--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zwarcie instalacji

Holios
Klubowicz
Posty: 455
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 22 razy

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: Holios » 22 lut 2024, o 11:41

Numer musisz potwierdzić przed zakupem, powinien być ok,

39135479 - WIĄZKA PRZEWODÓW,ZDERZAK,TYLNY (DO ZAAWANSOWANEGO WSPOMAGANIA PARKOWANIA,

dostępna na ten moment w PL - Cena wyjściowa 550 zł. NOWA ASO

Używane po 300-400 i nie wiesz co kupujesz.

Jak byś chciał to za 520 z wysyłką mogę załatwić, pisz priv
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 22 lut 2024, o 11:51

Dzięki śliczne. Tragedii nie ma z cena tego elementu więc jeśli to jest winne to powinni sobie w ASO bez problemu z tym poradzić.
Zobaczymy ile w ASO, do którego auto umówiłem mi zawołają i czy diagnozuja właśnie ten element jako winowajcę. Jeśli będzie dużo drożej od nich to chętnie skorzystam z twojej propozycji.

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 24 lut 2024, o 15:47

Problem znaleziony. Winowajcą okazały się wiązki w zderzaku przednim i tulnym dlatego warsztat tak długo szukał i nie podejrzewali, że obie wiązki w tym samy czasie mogą paść.
Niestety po naprawie pojawił się kolejny problem, bo teraz pojawił się komunikat o wypalania filtra sadzy i konieczności kontynuowania jazdy. Nie zastanowiło mnie to zbytnio od razu po odbiorze auta i po prostu postanowiłem zrobić przejażdżkę po autostradzie. Niestety jeździłem tak ponad godzinę i nic, komunikat dalej nie znikał. Postanowiłem zatrzymać się i zobaczyć jak silnik pracuje na postoju ale nie odnotowałem zwiększonych jego obrotów. Do tego zauważyłem, że przy włączonym systemie start stop silnik gasi się samoczynnie, więc wątpię, że rzeczywiście trwa wypalanie filtra. Raczej komputer chyba by nie pozwolił systemowi start stop na wyłączenie silnika... Jak podłączyłem OPL monitor to w zakładce Dpf ujrzałem 220% czyli kompletnie zatkany a przed naprawa było niespełna 8% więc raczej chyba jest to niemożliwe żeby tak się zapchał... Pozostałe parametry są poprawne i żadnych innych błędów apka mi nie pokazała,więc zastanawiam się co może być przyczyną tego stanu. Niestety ale tak długo jeździłem, że jak już się skapnąłem, że coś jest nie tak i nie odbywa się jednak proces wypalania to zdążyli warsztat juz zamknąć dzisiaj. Jakaś masakra z tym autem się dzieje...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2024, o 18:24 przez peniow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: mazmarcin » 24 lut 2024, o 17:22

Może przez to odpalanie co chwilę bez jazdy tak się dopchał dpf że już tylko pranie może pomoże. Jak auto długo stało i tylko odpalało pewnie. Chyba rekord procentowy na forum pokazałeś. Ciekawe że różnica ciśnień 0 przy takim stanie filtra.

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 24 lut 2024, o 17:52

Widziałem wpisy że jak jest grubo ponad 100% to znaczy, że dpf wycięty. Ja nie wycinałem na pewno i musieliby to zrobić podczas tej naprawy co naprawdę wątpię... Jak teraz pojechałem znowu na autostradę żeby na bieżąco sprawdzić jak to się zmienia to poziom się zwiększał niemal cały czas i po 50km teraz już mam 230%. Różnica ciśnień 0 jest tylko na biegu luzem jak stoję i mam włączony silnik. Przy normalnej jeździe jest około 3-4 a jak wcisnę mocno gaz to nawet skacze powyżej 10. Nie sądzę żeby dpf się tak przypchał mocno, zresztą widziałem wcześniej na swoim aucie jak działa wypalanie. Co prawda komunikatu nie miałem wtedy ale na biegu luzem nagle obroty wzrastają do około 1400 i to wyraźnie da się odczuć. W tym przypadku teraz nie ma w ogóle takiego efektu, ponadto system automatycznego wyłączania silnika wyłącza go niemal na każdym skrzyżowaniu a wątpię, że jakby trwało właśnie wypalanie to sterownik by na to pozwolił... Dla mnie ewidentnie coś się zwiesiło albo podziało z danymi o poziomie zapełnięnia dpf i pokazuje nieprawidłowo - pewnie jest 30% a nie 230. Tak jak wspominałem przed oddaniem do naprawy na etapie przepalajacego się bezpiecznika, sprawdzałem też apka wszystko i dpf był 8% a jakoś tydzień wcześniej przed tamtym sprawdzaniem zauważyłem wypalanie jak stałem z włączonym silnikiem...

Awatar użytkownika
Pro
Klubowicz
Posty: 584
Rejestracja: 9 paź 2020, o 19:46
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 31 razy

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: Pro » 24 lut 2024, o 17:53

Całe szczęście, że to wiązki, stosunkowo łatwo dostępne.
Jeśli chodzi o dpf, to moim zdaniem jakis błąd komputera. Spróbuj odpiąć aku. Przy takim zqochabiu, to delta P raczej nie byłaby 0...

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 24 lut 2024, o 18:06

Odpiąłem aku na minutę i nic... Zastanawiam się w jaki sposób auto oblicza sobie ten poziom napełnienia dpf? Myślałem, że mierzy sobie różnice ciśnień na wyjściu i wyjściu z dpf ale patrząc na to co pokazuje apka to chyba tak się to nie odbywa...

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4194
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: IBZI » 24 lut 2024, o 23:33

Akumulator odpiąć musisz na min. 15 minut. Wtedy na pewno zresetuje systemy. Będziesz widział po radiu i konieczności opuszczania/podnoszenia szyb.
W IA można było wymusić awaryjne/serwisowe wypalania DPF. Sam odpalałem to komuś z Forum. Mocno się grzał (aż asfalt miękł pod spodem) i wskazana później była wymiana oleju. Miał wtedy też pow. 100% zapchania. Nie wiem, jak jest w tym modelu.

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 25 lut 2024, o 07:42

Aku odpięte na ponad 30minut i dalej to samo. Trzeba wpiąć na kompa i posprawdzać więcej parametrów.

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 25 lut 2024, o 18:21

Auto podpięte do kompa i zrestartowane nastawy dpf. Wszystko było ok tylko komputer coś zwariował po tej całej akcji naprawcze i długim staniu.
Teraz zapełnienie dpf jest 52% po 350km.
Problem rozwiązany.

Dodano po 54 sekundach:
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pro
Klubowicz
Posty: 584
Rejestracja: 9 paź 2020, o 19:46
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 31 razy

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: Pro » 25 lut 2024, o 19:36

Najważniejsze, że ostatecznie zwycięstwo
Przy okazji, wiesz w którym miejscu wiązki robiły zwarcie?

peniow
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2024, o 19:22
Auto: Insignja
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zwarcie instalacji

Post autor: peniow » 25 lut 2024, o 20:27

Nie powiedzieli mi ale wiem, że nie wymieniali ich tylko naprawili. Spróbuję dopytać może się komuś przyda później.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”