--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: xul » 25 sie 2019, o 20:17

Nie wiem jak jest w IB, ale w IA wbiłem się w kostkę tunelu środkowego. Rozbierasz bok tunelu od strony pasażera i tam jest taka duża kostka (jest napięcie po zapłonie, stałe i masa - wszystko co potrzeba do szczęścia). Myślę, że w IB może być podobnie.

lockter
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2019, o 17:06
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: lockter » 29 sie 2019, o 22:17

Walczyłem z tym znów dzisiaj ale za cholerę nie wiem jak rozebrać tunel ani jak nawet wyjąć zapalniczke. Może ktoś pomóc?

Awatar użytkownika
darekbjestemdb
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2015, o 13:57
Auto: Insignia grand sport
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Inowrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: darekbjestemdb » 15 sty 2020, o 19:24

Witam.
Posiadam od niedawna insignię grand sport i przymierzam sie na dniach do zakupu kamerki Viofo duo a 129 czy pomógłby mi jakiś elektryk z podłączeniem jej ale tak fachowo (tzn. chodzi mi o stałe zasilanie i schowanie kabli)

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: IrekB » 16 sty 2020, o 23:10

Witaj Darku

Odnośnie IB to faktycznie przez niektóre tematy trzeba samemu przebrnąć, bo mało jest opisów czy "tutoriali"

Ja przez wyjazdem na szybko podłączałem dwie kamerki - przód i tył.
Ponieważ w planie jest montaż w bagażniku wzmacniacza - zdecydowałem się, że stałe zasilanie podłączone będzie bezpośredni do akumulatora przy okazji przeciągnę "grube" zasilanie do wzmacniacza i "cienkie" dla kamery.

1. Zasilanie
Do Akumulatora pod blaszke łatwo wkręcić "pchełkę" - blachowkręt w końcówkę oczkową.
Zaraz obok akumulatora umieściłem bezpiecznik(i) - jeden do zasilania kamer - prawie go nie wiać taki mały, a większy do zasilania wzmacniacza.
Przewód większy w oplocie, obok opaskami złapany cienki dla rejestratora.
Do kabiny - patrząc od wewnątrz nad sprzęgłem była gumowa zaślepka z wystającym "walcem". Jest to dogodnie miejsce na przeciągnięcie przewodów od silnika do kabiny.
Zasilanie po stacyjce - podłączyłem pod zapalniczkę. Trzeba było troszkę rozebrać okolice lewarka i podłączamy się szybkozłączką pod plusa - przewód fioletowy. Masę podłączamy gdzie jest najwygodniej - np. koło zapalniczki jest wkręt który łączy się z karoserią samochodu.

2. Przewody zasilające i video
Przednia kamera mocowana standardowo w okolicy lusterka.
Przewód zasilający i video prowadzić najlepiej nad podsufitką w lewo, następnie słupkiem A w dół.
Tą samą trasą przeprowadzamy przewód do tylnej kamery.
Dalej przewód umieściłem wzdłuż lewego nadproża pod zdemontowanymi plastikami.
Następnie nad zabudową wewnętrzna lewego tylnego nadkola, słupkiem C tył lewy i do góry nad podsufitkę.
Po jej delikatnym odciągnięciu będzie widać 2 gumowe "rurki" prowadzące do kalpy (kombi)
W prawym jest więcej miejsca i nim przeciągnąłem przewód do kamery.
Po zdemontowaniu 2 elementów klapy przeciągnąć przewód na szybę (od wewnątrz pojazdu), wymierzyć i przykleić.

3. Ponieważ moja wersja rejestratora jest jako odseparowana od kamer - ma również osobno antenę GPS. Można ją spokojnie wcisnąć pod szybę słupka A w jego zabudowie - odbiór będzie bezproblemowy (sprawdzony praktycznie)
Przycisk "nie nadpisywania nagrania" można umieścić np. pod zabudową kierownicy.


Mam nadzieje że w skrócie opisałem temat w miarę jasno ...
Może fotki więcej za siebie "pokażą" ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lockter
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2019, o 17:06
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: lockter » 17 sty 2020, o 10:17

W końcu coś do wersji IB! Dzięki :) Próbowałem rozebrać lewarek biegów żeby się dostać do zapalniczki ale mi się nie udało a bałem się coś połamać. Możesz opisać dokładniej jak tam się dostać?

Jaro7007
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 8 mar 2020, o 22:35
Auto: Insignia GS OPC
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Czeladź
Postawił piwo: 5 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: Jaro7007 » 9 mar 2020, o 18:04

Jeżeli chodzi o poprowadzenie przewodów z rejestratora to wystarczy zdjąć, czy odchylić osłonę słupka przedniego i zdjąć boczną osłonę kokpitu (ja montowałem po stronie pasażera, czyli prawą), przewód spokojnie da się poprowadzić do zapalniczki bez dodatkowe demontażu. Nad zapalniczką jest szczelina, nią da się przeciągnąć kabel za schowkiem (bez jego demontażu) do słupka. Z tylną kamerką jest trochę gorzej, trzeba mieć znacznie więcej cierpliwości, ale wystarczy tylko demontaż przedniej i tylnej osłony słupków. Oczywiście do przeciągania przewodów w obu przypadkach należy użyć sztywnego drutu.
Jeżeli ktoś chce używać funkcji parkingowych (ja tego nie używam), to przewód prowadziłbym z lewej strony, bezpośrednio do puszki z bezpiecznikami, zakładając zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora.

Awatar użytkownika
krupniok
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:29
Auto: Insignia B (automat)
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: krupniok » 14 kwie 2020, o 17:53

W poprzednim samochodzie "ukradłem" zasilanie z oświetlenia wnętrza w podsufitce - ktoś próbował? Działało to tak, że w momencie odryglowania zamków pojawiało się tam napięcie więc rejestrator ruszał. Po zamknięciu samochodu napięcie pozostawało jeszcze przez 20min by się wyłączyć. Jak to działa w Insigni B? Ktoś wyciągał oświetlenie z podsufitki, jest tam miejsce na podpięcie się z zasilaniem? W ten sposób odpadało jakiekolwiek przeciąganie przewodów słupkami...

Awatar użytkownika
krupniok
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:29
Auto: Insignia B (automat)
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: krupniok » 3 cze 2020, o 21:06

Ostatecznie wideorejestrator podłączyłem do skrzynki bezpieczników w kabinie. Przewód można całkowicie poprowadzić bez rozbierania czegokolwiek. Kamerka przyklejona pod lusterkiem, następnie przewód wsunięty delikatnie w osłonę czujników w szybie, potem wsunięty pod podsufitkę, pod uszczelkę na słupku A i dalej bezpośrednio spod uszczelki drzwi do skrzynki bezpieczników - na całej trasie nie widać przewodu.
Zasilanie chciałem mieć na dwa sposoby - po stacyjce lub ciągłe. W związku z tym zamontowałem przełącznik okrągły w dolnej części "klapki" zakrywającej tablice bezpieczników (ta z przełącznikiem świateł). Zamontowany od spodu przełącznik jest całkowicie niewidoczny lecz zawsze dostępny dla kierowcy. Zasilanie "po stacyjce" wziąłem z bezpiecznika nr 36 (Ładowarka bezprzewodowa) używając adaptera/bypassa na bezpiecznik MICRO2. Zasilanie na stałe wziąłem z obwodu 28 odpowiadającego za zasilanie wyposażenia policyjnego - jest tam możliwość wpięcia bezpośrednio klasycznego konektora żeńskiego. Oba obwody oczywiście zabezpieczone bezpiecznikami. Z przełącznika plus poszedł do gniazda USB zamontowanego od wewnętrznej strony wcześniej wspomnianej klapki z przełącznikiem świateł (wykorzystałem gniazdo motocyklowe).

lockter
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2019, o 17:06
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Kamerka rejestrator jazdy w Insignia B

Post autor: lockter » 4 cze 2020, o 08:56

brawo, w końcu jakieś konkretne info bo jakoś biednie z opisem modów dla Insigni B :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”