--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czyszczenie EGR w B20DTH

ODPOWIEDZ
kecoj
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2021, o 20:56
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kołobrzeg
Postawił piwo: 1 raz

Czyszczenie EGR w B20DTH

Post autor: kecoj » 5 mar 2022, o 19:24

Cześć.

Ktoś z szanownego grona miał okazję czyścić EGR w insigni b 2.0?
Zaczał pojawiać mi się błąd P042e i ogranicza moc. Skasowanie pomaga na chwilę. Wydaje mi się, że ewidentnie EGR do czyszczenia, choć oczywiście mogą być inne przyczyny. Ale czyszczenie powinno być chyba 1 czynnością?

A pytam czy ktoś już walczył z wyjście z tego silnika egr'a i czy ciężki jest dostęp? Sam egr czy jeszcze chłodniczka?

Pomożecie?

kecoj
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2021, o 20:56
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kołobrzeg
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czyszczenie EGR w B20DTH

Post autor: kecoj » 27 kwie 2022, o 14:34

Pytanie powyżej zostało niestety bez odpowiedzi, ale napisze, bo od tego czasu problem zniknął (oby na dlugo). Pomogło prozaiczne "przepalenie" na trasie i wysokich obrotach pow 3.5 tys.
Automat przestawiony na ręczny manual aby utrzymać niski bieg i wysokie odloty. Ok 10 km i powrót 10km na wysokich obrotach... pomogło- błąd nie wrócił. Nie wiem na jak długo.

Radek84
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Piotrków Trybunalski
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy

Re: Czyszczenie EGR w B20DTH

Post autor: Radek84 » 30 kwie 2022, o 15:47

Ja mam co prawda w Insignia A ten silnik, a przebieg 210tys. i nie miałem problemu z EGR-m.
Jednak tak jak piszesz mam nie daleko autostradę i od czasu do czasu pogonie auto 180-200 przez parę km i jest ok.

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Czyszczenie EGR w B20DTH

Post autor: VoyteQ » 8 wrz 2022, o 23:29

Egr jet zamontowany na dwóch śrubkach w chłodnicy egr. Odpinasz od niego wtyczkę, odkręcasz dwie śruby o których wspomniałem i wyciągasz. Po wyciągnieciu możesz jeszcze odkręcić elektronike od częsci mechnicznej. Tam też sie zbiera syf. Jest tam mała uszczelka i u mnie ona była twarda. Nie miałem takiej pod ręką więc wrzuciłem silikon wysoko temperaturowy ;) Część mechaniczną czyścisz preparatem do EGR. Prosta roobta.

ronuch
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 28 paź 2020, o 16:33
Auto: insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czyszczenie EGR w B20DTH

Post autor: ronuch » 25 lip 2023, o 12:58

Hej. Ja dziś chciałem podejść do tematu ale niestety nie umiem wyjąć zaworu - przeszkadzają mi rurka od chłodzenia turbiny. Trzeba go rozkręcić na elektronikę i mechanikę osobno czy jedynie rozkręcenie przewodów od chłodzenia turbiny?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”