tak samo było z ICP
A z drugiej strony o czy My rozmawiamy każdy zapłaci te 10% więcej i będzie się podpisywał ICP i nic od siebie
jak na początku stycznia zapodałem temat KALENDARZA szefostwo zrobiło osobny topik i raptem kila osób wysłało zdjęcie auta - gdzie tu zgranie i życie klubowe
rozumiem zlot ICP np. w Ustrzykach Dolnych ja ze Szczecina i nie mam 500+ nie stać mnie -ok ale wysłanie jednej fotki za darmo do kalendarza?? ( z tylu osób w klubie i na forum byłbym dumny że akurat moja Isia została wybrana z wszystkich autem miesiąca ZASZCZYT )
i co rozdawać gadzety na prawo i lewo??

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: etac » 23 lut 2018, o 08:31

Igorwlkp pisze: A z drugiej strony o czy My rozmawiamy każdy zapłaci te 10% więcej i będzie się podpisywał ICP i nic od siebie
jak na początku stycznia zapodałem temat KALENDARZA szefostwo zrobiło osobny topik i raptem kila osób wysłało zdjęcie auta - gdzie tu zgranie i życie klubowe
dla mnie to efekt podziałów.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: yerry » 23 lut 2018, o 09:16

Nie rozumiem jakich znowu podziałów. Zdjęcia do kalendarza może wrzucić każdy, niezależnie czy jest Klubowiczem czy forumowiczem.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: KaMYk » 23 lut 2018, o 09:52

Problem polega na tym, że ludzie traktują forum jako deskę ratunku, źródło informacji, stację diagnostyczna swojego auta. Nie traktują natomiast jako społeczności, nie utożsamiają się z grupą, nie należą do niej mentalnie.
Bo są i tacy, że są klubowiczami dla dostępu do strefy klubowej, a nie dla bycia w klubie.
Ile osób jest tak naprawdę zainteresowanych byciem w klubie i utożsamia się z klubem to właśnie widać przy organizacji zlotu, organizacji kalendarza, zawsze, gdy trzeba dać coś od siebie.
No, plus kilka osób, które chciałyby, ale z różnych powodów losowych naprawdę nie mogą.
Choć z kalendarzem, to jestem zaskoczony, to jednak dużo mniej wysiłku niż pojechać na zlot :)
Widać jednak, że brak potrzeby identyfikacji z grupą, bycia w tej społeczności ma szerszy zasięg, smutne to, ale prawdziwe.
Zresztą to nawet widać po ilości osób wypowiadających się w tym temacie, ilu nas jest?
Reszta ma to w głębokim poważaniu :) byle było gdzie zasięgnąć rady gdy wystąpi problem z autem.

Wojas76
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 13 lut 2018, o 15:52
Auto: Insignia 16SIDI
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wrocław
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Wojas76 » 23 lut 2018, o 10:16

widzisz, IMO nie każdy ma potrzebę identyfikowania się z daną grupą. Dla jednych ich auto będzie sensem życia, dla innych rodzina, mieszkanie a dla jeszcze innych praca. Może uczestniczą czynnie na innym forum, a może po prostu nie chcą udzielać się nigdzie. Osobiście znam gościa, programistę, który jak ma się odezwać do kogoś nieznajomego, stresuje się tym przez tydzień. Ot taki socjopata. Internet ułatwia mu te kontakty, ale nie wymagajmy od niego aby swobodnie dyskutował ;-) Moim zdaniem to nie jest powód aby skreślać go i jemu podobnych z forum albo uniemożliwiać im czerpania wiedzy tu zawartej...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, informacje, pytania, zastrzeżenia”