--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Fotel pękająca ekoskóra

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krupniok
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:29
Auto: Insignia B (automat)
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: krupniok » 19 sie 2020, o 14:50

Witam, przy 133000km poddała się ekoskóra na boku siedziska fotela kierowcy (sam fotel wraz z boczkami naprawdę w stanie perfekcyjnym). Zdjęcie poniżej. Pęknięcie na oko 10mm i rośnie.

Jest szansa jakoś to zabezpieczyć, żeby nie postępowało? Ewentualnie naprawić?ObrazekObrazek

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: xul » 19 sie 2020, o 15:29

Łatka od spodu na kleju. Zakrzywioną pęsetą dość przyjemnie się to robi, jak przecięcie masz 10 mm, to łatkę dałbym 20x20 mm. Jest jeszcze opcja zdejmowania tapicerki, ale to trzeba mieć więcej czasu, ale i efekt na pewno byłby lepszy.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: peja-1991 » 19 sie 2020, o 16:20

Podjedź do tapicera.
Wymieni boczek z eco na naturalną za +\- 350 zł i po kłopocie.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
krupniok
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:29
Auto: Insignia B (automat)
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: krupniok » 19 sie 2020, o 16:25

xul pisze:
19 sie 2020, o 15:29
Łatka od spodu na kleju. Zakrzywioną pęsetą dość przyjemnie się to robi, jak przecięcie masz 10 mm, to łatkę dałbym 20x20 mm. Jest jeszcze opcja zdejmowania tapicerki, ale to trzeba mieć więcej czasu, ale i efekt na pewno byłby lepszy.
Czym podkleić łatę? Widziałem jakiś filmik na YT z "upychania" takowej, ale nie wiem co to za klej.

Co do tapicera to wstrzymam się, aż fotel będzie kończył żywot - przy takim małym uszkodzeniu raczej wolałbym zabezpieczyć to co jest.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: xul » 19 sie 2020, o 16:43

Nie pamiętam czym dokładnie u siebie kleiłem w poprzednim aucie, podobne przecięcie, ale wydaje mi się, że mógł to być klej do butów/coś na bazie butaprenu

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: Marek0 » 19 sie 2020, o 17:27

Miałem dokładnie tak samo w AJ w kilku punktach,tylko gdzieś przy przebiegu 40tys. Wpuściłem w szczeliny jakiś klej i było ok ,ale zaskoczenie ,że tak szybko.Fotele idealne ,jednak boczek mnie nie zniósł 😁. Przy sprzedaży Pan z ASO nawet nie zauważył, ale nic więcej się nie działo do przebiegu 60tys. Nie lubię prawdziwej skóry a Eco już w następnym skresliłem, więc w insigni materiał sam, może nie jest szpanersko lecz praktycznie.

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: marcinmg » 19 sie 2020, o 19:57

Od kiedy materiał jest praktyczny, mam teraz całe fotele skórzane z wentylacją i nie mam przy ponad 200 tys przebiegu żadnego problemu. Jak jestem mokry np. po deszczu to nie robią się żadne plamy, zacieki, plecy się nie pocą bo wentylacja i szybkie schłodzenie. W następnym samochodzie tylko skóra :)

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: Marek0 » 19 sie 2020, o 21:26

Siedzenia wentylowane są piękną sprawą,ale zwyczajnie nie cierpię skóry, tak mam ale rozumiem tych co uwielbiają skórę. Kolega to co ma powyżej (Eco skórę)to porażka jeżeli chodzi o trwałość tego. Materiałowe nie mają nic z elegancji do skórzanych . Może zraziłem się przez czarną ponurą skórę bez wentylacji☹.

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Fotel pękająca ekoskóra

Post autor: marcinmg » 19 sie 2020, o 21:47

Rozumiem cię, w każdym razie są też wady bo jak z tyłu siedzą 3 osoby to te skrajne narzekają, że się trochę ześlizgują :lol: - ale to też kwestia wyprofilowania kanapy. Nawiązując jednak do tematu to w tvn turbo pokazywali jak naprawić takie pęknięcie, to był taki zestaw: materiał do podklejenia, klej oraz wypełnienie i farba do skóry.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”