--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Odma B20DTH

ODPOWIEDZ
Yagi2
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2019, o 16:56
Auto: Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Szklary Górne

Odma B20DTH

Post autor: Yagi2 » 13 sty 2022, o 16:54

Witam. Gdzie w silniku B20DTH znajduje się odma i czy jest ona wymienna. Mam dużo oleju w przewodzie od przepustnicy do IC (intercoolera), aż kapie na łączeniu z kolankiem. Turbosprężarka wymieniona na nową , więc to nie winowajca. Zostaje mi tylko odma. Dodam, że oleju starcza od wymiany, do wymiany. Pozdrawiam

Orel
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 18:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Rybnik

Re: Odma B20DTH

Post autor: Orel » 23 wrz 2022, o 11:24

Hej mam te same objawy, znalazłeś rozwiązanie?

Radek84
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Piotrków Trybunalski
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy

Re: Odma B20DTH

Post autor: Radek84 » 2 lis 2022, o 23:06

Zależy co znaczy dużo. W silniku turbo zawsze będzie tam "trochę" oleju

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: VoyteQ » 3 lis 2022, o 18:24

Jak dobrze pamiętam odma jest zintegrowana z górną pokrywą. Do turbo jest doprowadzony przewód gumowy ktory idzie od odmy

rddrv3
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2022, o 09:40
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: rddrv3 » 14 sty 2023, o 16:20

Udało Ci się to ogarnąć? Zamawiałeś nową odmę? Jak tak to gdzie bo nigdzie nie mogę jej znaleźc.

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: VoyteQ » 14 sty 2023, o 23:37

Nie, nie zamawiałem bo nie miałem takiej potrzeby. Co sie dzieje u Ciebie ze jej szukasz? Zapewne musisz się udać niestety do ASO w tym temacie.

rddrv3
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2022, o 09:40
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: rddrv3 » 16 sty 2023, o 10:02

Kapie mi olej po lewej stronie z przodu, tam gdzie znajduje się rura bodajże od IC, tam gdzie jest łączenie. Jak kupiłem auto to było tam lekko zapocone, ale ostatnio zaczęło kapać. NIedawno mechanik wymieniał mi łacuszek spinający wałki i zastanawiam się czy on tam coś poruszał lub źle poskładał i jest nieszczelność i przez to kapie czy może pojawił się jakiś inny problem - np. odma lub turbo stąd moje pytanie o odmę. Dopiero będę to sprawdzał w tygodniu, natomiast chciałem posprawdzać gdzie można dostać ewentualne części.

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: VoyteQ » 16 sty 2023, o 23:18

czyli kapie Ci na łączeniu Turbiny z rurą tak? sciągnij sobie wąż który idzie od filtra powietrza do turbiny, Równocześnie tam jest podłączony wąż od odmy.zobacz jak tam sprawy się mają;)

fzz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2 lut 2022, o 19:59
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa

Re: Odma B20DTH

Post autor: fzz » 1 sie 2023, o 16:46

Czy wiecie w jaki sposób zdjąć ten dekiel od odmy? Czy to się zdejmuje? Skąd wziąć membranę? Wydaje mi się, że problem mnie dotknął i oby to była odma. Może ktoś spotkał się z tym problemem.

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: VoyteQ » 1 sie 2023, o 23:05

Jakie masz objawy ?

fzz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2 lut 2022, o 19:59
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa

Re: Odma B20DTH

Post autor: fzz » 2 sie 2023, o 22:46

Olej w przewodzie do filtra powietrza + w turbinie po stronie "zimnej", zalepiona czarnym osadem sonda lambda 1 (bogata mieszanka paliwa), oblepiony czarnym osadem map sensor. Między wymianami oleju silnikowego ubytek na tyle mały, że nie wymagał dolewki.
Oczywiście związane z w/w szarpanie i leniwa praca silnika. Po przeczyszczeniu czujnika map sensor i sondy lambda samochód jak inny. Wymieniłem turbinę, bo myślałem, że puszcza, ale w "nowej" używce dalej pojawiał się olej. Po odłączeniu przewodu odpowietrzenia dochodzącego do turbiny i zaślepieniu turbiny, przejechaniu adekwatnej ilości kilometrów - w turbinie jedynie film smarny oleju, a z przewodu od odmy leniwie, powolutku wypływający olej.

Obstawiam uszkodzenie membrany odmy. Jeśli znacie sposób na wymianę samej membrany - poproszę o instrukcję. Jeśli nie - poważnie rozważam dołożenie oil catch tanka, bo całej pokrywy dla takiej /cenzura/ nie zamierzam wymieniać...


// edit 06.08.23
Ściągnąłem dekiel podważając nożem i śrubokrętami dekielek. Membrana cała, odma szczelna. Zastanawia mnie, czy nie jest to wada konstrukcyjna, że przewód od odmy wlatuje bezpośrednio do turbiny i czy ona po prostu nie zasysa membrany i nie rozszczelnia odmy zasysając olej.

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Odma B20DTH

Post autor: VoyteQ » 9 sie 2023, o 23:28

Zrób i wstaw zdjęcie ile tego oleju masz przy turbinie. U mnie jeżeli pamietam było małe jeziorko ;) Dam Ci znać czy to tak samo u mnie wygląda ;) BTW membrama jakbyś mimo wszystko chciał kupić jest z tego co znalazłem tutaj, Chociaz droga...
https://repair-set.pl/sklep/membrany-od ... -55570077/

fzz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2 lut 2022, o 19:59
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa

Re: Odma B20DTH

Post autor: fzz » 15 paź 2023, o 16:39

Dokładnie malutkie jeziorko mam. Tam powinien być co najwyżej film smarny. Tak to turbina dalej popycha ten olej i sonda lambda 1 uwalona na czarno, czujnik MAP to samo. Ubytkow z silnika nie widać, czyli podaje na prawdę mało tego oleju, ale wystarczająco żeby truć dalej. Założyłem OCT, ale dalej malutkie jeziorko (pewnie duze podcisnienie, bo do turbiny bezposrednio podaje), muszę jakiś wkład do OCT włożyć (myślę nad druciakiem) i zobaczę. W testach z zaślepioną turbiną, a wężykiem od odmy w powietrze turbina suchutka z filmem smarnym, czyli jak powinno być. Sprawdzałem inna turbinę i moja jest zdrowa. Membrany nie zmieniam, bo ta moja calutka była. No, albo silnik ma przedmuch i mocno podaje.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”