--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: yerry » 2 paź 2018, o 00:03

Przeglądając informacje dla kamer 360 w Insignii B trafiłem na część opisową systemu wbudowanej wideorejestracji. Z opisu wynika, że Insignia B ma oryginalny (opcjonalny?) system nagrywania obrazu pracujący w dwóch trybach:
- w trakcie jazdy (tryb normalny) -kamery przód i tył
- parkingowy (tryb bezpieczeństwa) - kamery przód, tył i boczne
Częścią składową jest "moduł sterowania obróbką video" zwany też "modułem przetwarzania video", instalowany w tylnej lewej bocznej części auta.
Ma ktoś kamery 360 i ten system? Czy dobrze rozumiem opis, że obraz z kamer nagrywany jest w sposób ciągły i można go sobie odtworzyć? Może jakiś filmik pokazujący jak to działa?

Funkcja nagrywania wideo i karta SD

W trybie pełnej prędkości (12 Mbps) i wysokiej prędkości (480 Mbps), ilość klatek na sekundę jest ustalana przez prędkość zapisu (kabel USB, karta SD, oprogramowanie) na czytniku kart. Moduł sterowania obróbką wideo wspiera jedynie pamięci masowe odpowiedniej klasy (8 do 32 GB SDHC z systemem FAT32, klasa 4 lub wyższa). Wyjście 5V modułu sterowania obróbką wideo jest używane do włączenia/wyłączenia odczytu/zapisu urządzenia.

Rejestrator stale nagrywa pojedyncze widoki kamer z kamer 360 stopni. Istnieją dwa tryby pracy przy nagrywaniu obrazu: tryb bezpieczeństwa i tryb normalny. Tryb bezpieczeństwa nagrywa obrazy w sekwencji round robin, korzystając z wszystkich kamer, gdy tylko moduł obudzi się i dopóki zapłon jest w trybie akcesoriów lub jazdy. Normalny tryb nagrywa obrazy z przedniej i tylnej kamery podczas zasilania w trybie ACC lub RUN.

Moduł sterowania obróbką wideo powinien zatrzymać nagrywanie i zamknąć plik, gdy zapłon jest wyłączany lub bagażnik otwierany i rozpocząć nowe nagranie do nowego pliku. Jest to podyktowanie unikaniem uszkodzenia pliku z całego cyklu jazdy, gdy karta SD jest nagle wyjmowana. Wyłączyć nagrywanie przed wyjęciem karty SD .

Odtwarzanie nagranie dozwolone jedynie na biegu PARK (postojowym). Podczas odtwarzania nagrywanie nie jest możliwe. Ekran odtwarzania musi zostać zamknięty, aby umożliwić nagrywanie.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: JaMi » 2 paź 2018, o 07:34

może dotyczy to tej nowej wersji systemu multimedialnego, bo w dotychczasowej na pewno nic takiego nie ma. Cytujesz opis, z którego wynika, że w aucie miałoby być wejście na karty SD, a nic takiego nie ma. W oprogramowaniu auta też nie ma nic, co pozwoliłoby obsługiwać rejestrator. Kilkając w menu na ikonę kamer, można jedynie włączyć podgląd z przodu lub z tyłu, niczego na temat nagrywania nie znalazłem

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: Rooff_ » 2 paź 2018, o 13:42

A to nie jest czasem jakiś system bezobsługowy? Czyli, że użytkownik nie ma do tego dostępu? Z drugiej strony po choinkę by to miało być w takim razie?

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: yerry » 2 paź 2018, o 15:44

Może i jest bezobsługowy ale piszą, że nagrania można sobie odtwarzać.
Opis jest zaczerpnięty z rocznika 2018-19, może być związany z tym nowym systemem multimedialnym opartym na HMI 3.0.
Sam moduł wygląda jak niżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: JaMi » 2 paź 2018, o 16:43

yerry pisze:
2 paź 2018, o 15:44
Edit
czyli miałem rację z tą nową wersją systemu. W sumie ciekawa opcja, skoro są kamery dookoła, czemu ich nie wykorzystać.
Na innym forum Insigni są szczegółowe informacje odnośnie zmiany wyposażenia w modelu na nowy rok. Szczerze mówiąc to polityka Opla jest dosyć dziwna bo skubią na wyposażeniu konkretnie, a ceny generalnie w górę. Wypada więc cieszyć się z tego, co mamy :D
Odnośnie kamer, z czasem okaże się, czy i jak uda się zmienić HMI 2.5 (które mamy u siebie) na HMI 3.0. Jeżeli to się uda, może będzie warto doposażyć autko w fabryczny rejestrator...

Z innej beczki, kamery w Insigni B są marne. Tak marne, że średnia kamera np. Mio bije te fabryczne na głowę Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 paź 2018, o 16:43 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: mazmarcin » 2 paź 2018, o 18:32

To jak kupisz Hmi 3,0 to na 2,5 pewnie już są kupcy :lol: ;)

krenkel
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 16 lis 2017, o 09:30
Auto: Insignia ST BE
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Russia Ryazan
Postawił piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: krenkel » 3 paź 2018, o 12:54

Dzisiaj przestudiowałem schemat i zdałem sobie sprawę, że obraz pokazuje niewłaściwą jednostkę. Blok, którego potrzebujemy, jest poniżej i widzimy go.
Mam taki blok. Teraz badamy jego możliwości.
Ale nie widziałem tam żadnych SDcardów i podobnych interfejsów. Urządzenie ma tylko 2 złącza. Być może jest to złe tłumaczenie z angielskiego. Korzystam też z tłumacza i rozumiem, że prawie zawsze piszę inaczej niż mówią Polacy. Ale znaczenie można zrozumieć

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: yerry » 3 paź 2018, o 17:09

Tak, masz rację, poprawiłem zdjęcie - teraz przedstawia właściwy moduł.
Co do karty SD to może korzysta ze standardowego złącza na kartę SD (opcje MCY/MCR). No albo jakiś błąd w tłumaczeniu jest.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: wassermann » 3 paź 2018, o 22:10

Jakość obrazu z tych kamer jest taka, że celowość rejestrowania nimi ruchu przed i za samochodem jest mocno dyskusyjna. A w nocy zerowa.
Po drugie, kamery są skupione na obszarze bezpośrednio sąsiadującym z autem i mają specyfikę "rybiego oka".
Po trzecie wreszcie, ulegają łatwemu zabrudzeniu.

Nie wiem zatem czemu miałaby służyć rejestracja obrazu w oparciu o te kamery.

M.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: yerry » 3 paź 2018, o 23:03

Chyba że w nowszym roczniku, przy nowym systemie multimedialnym są lepsze kamery...
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: JaMi » 4 paź 2018, o 07:24

wassermann pisze:
3 paź 2018, o 22:10
Nie wiem zatem czemu miałaby służyć rejestracja obrazu w oparciu o te kamery.
M.
jeżeli dołożenie jakiegoś modułu (w rozsądnej cenie) pozwoliłoby na bezobsługową rejestrację otoczenia, nie tylko z przodu, ale także z tyłu i z boków, to mimo wszystko wolałbym to mieć niż nie mieć. Podejrzewam, że podobnie myśli sporo kierowców :D

Miałem w życiu przypadek, że nagranie uratowało mi tyłek i sąd nie miał żadnych problemów z ustaleniem sprawcy (który nie dość, że się nie przyznawał, to jeszcze uciekł z miejsca zdarzenia i twierdził, że w ogóle go tam nie było :lol: ) i wydaniem wyroku na moją korzyść. Więc jakikolwiek monitoring oparty o rozwiązania, które już mam w samochodzie, jest mile widziany.

Zaus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2019, o 13:09
Auto: Insignia GS
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 3 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: Zaus » 21 mar 2019, o 13:19

Weźcie pod uwagę, że jest jeszcze Opel Eye - kamera do odczytywania pasów ruchu, znaków drogowych i sytuacji na drodze. Nagrania z tej kamery jak najbardziej byłyby dobrym materiałem w razie jakiegoś zdarzenia.

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: IrekB » 10 maja 2019, o 19:23

Tak się składa, że mam system kamer 360 st. w aucie. Moim zdaniem same kamery kiepsko nadają się na rejestrację obrazu ze względu na kiepską jakość obrazu. Przód OK - kamera wględnie mało się brudzi. Kamera z tyłu hmmm… lekki deszcz i obraz jak za mgłą. Mam już taki nawyk, że przed wejściem do auta w porze deszczowej przecieram tylną kamere nawet palcem. Kamery w lusterkach tak zniekształcają obraz że ciężko na nich byłoby podejrzewam rozpoznać np. numer rejestracji.
Podczas prac w wygłuszaniem bagażnika natknąłem się na tą skrzynkę i zastanawiałem się co to jest.
Gdybym wcześniej wiedział, to poszukałbym jakiegoś slotu na kartę pamięci.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: yerry » 11 maja 2019, o 09:32

Pasuje kształtem do modułu o którym mowa w tym wątku. BTW boczne kamery wg opisu nie są używane do zapisu w trakcie jazdy, jedynie kamery przód tył. Ciekawe jaka jest jakość nagrań z bocznych kamer na postoju auta.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: yerry » 8 sty 2021, o 20:44

Przeszukałem wszelkie możliwe menu w samochodzie i nie znalazłem możliwości dobrania się do rzekomo zapisanych materiałów video. Jeszcze spróbuję GDS-em, może tam coś jest.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

krenkel
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 16 lis 2017, o 09:30
Auto: Insignia ST BE
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Russia Ryazan
Postawił piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: krenkel » 31 sty 2021, o 14:21

Nigdzie nie musisz szukać, w przypadku Insigni takiej opcji nie ma. Ta opcja nosi nazwę PDR. Poznałem ją w Cadillacu i Chevrolet Corvette. W przypadku tej opcji używany jest specjalny blok. Widziałem taki blok w sprzedaży tylko raz i nie mogłem się powstrzymać przed zakupem. Mam to. On jest zupełnie inny. 2 bloki przypominają jedynie geometrię koperty
Istnieje również specjalne oprogramowanie do tej opcji. Oglądając nagranie na komputerze, możemy zobaczyć wszystkie parametry samochodu w ruchu. Wygląda jak gra komputerowa. Również w samochodzie możesz po prostu obejrzeć nagranie z przedniej kamery po podróży.
Taki blok zainteresowałby posiadaczy Insigni B, którzy mają już widok 360 °, wtedy można by było wkomponować nowy blok z drobnymi przeróbkami

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: dziadziol6 » 20 sty 2024, o 12:09

Widzę temat już ma pary lat . Moja Insignia ma system kamer 360 .Czy od tego czasu coś się zmieniło w tym temacie ? Ktoś coś ogarnął? Czy raczej nie do obejścia🤔Czy ktoś ma tą skrzynkę w kombi ?

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: dziadziol6 » 28 lut 2024, o 21:39

Yerry wiesz coś nowego?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2024, o 22:40 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie pisz posta pod postem. Regulamin Forum.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Wideorejestrator oryginalny system nagrywania obrazu z kamer 360

Post autor: mazmarcin » 28 lut 2024, o 21:55

Po pierwsze post pod postem czytaj regulamin.
Po drugie w aucie z 2009 ? W czym masz problem ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”