--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

ODPOWIEDZ
loll
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:07
Auto: insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Krk
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: loll » 27 lut 2024, o 19:29

cześć
czy ktoś może dokładał światła halogenowe do insignii przedlift - te nie okrągłe halogeny i podzieliłby się doświadczeniem po?
Po co pytam? Bo zainteresowało mnie posiadanie doświetlania zakrętów podczas skręcania. Na daną chwilę wiem, że potrzebne są kratki zderzaka, halogeny, okablowanie i zewnętrzny moduł sterujący.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: mazmarcin » 27 lut 2024, o 20:08

Nikt z forum tego nie robił co by się tym chwalił.
Przy zakupie auta z tego roku nie przewidziałeś braku tego czy jak? W oplach doświetlenie jak jest jest realizowane przez lampę główną nie halogeny.
Insignia rozumiem przedlift z 2020 :lol:

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: dokia » 27 lut 2024, o 20:15

loll pisze:
27 lut 2024, o 19:29
cześć
czy ktoś może dokładał światła halogenowe do insignii przedlift - te nie okrągłe halogeny i podzieliłby się doświadczeniem po?
Po co pytam? Bo zainteresowało mnie posiadanie doświetlania zakrętów podczas skręcania. Na daną chwilę wiem, że potrzebne są kratki zderzaka, halogeny, okablowanie i zewnętrzny moduł sterujący.
W oplu doświetlanie zakrętów w halogenach? 😱 to nie VW
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: mazmarcin » 27 lut 2024, o 20:39

Nie VW tylko VAG.

loll
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:07
Auto: insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Krk
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: loll » 27 lut 2024, o 21:33

Smieszkowanie sie Wam wlaczylo?
Kupilem taki a nie inny model/rocznik bo inne aspekty niz doswietlanie mialy znaczenie. W nowszych insigniach halogeny sa takie jakby soczewki, w starszych szersze lampy z odblysnikami.
Ostatnio zmieniony 1 mar 2024, o 11:25 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: dokia » 27 lut 2024, o 23:38

Ale to Ty chcesz halogeny dołożyć w końcu? Bo doświetlania zakrętów przy nich nie będzie. Ja nie śmieszkuję, doświetlanie zakrętów w Insigni B jest realizowane w reflektorach matrycowych. W A też była żarówka w reflektorze. Nie było innych rozwiązań w Insigni. Jak chcesz sobie dodać halogeny to dodawaj ale tam nie zrealizujesz doświetlania zakrętów.
Radio 357 :)

xul
Klubowicz
Posty: 1876
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: xul » 28 lut 2024, o 08:26

Też mi się wydaje, że Opel nie realizował doświetlania halogenami, przynajmniej w segmencie D. Choć wydaje mi się, że na jakimś forum ktoś miał zrealizowane doświetlanie halogenami przy pomocy zewnętrznego modułu, pewnie z dalekiego wschodu, tylko nie wiem, czy to przez przypadek nie było VC.

loll
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:07
Auto: insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Krk
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: loll » 28 lut 2024, o 08:39

Czy liczę na efekt jak w matrycowych? Nie.
Chcę wykorzystać szersze świecenie z halogenów podczas skrętu np. z drogi głównej w boczną uliczkę/wjazd nieoświetlony.

Szwagier
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
Auto: Opel insignia A
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łuków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: Szwagier » 28 lut 2024, o 10:33

Rozumiem że masz zwykłe lampy? Jeżeli tak to pewnie dałoby radę coś takiego zrobić z halogenami. Widziałem gdzieś chyba na allegro jakieś moduły do doświetlania zakrętów ale czy to działa to musiałbyś dopytać tych, którzy to kupili i zamontowali bo wydaję mi się że nie trzeba nawet szukać oryginalnych modułów od insigni bo pewnie tam będzie inne okablowanie niż u Ciebie.
Co do efektu to też z halogenów nie uzyskasz takiego doświetlenia jak z oryginalnych lamp z doświetleniem bo tam odbłyśnik jest tak wyprofilowany że żarówka świeci prawie pod kątem 90° a z halogena takiego kąta świecenia nie uzyskasz (piszę tu o insigni A ale pewnie w B jest podobnie).

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: wassermann » 28 lut 2024, o 11:23

Zanim zaczniesz przerabiać temat na poważnie i potem samochód, to dogadaj się z kimś kto ma IB z halogenami i po prostu zobacz jak one świecą... Założę się, że skórka nie warta wyprawki.

Doświetlanie z lampy faktycznie jest niezłe, bo świeci na sensownej wysokości i można podświetlić wjazd w bramę stojąc prostopadle do niego.

Mam w Octavii II halogeny z doświetlaniem (nieaktywnym, ale jak ręcznie włączę, to efekt jest ten sam) i o ile samo światło ładnie rozchodzi się na bok, to umieszczenie go nisko w zderzaku sprawia, że nie daje tak dobrego rezultatu jak reflektor "corner" umieszczony w głównej lampie. Przydaje się do powolnej jazdy po wertepach, np. wyjazdu z lasu/pola po ciemku.


Ale nawet halogen musi być do tego dostosowany. W mojej Octavii z 2008 jest inny niż w modelach do 2007, kiedy to nie realizował on funkcji "corner light". Inaczej jest zbudowany odbłyśnik i inaczej osadzona żarówka. Zwykły halogen p/mgłowy nie będzie świecił tak szeroko jeśli nie jest światłem skonstruowanym celowo do roli "corner light", a założę się, że ten z Insignii nie jest.

Miałem Insignię A z halogenami i one w ogóle dziadowsko świeciły w bok, w ogóle bez porównania do tych z Octavii, które są zaprojektowane do doświetlania zakrętu. Przez 3 lata nie zrobiłem z nich w Insignii ani razu użytku, a te w Octavii włączam zawsze podczas manewrów, jazdy po parkingu, bo elegancko rozoświetlają na boki nawierzchnię (ale nie świecą wysoko).

Tę kwestię reguluje nawet homologacja halogena. Te do roli światła zakrętowego czy "cornera", jak to zwał, mają specyficzne oznaczenie literowe "K".

M.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: IBZI » 28 lut 2024, o 15:46

Było to już u nas przerabiane. Za pomocą dedykowanego modułu podłączanego pod kierunkowskazy oraz z wykorzystaniem autorskiego rozwiązania jednego z Użytkowników. Problemy pojawiały się (z tego co dobrze pamiętam) podłączenia się i odczytu kata skrętu i uzależnienia świecenia (i jego mocy) od tego i innych czynników.
Wszystko rozbija się o fakt, że (podobno) Insignia A nie potrafi osobno włączać lewego i prawego halogenu. zawsze włącza dwa.
W każdym razie te uniwersalne moduły z popularnych portali (chińskich i polskich) działały. Sam miałem taki podłączony na próbę (dostałem do testów), ale zwróciłem, bo efekt "doświetlenia" był taki sobie. Jak podłączałem moduł uniwersalny, to też coś musiałem tam kombinować, aby działały niezależnie.
Generalnie temat upadł, bo zainteresowanie było znikome.
Jeśli autor tematu jest zainteresowany dalej tym tematem, to proponuję przeszukać archiwum. Trochę tam tego było.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3060
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: Zbyszek01 » 28 lut 2024, o 19:20

Insignia MY2012

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: IBZI » 28 lut 2024, o 22:53

No właśnie to już przerabialiśmy kilka lat temu.
Bez przeróbki Insignia A włącza dwa halogeny na raz (są na jednej linii, trzeba rozdzielać), a np. stara Vectra i Astra (chyba) miały osobno.
Specjalnie poszukałem, bo temat stary.
Tutaj taki moduł, jaki ja też miałem:
https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=8379
Tutaj https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=20&t=1311 dyskutowaliśmy o tym już bardzo dawno (ponad 9 lat temu) i tylko dlatego temat, w którym obecnie piszemy nie poszedł do kosza. Wszystko tam jest wytłumaczone.

loll
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:07
Auto: insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Krk
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: loll » 29 lut 2024, o 08:33

a dlaczego zamykać? Dotyczy to Insigni B a nie A, ani Orlando. Do tego w moim przypadku jest rozmowa o takich halogenach z szerokimi odbłyśnikami (1) a nie takie soczewki (2).

przechodząc do sedna, pytaniem jest czy halogeny (1) faktycznie coś rzucają światła w bok, tak aby to miało sens? Może ktoś kto posiada halogeny w B zweryfikuje po zmroku jak daleko na bok dają te żaróweczki?

(1)
1.jpg
(2)
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3060
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: Zbyszek01 » 29 lut 2024, o 11:29

IBZI pisze:
28 lut 2024, o 22:53
No właśnie to już przerabialiśmy kilka lat temu.
Bez przeróbki Insignia A włącza dwa halogeny na raz (są na jednej linii, trzeba rozdzielać), a np. stara Vectra i Astra (chyba) miały osobno.
Specjalnie poszukałem, bo temat stary.
Tutaj taki moduł, jaki ja też miałem:
https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=8379
Tutaj https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=20&t=1311 dyskutowaliśmy o tym już bardzo dawno (ponad 9 lat temu) i tylko dlatego temat, w którym obecnie piszemy nie poszedł do kosza. Wszystko tam jest wytłumaczone.
Moja Insignia A bez przeróbek i działa na pojedyncze halogeny przy skręcie, kierunkowskazach a na wstecznym zapalają się oba. Działa też jako normalne halogeny. Wcześniej nie miała halogenów ani instalacji pod nie.
Założone takie coś jak z wcześniej załączonego linku.
https://www.motor-talk.de/videos/nebels ... 68316.html
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: IBZI » 29 lut 2024, o 23:36

Bo nie miałeś nic, w oryginalnej instalacji z halogenami trzeba było rozdzielać.
Co do Insigni B i jakości świecenia halogenów się nie wypowiem. W IA nie świeciło to na boki za mocno.
Tematu nie zamykam, czekamy na wypowiedzi czy ma to sens w IB i ewentualną relację z przeróbki :-)

sawekfan
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 3 lut 2024, o 21:20
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: sawekfan » 14 mar 2024, o 11:12

Ja mam Inteluxy i przeciwmgielne w przedlifcie. Gdy zapalę halogeny to delikatnie mówiąc szału nie ma. Przy ledach to w zasadzie mogłoby ich nie być. Na bok świecą jak każde przeciwgielne czyli średnio. Nie wiem, może w samochodach gdzie doświetlanie zakrętów jest realizowane halogenami sa one inaczej zaprojektowane ale w Insignii w moim subiektywnym odczuciu sensu to nie ma, a juz tym bardziej aby specjalnie kupowac ramki, haogeny, instalację robić i później jakoś to czymś uruchomić. No i przycisk do włączania, chyba, że to ma być tylko jako doświetlenie ale nie wiem czy na przeglądzie diagnosta nie doczepi się, że sa lampy, a nie da sie ich włączyć. Może przy zwykłych lampach będzie to badrziej widoczne, bo tu i tu żółtawe światło ale Intely raczej przykrywają światło halogenów. Mogę spróbowac zrobić zdjęcie ale nie wiem czy ono odda efekt.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: mazmarcin » 14 mar 2024, o 12:04

One świecą trochę jak się ledy do nich włoży o tej samej barwie co lampy głowne. Tak nie ma sensu w ogóle ich włączać.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3060
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: Zbyszek01 » 14 mar 2024, o 14:57

H11 led robi robotę.
Insignia MY2012

loll
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:07
Auto: insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Krk
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Dołożenie halogenów/przeciwmgłowych przedlift

Post autor: loll » 15 mar 2024, o 09:23

sawekfan pisze:
14 mar 2024, o 11:12
Ja mam Inteluxy i przeciwmgielne w przedlifcie. Gdy zapalę halogeny to delikatnie mówiąc szału nie ma. Przy ledach to w zasadzie mogłoby ich nie być. Na bok świecą jak każde przeciwgielne czyli średnio. Nie wiem, może w samochodach gdzie (...)
dzięki za wpis. Jakbyś miał możliwość zdjęcia/filmiku jak to świeci na bok to byłbym zobowiązany.
nie mniej temat muszę przekminić czy mi się chce pobawić w to i ile to będzie kosztować - zawsze to jakieś zajęcie i 'bajer' domontowany do auta ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”