--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

dziwne zachowanie ekranu navi

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolczan
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 06:57
Auto: Insignia B FL F20DVH
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Gliwice

dziwne zachowanie ekranu navi

Post autor: kolczan » 30 lip 2022, o 23:12

Hello!

Dzisiaj w czasie powrotu z wakacji miałem problem z wyświetlaczem radia/navi. Wyglądało to tak jak w załączniku.
Zatrzymaliśmy sie na obiad kiedy wszystko działało prawidłowo. Po powrocie ekran był do połowy ciemny, lewa strona niby działała, ale prawidłowo wyświetlała się mniej więcej jedna trzecia od góry, reszta była nieczytelna. Dotyk działał prawidłowo (też na ciemnej części ekranu).
Próby "zresetowania" systemu poprzez wyciąganie kluczyka, otwieranie drzwi i tym podobne akcje nie dały rezultatu. Dopiero po kilku godzinach jazdy z tm defektem po przyjechaniu na miejsce i rozpakowaniu bagaży ekran zaczął ponownie pracować prawidłowo, gdy odstawiałem Isię na miejsce parkingowe.

Czy ktoś z Was miał podobny defekt i czy jest sens jechać z tm do serwisu skoro teraz działa OK?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: dziwne zachowanie ekranu navi

Post autor: Marek0 » 31 lip 2022, o 11:37

Kolega na forum FB, miał podobny ekran i po dłuższym postoju wszystko wraca do normy, krótkie zgaszenie silnika i otwarcie drzwi nie pomaga. Mówię to też ze swojego doświadczenia, miałem kilka razy mniejsze problemy, wyświetlacz niby ok, ale jak ostatnio zablokował mi się na sterowaniu klimą, nic nie szło zrobić poprostu dotyk nie działał. Zgaszenie auta nie pomagało, po postoju na stacji dłuższym wszystko ok. Podczas dzwonienia potrafił się zablokować i podobna sytuacja ,tylko dłuższy postój pomagał. Myślę, że to przypadłość, parę przypadków koledzy zgłaszali na forum. W insigniach A chyba potrafiły siadać całkowicie wyświetlacze, co by wskazywało iż nasze nie będą dożywotnie 😜🖐

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6068
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 85 razy
Kontakt:

Re: dziwne zachowanie ekranu navi

Post autor: yerry » 31 lip 2022, o 14:15

U siebie na szczęście nie odnotowałem żadnych podobnych problemów z wyświetlaczem, natomiast ponoć w Astrach K to dość popularne zjawisko. Widać na forach, na YT... Tam zwykle temat kończy się na wymianie wyświetlacza.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”