--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
---------------------VIII ZLOT Insignia Club Polska 24-26.09 - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Drugie gniazdo USB w Insignia B (w Insignia A polift także)

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 59 razy
Kontakt:

Drugie gniazdo USB w Insignia B (w Insignia A polift także)

Post autor: yerry » 9 sie 2021, o 15:37

Mam tyko jedno aktywne gniazdo USB służące do podłączania multimediów, a ponieważ nabyłem AAWireless (moduł WiFi dla Android Auto) i jest on na stałe zainstalowany w tym właśnie gnieździe, więc nie mam jak podłączyć innych urządzeń jak np. pendrive z muzyką.
Rozwiązanie jest banalnie proste i może być wykorzystane na wiele sposobów, zarówno w Insigni B jak i w Insigni A polift, wszędzie tam gdzie mamy moduł HMI (2.0 lub 2.5).

Moduł HMI posiada fizycznie 2 porty USB, choć wykorzystywany jest tylko jeden. Złącze zielone i złącze czarne.
Gniazdo w HMI to standard mini-USB i wcale nie musi być zapięty oryginalny wtyk, wystarczy każdy prosty mini-USB. Skorzystałem z przejścia mini-USB na gniazdo USB jak na zdjęciu (koszt kilka zł) ale oczywiście można użyć dowolnego kabla i kombinacji zakończenia, byle od strony HMI był mini-USB (prosty, nie kątowy).

Obrazek

Obrazek

Tak więc moduł AAWireless wrzuciłem na drugi port USB w HMI podłączając za pomocą przejściówki i umieszczając go obok HMI. Dzięki temu AAWireless podłączony jest na stałe i schowany, a gniazdo USB w podłokietniku jest wolne dla innych multimediów. W podobny sposób można ukryć pendrive z muzyka/filmami czy też po prostu wyprowadzić sobie dodatkowe gniazdo USB gdzieś w dogodnym miejscu. Dostać do HMI jest bardzo łatwo, wystarczy zdjąć osłonę pod schowkiem pasażera odpinając zatrzaski blokowane kołkami rozporowymi. W Insigni A polift dostęp nieco trudniejszy, wymagać będzie demontażu klawiatury ale... może wystarczy zdemontować samą popielniczkę i będzie dało sięgnąć wtykiem do czarnego gniazda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rafaljqb
Nowicjusz
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Krakow

Re: Drugie gniazdo USB w Insignia B (w Insignia A polift także)

Post autor: Rafaljqb » 30 sie 2021, o 12:37

Dodam od siebie, że niestety ale tylko złącze zielone obsługuje CarPlay(HMI 2.5). Przy użyciu dodatkowych adapterów mamy 2xUSB z SD,AUX,AA oraz CarPlay jednocześnie :) w polifcie A wystarczy demontaż popielniczki i zgrabne dłonie.

MKK1
Nowicjusz
Auto: insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: warszawa
Postawił piwo: 4 razy

Re: Drugie gniazdo USB w Insignia B (w Insignia A polift także)

Post autor: MKK1 » 23 lis 2021, o 18:33

FAKT ,suoer sprawa - DZIALA - rozwiazana sprawa carplay i nosnika usb
Ostatnio zmieniony 24 lis 2021, o 00:50 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin Forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”