--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Element wygłuszenia błotnika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Element wygłuszenia błotnika

Post autor: IrekB » 17 lis 2019, o 23:29

Szperając po necie na jednym z portali znalazłem element wygłuszenia błotnika dla Insigni 2017-2019 - do wersji benzynowej 1.5 Turbo.
Nie wiem na ile rodzaj silnika ma znaczenie, ale u mnie w dieslu takich elementów nie było.
To "dzięki" nim a właściwie z powodu ich braku słychać szum przednich kół w kabinie.
Co prawda uporałem się z w/w hałasem, ale nurtuje mnie że takie elementy są w jakiejś wersji a winnej nie. Chyba że to kolejne oszczędności w miarę upływu czasu i odchudzanie kolejnych wersji aut ...
Znalazł ktoś z Was taki element?
Łatwo to sprawdzić otwierając np. drzwi kierowcy - i patrząc w kierunku błotnika szukamy czarnej pianki.
Na zdjęciu widok akurat jest od strony koła - podczas demontażu przed wyciszaniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6068
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 85 razy
Kontakt:

Re: Element wygłuszenia błotnika

Post autor: yerry » 21 lis 2019, o 22:31

A znasz może numer części? To mógłbym sprawdzić gdzie jeszcze występuje.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

loll
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:07
Auto: insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Krk
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Element wygłuszenia błotnika

Post autor: loll » 2 gru 2023, o 21:29

z tymi piankami trzeba uważać. Nie wiem jak opel, ale w moim poprzednim (ford) ta wygłuszenie zbierało wodę plus syf wszelaki z drogi. Jak się zorientowałem to już było lekko za późno, bo pojawiła się ruda na błotniku a wygrzebałem dobry kilogram syfu z przestrzeni między plastikowym nadkolem a takim wyciszeniem.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”