--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

odnośnie forum insignia-club.pl
ODPOWIEDZ
Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Panek » 2 cze 2019, o 23:21

Tematy się mieszają bo administracja przenosi je ciągle w miejsca według nich właściwe. Co powoduje że forum i posty często są wycinane z kątekstu i bez sensu.
Osobiście nie podobają mnie się te praktyki i zaczynam coraz rzadziej tu zaglądać bo ustawiam sobie temat w ulubionych do śledzenia a tu zonk brak takiego forum.
Skoro przenosicie posty/wątki to fajnie byłoby gdyby był link przez was umieszczany gdzie on został przeniesiony.
Link nie napisane np. "w dziale DPF" i weź sobie szukaj. A później piszecie użyj opcji wyszukiwania.
Bzdura.


Sent from my K10 using Tapatalk



Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: yerry » 3 cze 2019, o 06:49

Tematy są łączone wtedy gdy nowozałożony przez kogoś wątek jest zbieżny z już istniejącym tematem. Jeśli nowy temat nie pokrywa się z jakimkolwiek istniejącym, pozostaje jako osobny wątek. Nie zawsze jest możliwość wykonać połączenie już na samym początku dyskusji, zaraz po założeniu tematu. Nie mniej pozostawienie powielających się wątków bardzo szybko doprowadziłoby do chaosu na forum.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: mxw » 22 cze 2019, o 12:14

Zgadzam się z kol. @Panek. No ale nic.

Zaglądam na forum, a tu taki widok - tak ma być?
2019-06-22 13_08_36_1.png
Pozdro.,
MxW.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didmoto
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 1 mar 2019, o 14:20
Auto: Insignia MY2011
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Mysłowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Didmoto » 22 cze 2019, o 12:48

A ja myślałem, że mi się przeglądarka zknociła :lol:

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: IBZI » 22 cze 2019, o 19:18

Wszyscy mamy to samo :-(

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: dokia » 22 cze 2019, o 19:22

ja też mam tę ceratę :(
No ja to mogłam mieć za karę, ale jak Wy wszyscy macie też to już mi lżej :P
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: IBZI » 22 cze 2019, o 21:51

Już powinno być OK.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: dokia » 22 cze 2019, o 22:01

i jest :)
Radio 357 :)

DalamarPL

Regulamin

Post autor: DalamarPL » 28 sie 2019, o 07:46

Czy wie ktoś gdzie w regulaminie jest zapis o zorganizowanym handlem towarem?

Dostałem informację, że jest to par.7 oraz par.8 pkt.7.

Jednakże ani w regulaminie forum, ani w regulaminie działu "handelek" nie ma takich zapisów.

Pisałem w tej sprawie do administratora, ale zbywa mnie milczeniem.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: dokia » 28 sie 2019, o 08:14

Z takim handlem zorganizowanym to lecisz na odpowiedni portal. To jest forum, a nie sklep. Ludzie jak chcą sklepu, to sklepu szukają. Jak każdy by tu tylko handlował to nie byłoby to już forum. Też mam czym handlować i nie robię tego.
Regulamin forum oraz jego stosowanie jest w gestii właściciela tego forum i on podejmuje decyzje. Jak się nie zgadzasz lub chcesz inny regulamin to zakładasz swoje forum z własnym regulaminem. W czym jest problem bo akurat ja cię nie rozumiem. Nie jesteśmy tu od oceny zapisów regulaminu bo i tak właściciel forum ma ostatnie w tym zdanie i on decyduje co i jak ocenia/stosuje.
Radio 357 :)

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: xul » 28 sie 2019, o 10:21

Pewnie zrobiłoby się to co na forach np.: budowlanych: "Robiłem coś tam i firma Zbyszka z Bogdańca zrobiła mi to dobrze, szybko i tanio, a nawet swoje piwo przynieśli :P", choć czasami może przydałaby się lista do miejsc gdzie można kupić używane części w rozsądnych cenach (mówię o częściach do Opla/Insignii, a nie ogólnych sklepach samochodowych) albo szrotów z Oplami, gdzie jest spory wybór i można sobie coś tam wymontować za śmieszne pieniądze.

DalamarPL

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: DalamarPL » 28 sie 2019, o 13:40

Ale ja się właśnie zgadzam z regulaminem i zakładając konto zaakceptowałem go.
Myślę, że po to właśnie jest regulamin, aby go przestrzegać, moderatorzy również powinni.

Dlatego grzecznie poprosiłem o wskazanie zapisu z regulaminu, który nie pozwala na sprzedaż 10 sztuk jednego towaru.
Bo naprawdę przeczytałem cały regulamin i nic takiego, o czym wspomniał moderator, nie znalazłem.

dokia pisze:
28 sie 2019, o 08:14
Z takim handlem zorganizowanym to lecisz na odpowiedni portal. To jest forum, a nie sklep. Ludzie jak chcą sklepu, to sklepu szukają. Jak każdy by tu tylko handlował to nie byłoby to już forum. Też mam czym handlować i nie robię tego.
Regulamin forum oraz jego stosowanie jest w gestii właściciela tego forum i on podejmuje decyzje. Jak się nie zgadzasz lub chcesz inny regulamin to zakładasz swoje forum z własnym regulaminem. W czym jest problem bo akurat ja cię nie rozumiem. Nie jesteśmy tu od oceny zapisów regulaminu bo i tak właściciel forum ma ostatnie w tym zdanie i on decyduje co i jak ocenia/stosuje.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Regulamin

Post autor: Rooff_ » 28 sie 2019, o 16:45

DalamarPL pisze:
28 sie 2019, o 07:46
Czy wie ktoś gdzie w regulaminie jest zapis o zorganizowanym handlem towarem?

Dostałem informację, że jest to par.7 oraz par.8 pkt.7.

Jednakże ani w regulaminie forum, ani w regulaminie działu "handelek" nie ma takich zapisów.

Pisałem w tej sprawie do administratora, ale zbywa mnie milczeniem.
7. Zasady umieszczania treści reklamowych

Treści reklamowe na Forum mogą umieszczać jedynie Klubowicze i partnerzy Forum
Decyzję o partnerstwie podejmuje Zarząd Klubu
Umieszczenie treści reklamowych dopuszczalne jest jedynie we własnym podpisie umieszczanym pod publikowanymi postami poprzez ulokowanie linku w jednej z dwóch linii dostępnych w podpisie.
Dopuszczalne jest reklamowanie jedynie własnej działalności komercyjnej.
Treść reklamowana może wystąpić jedynie w postaci linku do zewnętrznego serwisu internetowego
Wygląd treści: czcionka rozmiar “mały”, bez pogrubienia, kolor czarny
8. Kary

[...]

Zarząd Klubu zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które w jego ocenie lub w ocenie Moderatorów raportujących dane treści do Zarządu, naruszają postanowienia Regulaminu. Wszelkie zmiany lub usuwanie publikowanych treści mogą być dokonywane bez powiadamiania osób zainteresowanych, w szczególności autorów zmienianych bądź usuwanych wiadomości.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

DalamarPL

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: DalamarPL » 28 sie 2019, o 21:41

Treści reklamowe to zupełnie coś innego niż ogłoszenia w dziale Handelek. Treści reklamowe, to są reklamy w stopce pod każdym postem danego użytkownika.

Co do punktu 8, to właśnie chciałbym, aby ktoś z moderatorów wskazał, który dokładnie punkt regulaminu łamię, wystawiając ogłoszenie o sprzedaży kilku sztuk danego przedmiotu? Tenże punkt mówi, że moderator może usunąć taki post, jeśli doszło do złamania regulaminu. Tylko nikt mi nie wyjaśnił, który punkt i w jakim zakresie złamałem.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: dokia » 28 sie 2019, o 22:16

Ja nie jestem pewna, ale wg mnie wynika to z domniemania o sprzedaży hurtowej. Bo my tu sprzedajemy/oddajemy rzeczy pojedyncze, bo np źle coś kupiliśmy albo nam zostało po sprzedaży auta. Ten kącik sprzedażowy to właśnie taki do wymiany bardziej takich pojedynczych rzeczy z naszych aut lub tzw "nietrafionych zakupów" - te ostatnie to ja osobiście zaliczam w innych zakupowych tematach :)

A nie możesz Ty sprzedać tego na innym portalu?- przecież tam też szukamy części dla siebie, to znajdziemy.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: yerry » 28 sie 2019, o 22:18

Wątek zawierający handel mapami został usunięty przeze mnie wraz z powiadomieniem o powodach. Nie wyrażam zgody na regularny handel mapami na tym forum. Temat uważam za zamknięty.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

DalamarPL

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: DalamarPL » 28 sie 2019, o 22:38

Dokia, ale właśnie o to chodzi, że nigdzie na forum nie ma mowy o zakazie handlu na większą skalę.
Yerry, ok, niech będzie, ale moja sugestia, żebyście zmienili regulamin, bo nigdzie nie jest zakazane sprzedawanie na większą skalę. W tej chwili to wygląda trochę tak "mój folwark, moje reguły", mimo, że nie są one zgodne z regulaminem.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: dokia » 28 sie 2019, o 22:44

@DalamarPL, ale Ty uparty jesteś :)
No to tak jest i tak ma być, tj tak jak napisałeś- właściciel forum decyduje, co na forum chce mieć a na co się nie godzi. No niech będzie, że to tak jak napisałeś: "mój folwark, moje reguły" - mi tam się ten folwark podoba. Naprawdę załóż swoje forum, postaraj się o 10tys użytkowników jak tutaj i będziesz robić co chcesz. Te forum ma taką a nie inną klientelę i to też właśnie dlatego, że jest poza reklamami i ofertami zakupowymi to ludzie tu są. Forum pozbawione reklam, klubowicze też wkładają opłatami cegiełkę aby tak było, ja też dokładam swoją , bo też jestem "niebieska". Poczytaj o partnerach- można być partnerem forum na warunkach opisanych w regulaminie- wykup sobie taki partnerski kolor. Strasznie jesteś uparty, no chyba bardziej niż ja :P

A wracając do tematu, to ja bym bardzo sobie życzyła wśród naszych emotek posiadać emotikon "foch" ]:->
Radio 357 :)

DalamarPL

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: DalamarPL » 29 sie 2019, o 08:12

Ale ja nie jestem uparty, tylko lubię jak wszystko jest klarowne, bez domniemań i niedomówień.
A tej tej chwili jest tak, że moderator usuwa posty, które nie są niezgodne z regulaminem.

Jeśli takie posty rzeczywiście bardzo Was rażą, to zmieńcie regulamin i wszystko będzie ok.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: dare50 » 29 sie 2019, o 09:42

Ale jaki masz problem sprzedaj mapy jeśli są oryginalne na OLX albo na Allegro , fora nie są do sprzedaży regularnej , nie jeden próbuje wykorzystać darmowe fora do sprzedaży i zarabiania na tym , popieram kolegę @yerry

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, informacje, pytania, zastrzeżenia”